StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:38:22 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft 2
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  SC2 i WoW
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: SC2 i WoW  (Przeczytany 20596 razy)
ComboMaster
Level 3-5
*
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 27, 2011, 10:42:30 pm »

Równie dobrze Blizzard może robić gry z pasją i dla kasy. Przecież te dwa motywy się nie wykluczają. Czemu by nie zarobić na czymś czym się pasjonujemy? Poza tym motywy mnie aż tak nie interesują jak produkt końcowy. Innymi słowy wolę grę lepszą, robioną dla kasy niż gorszą, robioną dla pasji. A jeżeli obie gry są na takim samym poziomie to będę je traktować równo, niezależnie od motywów twórcy.
Zapisane

oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 27, 2011, 11:18:40 pm »

No właśnie, rzecz w tym, że gdyby głównym motywem była pasja to SC2 byłby dużo lepszy i to jest widoczne gołym okiem. Jak już pisałem wcześniej, nie jest grzechem zarabianie kasy, ale żałosne jest rzucanie się na główkę na każdą jedną okazję zgarnięcia zielonych. Szczególnie, że forsy im nie brakuje, inaczej nie prowadzili by kilka projektów na raz, nie mieliby takiej wspaniałej siedziby i nie urządzaliby takiego Blizzconu jaki urządzają co roku. Przycisk o którym mówiłem jest w bardzo prywatnym miejscu, bo jest widoczny zaraz po zalogowaniu na Battle.net 2.
Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 28, 2011, 12:14:04 am »

Trochę pasji jeszcze chyba mają, a przynajmniej zależy im żeby produkt był dobry. Przecież robili go dosć długo, wypuścili jeszcze betę. Na łatwą kasę to się robi produkt szybko i niedbale (żeby zarobić, ale się nienarobić ;) ).
Zapisane
ComboMaster
Level 3-5
*
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 28, 2011, 09:12:09 am »

Może masz rację, ale nie możemy tego w żaden sposób zweryfikować. Blizzard zrobił grę, jaką zrobił i nie będzie robił od nowa tego samego z innego motywu. Ja nie mam żadnych zastrzeżeń co do tej gry. Jest to dla mnie wzór do naśladowania w tworzeniu gier komputerowych. Tobie jednak nie wszystko podchodzi, choć niektóre rzeczy wydają mi się błahe. Wiadomo, że wszystkich zadowolić się nie da.
Zapisane

Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 28, 2011, 10:30:17 am »

A czy tylko ja zauważyłem że między SC a War3 była dość dłuuuuga przerwa w twórczości Blizzka ? Był projekt Warcraft: Adventures, był prawie skończony Starcraft: Ghost... i był również rozłam w firmie. Część starych działaczy Blizzarda wywalono z firmy (lub też sami odeszli). Powstał War3, który miał przygotować świat Warcrafta do wejścia w WoWa. WoW okazał się sukcesem i to znacznie większym niż myśleli jego twórcy. Słyszałem coś kiedyś o Firefallu, nowym MMORPG Blizzarda... po prostu takie gry przyciągają ludzi i dają znacznie więcej kasy niż jakiś tam zapyziały StarCraft czy WarCraft. Po diabła mają się męczyć przy nowej części gry gdy równie dobrze wypuszczą MMORPGa i zaczną zarabiać poważne pieniądze.
Obecny Blizzard nie jest tym z czasów SC1, ale jednak trochę pasji w nich jeszcze jest. Świadczy o tym przynajmniej sam fakt istnienia SC2. Nie jest tak dobry jak jedynka, stracił na klimacie i fabule ale jak na twórców War3 i WoWa to jestem z SC2 zadowolony.
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
« poprzedni następny »