StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:15:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Zbyt mocna karta graficzna...
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Zbyt mocna karta graficzna...  (Przeczytany 9637 razy)
Booua
Gość
« dnia: Kwietnia 16, 2012, 07:45:47 pm »

Witam, fani SC, mam poważny problem.
Otóż posiadam StarCrafta wraz z Brood War'em, postanowiłem odświeżyć sobie pamięć i zagrać po kilku latach niemyślenia nawet o nim. Niestety - jak to ostatnio bywa ze wszystkimi klasycznymi grami na moim kompie - nie mogę jej uruchomić ze względu na to, że moja karta graficzna nie obsługuje ani tak niskich rozdzielczości (min. 800x600, gdzie StarCraft ma domyślne 640x480), ani tak słabej palety kolorów (min. 16 bit, a SC chce 256 kolorów).
Z rozdzielczośćią już sobie poradziłem, dotarłem do High Resolution Expandera, ale pozostał problem palety barw, której nijak nie mogę przestawić...
Czy ktoś zna sposób, żeby uruchomić SC w takich warunkach? W dwójkę jeszcze nie grałem i na razie nie chcę, uparłem się na jedynkę :).
Z góry dzięki każdemu, kto zechce mi pomóc :).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2012, 08:55:55 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Gotrek
Administrator
*****
Wiadomości: 125



« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 16, 2012, 08:12:58 pm »

Wedle mojej (i nie tylko) wiedzy karta i tak powinna obsługiwać tak stare tryby wyświetlania, więc raczej nie w tym problem.

W Windowsie we właściwościach pliku .exe ze StarCraftem jest trochę możliwości wyłączenia / włączenia pewnych efektów. W pierwszej kolejności tam powinieneś szukać. I napisz jaki masz Windows.
Zapisane

"Failing to prepare is preparing to fail".

"The last thing one knows in constructing a work is what to put first"
   — Blaise Pascal.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości
   — Terry Pratchett.
oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 17, 2012, 01:17:47 am »

W ogóle StarCraft nie startuje czy włącza się i wtedy pojawiają się problemy?

Spróbuj ściągnąć StarCrafta z www.battle.net. Na moim laptopie działy się rózne rzeczy, na przykład psuły się kolory. Nie chciało mi się szukać odpowiedzi, więc sprobówałem zainstalować wersję z Battle.net. Działa jak trzeba.
Zapisane

Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »