StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 02:40:57 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  Pytanie nooba
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Pytanie nooba  (Przeczytany 7678 razy)
behemothxx
Level 2-1
*
Wiadomości: 5


« dnia: Sierpnia 20, 2011, 08:45:40 pm »

Mam pytanie - co to jest to, co można ustawić w opcjach network, różne latency, ja mam coś tam ustawiać?
I czemu to wszystko takie jakieś dziwne (tzn. podłączam się do gry i nagle bana dostaję, nie wiadomo z jakiego powodu)? I mam jakieś dziwne ścinki podczas gry po sieci (mój net to 1 Mb/s). Znalezienie normalnego serwera graniczy z cudem (czasami gracze jakąś manianę odwalają).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2011, 03:24:21 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 20, 2011, 10:59:15 pm »

Każdy kto zakłada grę może wyrzucić dowolnego gracza, który wejdzie mu do tej gry wejdzie. Z logiczniejszych powodów to mogą cię wywalać za brak Antihacka (taki dodatek na stronie ICC, gra działa płynniej i zabezpiecza przed programami hakerskimi), masz za wysoką lub za niską rangę lub wybrać rasę, na którą założyciel tematu grać nie lubi.


Te ustawienia na Network to jak gra chodzi płynnie to nie ruszasz nic (jest na low latency), zmieniasz tylko jak się gra zacznie przycinać (wtedy włączasz extra high latency czy jakoś tak)
Zapisane
Sprinter
Level 4-3
*
Wiadomości: 74



« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 21, 2011, 12:03:53 am »

Sprawa nazewnictwa:
Nie nooba, ale newbiego, uwierz mi, to jest różnica ;).

Tłumaczenie dla kolegi :
Maniana - "Odwalanie (robienie) głupot, szaleństw." wg. wiki ;) np. Wystarczy poszukać :).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2011, 03:24:59 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

!!!!!!!!!!!!!!!!!!Odpowiecie na mój apel - http://forum.scarea.pl/index.php?topic=483.0   ??!!!!!!!!!!!!!!!!!
behemothxx
Level 2-1
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 21, 2011, 09:25:50 am »

Antihacka mam zainstalowanego. Jeszcze jedno pytanie te pionowe kreseczki (zielone,żółte,czerwone) obok serwa, to chyba jest ping prawda?
Zapisane
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 21, 2011, 10:17:19 am »

Zgadza się. Tak więc szukasz gry z odpowiednim pingiem, rangą oraz mapą i masz nadzieję, że cię nie wyrzuci. Szukanie to sztuka. :P
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 21, 2011, 10:51:02 am »

Lepiej zakładać swoje gry - wtedy to inni beda wchdozic, a ty bedziesz decydowac z kim grasz ;).
Zapisane
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 21, 2011, 02:31:07 pm »

Najlepiej, jak wszyscy wyjdą z takiego założenia. :D
Zapisane
Gotrek
Administrator
*****
Wiadomości: 125



« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 05, 2012, 02:38:21 pm »

Hamachi i inne VPN właśnie służą do tego by łączyć się z tymi, którzy nie są w naszej sieci lokalnej. Rzecz w tym, że trzeba mieć z tą osobą kontakt, żeby ustalić jak się łączymy. Z tym, że Hamachi obecnie pozwala na łączenie bodajże maksymalnie 5 osób w wersji shareware.

Oprócz tego oczywiście można wejść na Battle.net.
Zapisane

"Failing to prepare is preparing to fail".

"The last thing one knows in constructing a work is what to put first"
   — Blaise Pascal.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości
   — Terry Pratchett.
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »