StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:02:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  StarCraft Gundam Century (mod)
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: StarCraft Gundam Century (mod)  (Przeczytany 6164 razy)
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« dnia: Sierpnia 21, 2011, 08:19:07 pm »

Buszując ostatnio po sieci, zupełnie przypadkiem natknąłem się na ciekawy mod do StarCrafta (tudzież BroodWara). Najbardziej polecałbym go tym, którzy po pierwsze kochają StarCrafta, a po drugie, kochają również uniwersum ze sławetnego japońskiego anime, Gundam Wing.

Mod ów, noszący po prostu nazwę Gundam Century, dokonuje daleko idących zmian w rozgrywce, całkowicie zmieniając rasy Terran i Protossów (Zergowie pozostają nietknięci, tyle że gra nimi jest mało zbalansowana), podmieniając prawie wszystkie ich jednostki i budowle na te z wyżej wymienionego anime.
Zamiast zwykłych marines w pancerzach wspomaganych, szkoli się żołnierzy zasiadających za sterami Mobile Suitów, a taki Wraith zmienił się nie do poznania - zamiast niego, jest teraz cały (spory) okręt wojenny (chyba niszczyciel), uzbrojony w torpedy. Pozmieniane są również budowle (tudzież znaczna część specjali), ale drzewko technologiczne pozostało takie samo (tzn. Factory - budynek który zastąpił Barracks - w dalszym ciągu umożliwia budowę np. Mecha Bunker - budowli zastępującej zwykły bunkier - oraz Modifications Centre - budowli zastępującej Engineering Bay, i tym podobne). Większość jednostek ma zupełnie inne ataki (np. Firebat zmienił się w Mobile Suita strzelającego z dwóch działek strumieniowych). Bez zmian pozostały natomiast portrety i speeche.

Jak na amatorski mod, Gundam Century jest wykonany bardzo starannie, a przygotowane grafiki dorównują jakością tym ze StarCrafta (chociaż jednostki mają mniej płynne animacje). Przeznaczony jest jednak tylko do rozgrywki w custom scenario (kampanie nie działają) i ewentualnie w sieci, ale tylko jeśliby gracze korzystali dokładnie z tych samych wersji StarCrafta tudzież owego moda.

Gundam Century można "instalować" bez obaw - nie dokonuje on żadnych zmian w plikach gry, ani jej nie psuje. Jego wgranie polega po prostu na skopiowaniu kilku plików (wszystkiego 5,5 Mb) do katalogu z grą - żeby go odinstalować, wystarczy później po prostu ręcznie usunąć te pliki. Po jego wgraniu można w dalszym ciągu odpalić normalnego StarCrafta.
Jedyne niepożądane skutki, jakie po krótkiej próbie stwierdziłem, to trwała zmiana wyglądu ikony "Single Player" w głównym menu (nawet po odpaleniu normalnego SC, wygląda ona jak ta z GC) oraz psucie postępu kampanii. Chociaż to ostatnie może być spowodowane faktem, że przy zakładaniu nowego profilu w GC, wpisałem taką samą ksywę, jaką mam w SC - przez co gra "zapomniała", że przeszedłem wszystkie misje kampanii, i kazała mi je przechodzić od nowa (nie zginęły natomiast żadne sejwy).

Mod ów można pobrać z tej strony:
http://www.genesoul.net/gundamcentury/

Enjoy!
A tutaj jest prezentacja tego modu na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=_mA4GAkA6jE


Ponieważ nie jestem fantastą uniwersum Gundam Wing, nie jestem w stanie szerzej się wypowiedzieć na temat zgodności (lub braku takowej) z oryginałem. Generalnie, z tego, co mi się wydaje, Terranie zostają podmienieni na wojska kolonialne (tudzież same Gundamy), natomiast Protossi na Sojusz - United Earth Sphere Alliance (a może OZ? Raczej jednak Sojusz). Zergowie, jak już wspomniałem, pozostali Zergami.

EDIT: guzik prawda... Terranie zostają podmienieni na Earth Federation, a Protossi na Principality of Zeon. Gundamowe wiki odwiedziłem już dawno, ale o sprostowaniu jakoś tak nie myślałem.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2012, 03:45:06 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 22, 2011, 10:06:18 am »

Czy na tej modyfikacji można grać przez LAN?
Zapisane
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 22, 2011, 02:33:39 pm »

Nie wiem - nie sprawdzałem tego. Autor twierdzi w załączonym pliku tekstowym, że można grać także na multi (pod warunkiem posiadania tej samej wersji Gundam Century, oraz samego StarCrafta), więc LANu to zapewne także dotyczy.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »