StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 01:48:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  Starcraft na wymarciu?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj
Autor Wątek: Starcraft na wymarciu?  (Przeczytany 37573 razy)
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #45 dnia: Sierpnia 21, 2011, 09:09:49 pm »

W SC2 są takie pieniądze poza Koreą, że nawet sobie nie zdajesz z tego sprawy. Ostatnio White-Ra w jakimś turnieju europejskim wygrał 15 000$.
Zapisane

Barol
Level 4-4
*
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #46 dnia: Sierpnia 21, 2011, 10:05:40 pm »

W Europie i NA są już progamerzy. W Polsce prawdopodobnie Mana, Tarson i Nerchio są w stanie się utrzymać z grania, oprócz wygranych w turniejach dostaję pieniądze od teamów.

Ostatnio White-Ra w jakimś turnieju europejskim wygrał 15 000$.
To był turniej non-kor, np. Idra najpierw przegrał z Maną, a potem został przejechany przez Nerchio (właściwie to organizowany przez NA, i na tym serwerze grali gracze).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2011, 10:08:39 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #47 dnia: Sierpnia 26, 2011, 02:10:25 pm »

To może rzeczywiscie się teraz zmieniło, nie śledziłem ostatnio wydarzeń w SC2.


Ale wrcajac do SC1 to Iccup chyba sypie się pomału, coraz mniej ludzi, często trzeba czekać aż ktoś wejdzie do gry. Szczególnie w godzinach rannych i nocnych.
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #48 dnia: Sierpnia 26, 2011, 03:08:28 pm »

WeMadeFox rozpadło się. Jeden koreański proteam mniej. Sc2 wszystko wyprze. Trochę głupio, że sequel gry, która tak naprawdę odmieniła cały świat e-sportu, wypiera BW. Polityka Blizzarda jest nakierowana na drugą cześć, ponieważ teraz mają do niej pełne prawo i mogą je sprzedawać na jakich warunkach tylko sobie ubzdurają. No trudno, co poradzić. Nastawienie czysto komercyjne w dzisiejszych czasach jest nieuniknione, szkoda.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2011, 04:22:39 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Paul
Level 2-1
*
Wiadomości: 5


Entaro Adun!


« Odpowiedz #49 dnia: Września 24, 2011, 08:49:23 pm »

Ja na przykład zarażam innych SC-em. Mam 2 ofiary. :) Spokojnie, to nie koniec świata.
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #50 dnia: Września 24, 2011, 11:36:44 pm »

Brood War umrze w Korei - Brood War będzie miał się kiepsko poza Koreą. Już teraz ICCup opustoszał, część porzuciła BW, a większość pozostałych przeniosła się na koreański serwer (nazwy nie pamiętam dokładnie, więc ją pominę). Na ICCup jest średnio 500-600 graczy, na b.necie w SC2 na samej Europie jest średnio 10k-15k graczy.
Zapisane

Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #51 dnia: Września 25, 2011, 09:52:25 am »

Nie marudzić, tylko grać w kampanie graczy, którzy jeszcze coś robią dla SC1 :D.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2011, 07:50:11 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
siemien
Level 1-3
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #52 dnia: Września 26, 2011, 09:12:25 pm »

Powitać :). Jestem nowy i to widać po ilości postów :). Mam pytanie - czy jeżeli zaczynam dopiero sobie grać w SC, obecnie na singlu, i chciałbym pograć w multi, to dam radę znaleźć przy obecnym stanie sceny graczy, którzy byliby na delikatnie wyższym poziomie, niż początkujący? Ogólnie czy będę miał z kim grać w SC na BN albo na tym ICCup? Gram casualowo, nie mam w planach bycia prosem :P. Jeżeli będzie mi jakoś fajnie szło, w miarę się rozwinę to może zainwestuję 160 zł w SC2, ale najpierw bym go przetestował na starterze. Kurcze zbaczam z tematu :P.


Der_SpeeDer: Zdecydowanie "zbaczasz" z tematu. Ten jeden raz ci puszczę, ale następne posty masz pisać w temacie do tego odpowiednim, w razie potrzeby założyć własny.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2011, 11:23:01 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #53 dnia: Września 27, 2011, 09:28:22 am »

Na Iccupie to raczej cięzko znaleźć początkujących, poziom jest bardzo wysoki. No chyba, ze gdzieś na poziomie E są rzeczywiście słabi. Na poziomie startowym (czyli D) poziom jest wyższy niż kiedyś, pewnie dlatego, ze jest osób mniej.


Der Speeder - jako moderator masz zapewne funkcje "podziel wątek" i "przenieś wątek". A dzielenie wątku zajmuje mniej czasu niż pisanie uwag czerwoną czcionką.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2011, 09:37:17 am wysłana przez Devourer » Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #54 dnia: Września 27, 2011, 12:46:44 pm »

Jak planujesz zainwestować w SC2, to w BW nie ma już w zasadzie co zaczynać grać. Mechanika SC2 znacząco róźni się od tej z BW. Chociaż z drugiej strony, po opanowaniu w mniejszym lub większym stopniu mechaniki z pierwszej części, gra w drugą cześć będzie o wiele łatwiejsza, ze względu na duże uproszczenia gry w sequelu (SpeeDer, zanim zaczniesz swoje wywody, to ostatnio na streamie TL.net grali w SC2BW; na pytanie, która z gier jest trudniejsza, obaj grający odpowiedzili chórem "Brood War").
Zapisane

siemien
Level 1-3
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #55 dnia: Września 27, 2011, 10:05:49 pm »

Nie planuję na razie inwestować w SC2. Chciałem kupić SC:BW i po prostu pograć, dlatego pytałem czy znajdę kogoś na necie do pogrania :)
Zapisane
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #56 dnia: Października 09, 2011, 02:45:08 am »

(SpeeDer, zanim zaczniesz swoje wywody, to ostatnio na streamie TL.net grali w SC2BW; na pytanie, która z gier jest trudniejsza, obaj grający odpowiedzili chórem "Brood War").

Tak, tak - SC2 jest do niczego, bo nie gnoi początkujących (i każuali) na dzień dobry. Naturalnie fakt, że w SC2 noob pomimo wszystkich udogodnień i tak dostanie w d**ę od doświadczonego gracza, nie ma ŻADNEGO znaczenia.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #57 dnia: Października 09, 2011, 08:38:34 am »

No ludzie, znów to samo?
SC2 już niedługo też będzie rozpracowane wzdłuż i wszerz, różnica będzie znikoma. Ten auto-mining i MBS to naprawdę nieduża rekompensata dla kogoś, kto nie umie grać, a zaznaczanie dużych grup jednostek to wręcz czasem skłania do błędów.
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #58 dnia: Października 09, 2011, 01:31:01 pm »

Może nie wyrażam się dosyć jasno, może nie znasz mojego stylu myślenia i wielu rzeczy nie domyślasz się.Starcraft to przede wszystkim (nie, nie kampania, bo to ona gamingu w Korei nie rozwineła) mechanika. Wbijanie 300 apm, żeby ogarnąć wszystkie aspekty gry, które są bardzo trudne, takie jak micro, macro, kontrola mini mapy, ilości surowców. Ogarnięcie przychodzi po DŁUGICH godzinach treningów. To dlatego Koreańczycy na WCG jechali bez większych problemów innych. Bo oni doszli w tej kontroli do takiej perfekcji, że wszystkie kliknięcia i spojrzenia były automatyczne. Oprócz tego, innym aspektem Starcrafta, jest podejmowanie decyzji. Jest to bardzo trudna sprawa. Jedna mała decyzja potrafi zadecydować o przebiegu gry. To też kwestia doświadczenia. Im dłużej grasz na graczy, którzy podejmują przemyślane i dobre decyzje, tym lepsze decyzje musisz Ty podejmować. I w tym Koreańczycy znowu biją na głowe reszte sceny, jednak NIE MOŻNA zapominać, że tego może szybko nauczyć się noob. Dopiero połączenie OBU tych aspektów gry i osiągnięcie w nich perfekcji nazywamy skillem.
Tak było w BW. W SC2 to zupełnie inna para kaloszy. Ułatwiona mechanika sprawia, że po tygodniu lub dwóch, naprawdę ostrych treningów, nawet ty speeder byś ją opanował. Trudniejsza część skilla prawdziwego pro została znacznie, znacznie ograniczona. Więc czymże jest skill w SC2? A tym, że trzeba grać po 3-4h dziennie i każdą swoją porażkę analizować sekunda po sekundzie i naprawiać błędy, które się popełniło. Wynika z tego, że zabrana część z mechaniki została dodana do części związanej z ograniem i doświadczeniem. Jest to zdecydowanie łatwiejsza rzecz do opanowania, bo w dobie Internetu, można bez problemu znaleść kogoś, kto wytknie Ci Twoje błędy i powie jak je naprawić. Natomiast mechaniki jak sam się nie nauczyłeś, to nikt Cię tego nie nauczył.
DOTARŁO?!

P.S. Za dużo sobie dopowiadasz i przerabiasz moje wypowiedzi pod siebie. Gram w SC2 i podoba mi się ta gra. To nie zmienia FAKTU (!!!), że BW >>>>>>> SC2, jeśli chodzi o poziom wymaganego skilla.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2011, 03:05:01 pm wysłana przez Gotrek » Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #59 dnia: Października 09, 2011, 06:21:18 pm »

Niedokładnie piszesz. Co znaczy dla ciebie opanowanie mechaniki, są przecież rózne poziomy gry. Do wysokich poziomów (A, B na Icc) i tak mało kto dochodzi, bo nie ma raczej czasu ani ochoty siedzieć dzień i noc przed kompem. Nie mówiąc o poziomie pro Koreańców, gdzie normalny człowiek i tak nie ma szans dojść.

W SC2 raczej też taki np. Tarson z przeciętnym graczem wygrywa raczej dzięki lepszej mechanice, a nie tylko samej strategii. Może tylko różnica będzie mniej kolosalna niż w BW.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj 
« poprzedni następny »