StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:25:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  Starcraft na wymarciu?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Starcraft na wymarciu?  (Przeczytany 37686 razy)
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #15 dnia: Maja 14, 2011, 10:14:37 pm »

i jestem nowy na sc area, ale smutno ze niektore tematy sa puste az od roku...

Ten jest stary, ale warto go przeczytać.
Zapisane

oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #16 dnia: Maja 15, 2011, 03:25:48 am »

SC2 nigdy nie wymrze, gram w sc1 i sc1: BW od kad mam (o.o) 3lata i nie opuszcze go  :) gram w SC2 ale to nei znaczy ze zapomnialem o wspanialych kampaniach (20razy trudniejsze niz w sc2) swietni ewykonanych UMS'ow (w tym moich ulubionych Bound'ów <3 no wiecie zerglingiem przejsc przez tysiace plapek, wybuchow itp) gier z kompem i na europie (do czasu jakiegos bledu z innymi serwerami i gram tylko na Asia w umsy teraz  :() i normalnych rozgrywek ^^

Fastest Map Possible gralem z 200razy w sc1 i nikt nie przedrze sie przez mass carriers + 2arbiters  :'((ze szczescia  ;))

ci co zapomnieli o pierwszej czesci, nie sa godni tytulu fana/developera SC i sa tylko graczami ktorzy zmieniaja gre bo ta druga jest ,,nowsza"



w kampanie z checia zagram jak ktos podesle linka :) proszę slac na email albo GG 34853774, badz w temacie skoro juz taka rozmowa

i jestem nowy na sc area, ale smutno ze niektore tematy sa puste az od roku...

Łoa, Łoa! Hola, koleś! Gdzie polskie znaki? Gdzie przecinki? Gdzie duże litery, i tak dalej? Fajnie, że jest ktoś nowy, ale każdego obowiązują zasady, których na SCA trzymamy się jak nędznego życia. Więc popraw ten post, a co ważniejsze pisz kolejne posty, ale zgodne z regulaminem.

http://forum.scarea.pl/index.php?topic=25.0 (mały 'hint': założycielem tematu z linku jest Legenda tego forum, pogromca wszystkich, którzy swoimi palcami bezczeszczą przycisk "Alt" przez nieregularne wciskanie go)
http://forum.scarea.pl/index.php?board=13.0 (w tym dziale to ja jestem modem, powinieneś tam założyć temat. Jeśli znowu zapomnisz o polskich literach to pod Twoim postem podpiszę się krwią! To jest... czerwoną czcionką ;D)

Wielu graczy SC2 nie zapomniało SC1, oni nigdy w tą grę nie grali i grać nie zamieżają.
Zapisane

Ario
Level 2-1
*
Wiadomości: 7



« Odpowiedz #17 dnia: Maja 15, 2011, 10:54:49 am »

Przepraszam za to, ale nie wiedziałem, że aż tak trzeba się ortografii pilnować :).

Fakt, wszyscy poszli do SC2, bo ich zafascynowały reklamy i zapowiedzi, choć w pierwszą część nie grali.
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2011, 01:52:41 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Polski Komentator SC2:
http://www.youtube.com/user/ZeddStarcraft

Brązowa liga w SC2 próbuje się przedostać do wyższych lig (Komentator swoich meczy z bronze):
http://www.youtube.com/lazystarcraft#p/u/4/UUCf2MnzAH0
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #18 dnia: Maja 15, 2011, 01:53:46 pm »

Ten link do gracza z brązu, który komentuje swoje gry, to Twój profil na yt?
Zapisane

Ario
Level 2-1
*
Wiadomości: 7



« Odpowiedz #19 dnia: Maja 15, 2011, 03:08:30 pm »

Nie, to taki newbie, który próbuje się podszkolić w komentarzu, więc pokazuje swój talent w brązie :d i niezbyt gościowi wychodzi, bo wygrywa 4/10 meczy albo 3/10, ale dobry komentarz nawet, oprócz mylących się nazw.

I pzl o link do jakichś waszych kampanii.


Der_SpeeDer: widzę, że usilnie chcesz już na dzień dobry komuś podpaść. Kilka osób wprawdzie ci zwróciło uwagę, ale dość szybko o tym zapomniałeś.
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2011, 06:31:52 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Polski Komentator SC2:
http://www.youtube.com/user/ZeddStarcraft

Brązowa liga w SC2 próbuje się przedostać do wyższych lig (Komentator swoich meczy z bronze):
http://www.youtube.com/lazystarcraft#p/u/4/UUCf2MnzAH0
oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #20 dnia: Maja 15, 2011, 06:30:12 pm »

1. Popraw pisowanie, albo znaj furie moda!
2. Kampanie pewnie jeszcz nie gotowe, niedawno się skończyly matury, a dalej mam egzaminy, więc na kampanie jeszcze troche trzeba poczekać. Jak ktoś skończy to na pewno podlinkuje na forum.
Zapisane

Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #21 dnia: Maja 15, 2011, 06:36:21 pm »

@ Ario

Brak jakichkolwiek (!) znaków przestankowych i polskich znaków to najprostsza droga do tego, żeby następny tak napisany post znalazł się w koszu. Toleruję błędy popełniane z nieuwagi czy z niewiedzy, ale nie coś takiego. O tym, że wszedłeś na forum, nie mając w ogóle zamiaru zapoznać się z regulaminem, nie chce mi się gadać.

Odpowiadając na twoje pytanie - kilka kampanii do ściągnięcia jest na stronie SC Area. Na dole, w dziale "Mapy" masz napisane "Kampanie" - naprawdę nietrudno znaleźć.
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2011, 06:22:10 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Ario
Level 2-1
*
Wiadomości: 7



« Odpowiedz #22 dnia: Maja 17, 2011, 07:32:47 pm »

Przepraszam, i to jest z niewiedzy, bo mam 13 lat i jedynkę na koniec roku z polskiego (poprawiam). I dziękuję za info o kampaniach.
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2011, 10:40:15 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Polski Komentator SC2:
http://www.youtube.com/user/ZeddStarcraft

Brązowa liga w SC2 próbuje się przedostać do wyższych lig (Komentator swoich meczy z bronze):
http://www.youtube.com/lazystarcraft#p/u/4/UUCf2MnzAH0
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #23 dnia: Maja 18, 2011, 02:29:10 pm »

Dzisiaj byłem świadkiem rozmowy dwóch moich znajomych, w której jeden twierdził, że grafika w SC2 mu nie pasuje, ponieważ wszystko jest za bulwiaste (Marine wygląda jak rzodkiewka) i ta gra mogłaby być wydana w 2D. Widać, że ta gra dalej ma swoich pasjonatów nawet jeśli na forum mało kto już się wypowiada :P

@Ario: Ja też zacząłem pisać na tym forum w wieku 13 lat i pewnie tylko dzięki temu teraz na wypracowaniu 250-cio słowowym nie mam ani jednego błędu ortograficznego, interpunkcyjnego, ani składniowego. SCA kształci!
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #24 dnia: Maja 18, 2011, 04:57:49 pm »

Grafika grafiką, ale od SC wymaga się pewnego poziomu trudności, który to właśnie przyciągnął tak wielu zwolenników tej gry. Dodatkowo powstała pierwsza na świecie profesjonalna liga właśnie w Brood War'a. Nikt na grafike nie patrzył. W grach e-sportowych jest ona drugorzędna.

Ario: Z tego co wiem, to używania prawgo altu uczą na lekcjach informatyki a nie j. polskiego.
Zapisane

Ario
Level 2-1
*
Wiadomości: 7



« Odpowiedz #25 dnia: Maja 24, 2011, 06:05:15 am »

Tropheus, ale trzeba jeszcze wiedzieć, gdzie go użyć :). Ja w szkole mam dwóch kolegów, którzy grają w SC i obaj uwielbiają pierwszą część, mimo że 2 tygodnie temu zakupili SC2, grają w BW prawie dwa razy tyle :).
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2011, 12:06:56 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Polski Komentator SC2:
http://www.youtube.com/user/ZeddStarcraft

Brązowa liga w SC2 próbuje się przedostać do wyższych lig (Komentator swoich meczy z bronze):
http://www.youtube.com/lazystarcraft#p/u/4/UUCf2MnzAH0
Lord_Pyther
Level 3-3
*
Wiadomości: 37


Naczadzony Pikacz


« Odpowiedz #26 dnia: Czerwca 06, 2011, 11:34:01 pm »

Nikt na grafike nie patrzył.
Ja nie rozumiem takiego gadania, ten głupi tekst powtarza się często, a przecież SC przez dłuższy czas pozostawało  jedną z ładniejszych strategii, w niczym nie gorszą niż teraz jest SC2.
Zapisane
Ghoster
Level 3-5
*
Wiadomości: 52


Przewrócić kulkę...


« Odpowiedz #27 dnia: Czerwca 07, 2011, 06:11:38 am »

Moim skromnym zdaniem do SC1 wygląda o niebo lepiej, niż SC2. Należę do tych co mają gdzieś liczbę widzianych pikseli, ale w SC1 łatwo jest odróżnić jednostki od otoczenia, co, niestety, w SC2 przychodziło mi czasem z trudem i zdarzało się nawet, że wśród floty gubiły mi się jednostki naziemne. Może to znów moje narzekanie, ale wolę stare gry. Fallout 1 i 2 były lepsze niż nowa, trzecia część, tak samo z paroma innymi grami, i (czysto subiektywnie) uważam, że szczerze wolę pograć przez LANa z kumplem w starego SC niż w nowego. Szlag potrafi trafić słysząc tych Protossów, którzy brzmią jak orkowie z Warcrafta...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2011, 09:26:50 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #28 dnia: Czerwca 07, 2011, 09:23:10 pm »

Ja nie rozumiem takiego gadania, ten głupi tekst powtarza się często

Głupi tekst? Głupie jest nazywanie tego głupim tekstem w sytuacji, kiedy oprawa graficzna w StarCrafcie była już w dniu premiery przestarzała. Rozdzielczością 640x480 (i archaiczną, 16-bitową paletą kolorów) mógł się pochwalić już wydany dwa lata wcześniej Red Alert, który również w tamtych czasach taką grafą nie oszałamiał.



zdarzało się nawet, że wśród floty gubiły mi się jednostki naziemne

Tak, tak - albowiem Battlecruisery w pierwszej części gry były przeźroczyste i doskonale było widać znajdujące się pod nimi jednostki naziemne ::).

Totalna paranoja.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 07, 2011, 10:37:48 pm »

Szlag potrafi trafić słysząc tych Protossów, którzy brzmią jak orkowie z Warcrafta...

W angielskiej wersji Protossi brzmią jak Protossi.
A co do Twojego ogarnięcia, to wystarczy zbindować jednostki latające pod inny klawisz i ustawić je OBOK armii naziemnej zamiast NAD nią.
Co do odróżniania jednostek od otoczenia, to 2-3 dni grania wystarczą, żeby dało radę ogarnąć co się dzieje na ekranie. Alternatywą jest ustawienie najniższych detali (ja tak zrobiłem, chociaż to bardziej kwestia sprzętu; nie zmienia to faktu, że i tak grałbym na low).

Ja nie rozumiem takiego gadania, ten głupi tekst powtarza się często

Głupi tekst? Głupie jest nazywanie tego głupim tekstem w sytuacji, kiedy oprawa graficzna w StarCrafcie była już w dniu premiery przestarzała. Rozdzielczością 640x480 (i archaiczną, 16-bitową paletą kolorów) mógł się pochwalić już wydany dwa lata wcześniej Red Alert, który również w tamtych czasach taką grafą nie oszałamiał.

Trzeba dodać, że BW był najpopularniejszą grą w Korei i jedną z najpopularniejszych poza tym krajem w latach 2000-2010. W tych latach grafika była bardzo ważną częścią gier (i dalej jest, niestety), która przyciągała graczy. Mimo to BW miał się świetnie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2011, 10:46:47 pm wysłana przez tropheus » Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
« poprzedni następny »