StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 08:32:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Offtopic
| |-+  Dyskusje dowolne (Moderator: oOldXman)
| | |-+  Nowy Laptop - Pomoc W Wyborze
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Nowy Laptop - Pomoc W Wyborze  (Przeczytany 12938 razy)
oOldXman
Moderator
*****
Wiadomości: 211



« dnia: Lutego 24, 2011, 06:01:10 pm »

W końcu przyszedł czas na nową maszynę, mam forsę i chcę ją dobrze wydać. Tylko co wybrać? Nie bardzo się na tym znam, tylko ogólnikowo. Doradźcie, czego powinienem szukać, kuzyn twierdził, że HPki są najlepsze, kolega wspominał coś o Alienwareach...

Takie stawiam warunki:
- Laptop
- Diablo 3 podkręcone na maksa, dobrze by było gdyby coś tam jeszcze poszło ;)
- Wytrzymały
- W miarę Cichy
- Maksymalna cena 3750zł, można naciągnąć do 4200zł jeśli warto, chciałbym wydać całe 3750 byle jak najlepiej

Mało mnie obchodzi wygląd, waga czy żywotność baterii, choć nie jest to kompletnie bez znaczenia.
Zapisane

deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 24, 2011, 08:08:02 pm »

Jak już mówiłem, możesz przyjrzeć się temu link. Nie jestem ekspertem w kwestii laptopów, ale pokazany Asus wygląda solidnie.
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
Lord_Pyther
Level 3-3
*
Wiadomości: 37


Naczadzony Pikacz


« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 24, 2011, 08:26:54 pm »

Gdybym ja kupował sobie teraz nowego laptopa, chciałbym Samsunga :
 z wyświetlaczem typu LED 17,3''
Grafika : NVidia Geforce z serii 300M 1024MB
Procesor: IntelCore i5
I odpowiednio dobrana reszta.

Osobiście posiadam Asusa i jeżeli zależy ci bardzo na wytrzymałości to nic lepszego od Asusa nie znajdziesz
. We wszystkich testach wytrzymałości wygrywają, a ja z doświadczenia wiem, ze są twarde, bo kiedyś na uczelni mój Asus z impetem trzasnął w twardą podłogę, i poza uszczerbkiem na obudowie (musiałem ją docisnąć żeby złożyć i zakleić taśmą klejącą bo śruba poszła) nie ma żadnego uszczerbku nawet na dysku twardym, działa jakby nigdy nic się nie stało ^^'

Z własnych doświadczeń BARDZO odradzam Toshibę i Della
Zapisane
Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 25, 2011, 09:13:53 am »

Jako że pracowałem w serwisie laptopów to mogę się wypowiedzieć.
Ja osobiście nie dałbym powyżej 3 tysięcy za lapka. Nie ważna czy super drogi, czy bardzo tani - wszystkie są tak samo zawodne. Rzadko który laptop ma dzisiaj 4-letni przebieg bez żadnego serwisowania. Jeśli jednak koniecznie chcesz taką drogą maszynę to polecam Asusy z serii G. Jak Lord Pyther już wspomniał Asusy mają wytrzymałą obudowę, a seria G jest tworzona konkretnie dla graczy, a więc mają mocne parametry.
HP-ki to mocny sprzęt za w miarę małe pieniądze (tańsze są chyba tylko Acery), ale niestety pełen wad fabrycznych. Większość HP Pavilionów pada w ciągu roku po skończeniu się gwarancji. Acery również odradzam, mają bardzo słabe obudowy i wystarczy, że Ci upadnie i już będzie musiał wylądować w serwisie.

W przeciwieństwie do Pythera polecę Della i Toshibę. Toshiby najlepiej spisują się jako lapki multimedialne, gdyż mają przeważnie głośniki Harman Kadron i wysokiej rozdzielczości matryce, ale strasznie lubią się grzać. Musiałbyś dbać o Toshibę i regularnie ją czyścić, jeśli nie chciałbyś żeby się przegrzała. Dell ogólnie jest dobrą i mało psującą się marką (może dlatego że mało go na rynku).
Ale jak już powiedziałem - dla gracza Asus z serii G, najlepiej chyba Asus G50, bo tani (rok temu do 4 tysięcy kosztował, nie wiem jak teraz, nie skanowałem Allegro) i porządny (parametry takie, że poradzi sobie z większością nowych gier. Recenzja tutaj: http://bsmart.pl/viewtopic.php?t=39
Zapisane
oOldXman
Moderator
*****
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 25, 2011, 04:32:22 pm »

Dzięki za pomoc, zdecydowałem się na to. Nie zamierzam go upuszczać :P. Wydaje się być na prawdę niesamowity, choć nie przekonam się dopóki nie poużywam :). Od bardzo bardzo dawna czekałem na to, 7 lat, należy mi się coś wielkiego. Jestem bardzo podekscytowany. Dziękuje za pomoc.
Zapisane

Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »