StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 04:23:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  StarCraft pod Windows 7
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: StarCraft pod Windows 7  (Przeczytany 33762 razy)
Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« dnia: Czerwca 30, 2011, 02:12:21 pm »

Czy ktokolwiek z Was próbował uruchomić SC1 na Win 7 64-bitowym? Mi się udało z tym, że kolory mam wypaczone, edytor specjalny (który posiada np.: "Base mode") nie chce działać i nie chcą mi się wgrywać patche. Zrobiłem jakieś 40% swojej ostatniej kampanii do SC1, lecz widzę, że na podstawowej wersji (1,07) niektóre skrypty działają inaczej (AI "Insane" jest znacznie słabszym przeciwnikiem) a bez tego specjalnego edytora (nie pamiętam jego nazwy) nie mogę użyć wielu skryptów.
Bez aktualizacji i edytora chyba nie dam rady zrobić tej kampanii (a szkoda, bo byłaby to najlepsza z moich kampanii). Tak więc jak ktoś ma jakieś rady jak "to zrobić, żeby działało" to czekam z niecierpliwością.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2011, 07:34:33 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 30, 2011, 07:41:10 pm »

Skoro ci się nie chciało zakładać nowego tematu, ja to zrobiłem. I proszę postów nie wklejać w tematach niepasujących.

Windows 7 nie mam, w niedalekiej przyszłości na pewno nie będę miał, na eksperymenty nie mam więc warunków, ani nawet ochoty.
Dotąd udało mi się (bezproblemowo) zainstalować i uruchomić SC:BW na Windows Vista. Działają bez zarzutu tak patche, jak i wszystkie funkcje (choć X-tra Editora nie wypróbowywałem). Kolory rzeczywiście się wypaczały, ale zazwyczaj wystarczało restartowanie i próbowanie od nowa, aż do skutku. Do tego - co jest dziwne, ale się sprawdza - owo wypaczanie kolorów zdarza się nieporównywalnie rzadziej, kiedy włączam SC z folderu "Gry" w Menu Start i kiedy okno tego folderu jest otwarte, kiedy gra pracuje.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 30, 2011, 08:15:44 pm »

Dokładniej omówię ten problem z patchami... patch się ściąga, ale przy instalacji najpierw jest: "Oczekiwanie na zamknięcie gry" a potem komunikat, że z powodu uruchomionego Starcrafta nie można zainstalować patcha. Jest to oczywiście nonsens bo sprawdzałem przy użyciu Menedżera zadań i SC nie był uruchomiony. Kolejny bug (który jednak można przełknąć) to samo uruchamianie gry. Dwukrotnie kliknięcie na ikonce Starcrafta nie uruchamia go. Muszę ponownie klikać by gra się odpaliła.

Der_SpeeDerze czy Twoja Vista jest 64-bitowa czy 32-bitowa? Tu jest chyba największy problem, bo ja mam 64-bitowca :(
Zapisane
oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 30, 2011, 08:45:55 pm »

Ja mam Windowsa 7 64bit. Z patchami nie mam problemu, wszedłem na Battle.net i się ściągnęły, chociaż chyba musiałem uruchomić grę "jako administrator", nie bardzo pamiętam. Kolory faktycznie chrzanią się, ale da się z tym żyć, podczas gry, tylko na wodzie są jakieś takie tęczowe kijanki. A "specjalny edytor" :), mnie też nie działa tyle, że ja korzystam z ScmDrafta 2, który przykro się wyłącza po trzech minutach zabawy.

W sumie nic nie próbowałem, ostatnio życie mnie zniechęciło do SC. Jak coś rozkminisz to napisz.
Zapisane

Ghoster
Level 3-5
*
Wiadomości: 52


Przewrócić kulkę...


« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 01, 2011, 07:06:31 am »

Co do patchy nie mam pomysłu, ale wyżej wymienione chrzanienie się kolorów i nieuruchamianie SC po pierwszych dwóch kliknięciach na ikonkę również u mnie występuje. Mam Windows 7, 64bit. Co prawda pierwszy problem zazwyczaj nie występuje jeśli mam pozamykane programy (niekoniecznie edytor) i nie daję gry na pasek, w innym wypadku, jak i pewnie inni, mam seledynowe menu wyboru mapy. xd
Co do drugiego problemu zauważyłem, że SC uruchamia się za pierwszym razem, ale dopiero po... 5 minutach, porażka. Drugie kliknięcie po prostu przyśpiesza uruchomienie się gry, ale po wyjściu z niej albo pokazuje się komunikat "Nie można uruchomić kopii programu", albo SC włącza się raz jeszcze. Dość irytujące.
Z ScmDraftem 2 nie mam problemów (chociaż czasami, bardzo rzadko, pyta się mnie o zapisanie plików bo "stało się coś złego". Dotąd zdarzyło się to z 3/4 razy), ale, może dodam swoje pytanie tutaj, czy fakt, iż ustawianie kolorów w ScmDrafcie graczom w numerach od 21 do 255 (cała paleta, niektóre nawet migają xd) i niepoprawne ich działanie jest spowodowane tym samym co powyższe problemy z grafiką? Otóż zapisałem sobie, iż by ustawić graczowi kolor czarny trzeba wpisać numer 84, jednak teraz ani ten numer nie działa (pojawia się jakiś taki brązowy) ani nie mam pomysłu dlaczego nagle się zmienił, zarówno podczas gry jak i w edytorze (sprawdzałem wówczas, gdy nie było szalejących barw pikseli w SC).
Zapisane

tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 01, 2011, 11:53:19 am »

Jeśli chodzi o te kolory, u mnie na Viscie dzieje się podobnie. Najszybszym rozwiązaniem jest... wystartowanie gry. W trakcie rozgrywki kolory są normalne. Nie wiem jak w Windows 7, ale może warto spróbować?
Zapisane

Garn
Level 1-4
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 02, 2011, 11:46:26 am »

Jest jeden bardzo prosty sposób na kolory w Windowsach "lepszych" (nowszych :) ) niż XP:
- Uruchamiasz Starcrafta
- Odpalasz Menadżera Zadań
- Przechodzisz w procesy.
- Szukasz procesu explorer.exe
- Klikasz ZAKOŃCZ PROCES i KONTYNUUJ
- Teraz zgasną Ci wszystkie ikonki na pulpicie i pasek zadań. Nie przejmuj się tym
- Alt + Tab -em przejdź w Starcrafta. Zobaczysz wtedy normalne kolory :)

Pulpit i tak nie jest Ci potrzebny w trakcie gry, a to bardzo ułatwia sprawę :)

A jak skończysz grę to co zrobić żeby wrócić??

- Dajesz Ctrl + Alt + Delete
- Uruchamisz znowu Menedżera Zadań
- Przełączasz na Aplikacje, i dajesz NOWE ZADANIE
- Wpiszujesz EXPLORER.EXE

I pojawi ci się z powrotem pulpit i pasek zadań. Testowałem million razy, i zawsze działało :)
Zapisane
Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 04, 2011, 05:26:42 pm »

Motyw wyłączania Explorera stosowałem na poprzednim kompie gdy miałem stop-klatki w gierce  :D. Nie wpadłbym na to, żeby spróbować go wyłączyć na nowym sprzęcie. Dzięki ;) (działa)

Problem patcha również jest już rozwiązany. Wystarczy go pobrać z osobnego źródła, nie uruchamiać SC tylko nasz ściągnięty patch. Jeśli SC był uruchamiany, należy zrestartować system.

Nie udało mi się jedynie odpalić X-tra Editora, ale jakoś poradzę sobie i bez niego ;). ScmDraft też jest niezły.
Zapisane
Eidems
Level 1-5
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 27, 2011, 01:19:40 am »

W załączniku fix. Pozdrawiam
Zapisane
Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 27, 2011, 08:52:32 am »

Dzięki. Zawsze to lepiej niż za każdym razem gasić Explorera :D.

Masz może jakiś sposób na odpalenie X-tra Editora?
Zapisane
Eidems
Level 1-5
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 27, 2011, 11:28:35 pm »

Nie, ale mam problem z uciętym paskiem, jest tutaj na forum, także go masz?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2011, 01:44:25 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 28, 2011, 05:29:58 pm »

Nie. Gram na lapku i mam czarne paski po bokach :D (ekran panoramiczny), ale wyświetla mi się cały widoczny w grze obszar. Myślę, że to wina Twojego monitora. Spróbuj pogrzebać w ustawieniach.
Np.: kliknij na właściwości "starcraft.exe" i ustaw go na odpalanie gry w oknie. Może to pomoże... pokombinuj trochę ;).
Zapisane
jest cos co pomoże
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 17, 2012, 02:04:25 pm »

http://www.solemnwarning.net/ipxwrapper/
Wypakowujesz, otwierasz folder, kopiujesz pliki do gierki i możesz się cieszyć IPX na grze.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2012, 04:19:25 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »