StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 07:24:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Miejsce dla was
| |-+  Mapki, kampanie
| | |-+  Wstęp kampanii
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Wstęp kampanii  (Przeczytany 11628 razy)
Bloodyrush
Level 2-2
*
Wiadomości: 10



« dnia: Listopada 03, 2010, 06:33:21 pm »

http://www.speedyshare.com/files/25007362/mapka.rar <---- Download

Ogółem wiem, że mam kilka rzeczy do poprawienia w tejże mapce (szyk w dialogach i kilka innych małych poprawek, które mają spore znaczenie). Sama mapa to wstęp do mojej kampanii, którą tworzę, aczkolwiek brak chęci nie pozwala wciąż mi jej dokończyć (Der_SpeeDerze, wiem, że nie ma tu "c" z akuta, ale "c" + "ctrl" mi nie działa na klawiaturze, a prawego klawisza od myszki nie posiadam [szajbus ze mnie ;d], więc nie karć mnie). Poziom tej misji jest ciężki zapewne dla nowych graczy, ale ja bez przycisku myszki dałem radę ją przejść.
Podstawowe informacje:
Teren: Badlands
Rozmiar: 96x96
Przeciwnik: Zerg

Chciałbym jeszcze dodać, że robię jakby alternatywną fabułę i wiem, że pierwsza misja potrzebuje jeszcze kilka poprawek co do dialogów i informacji (dopiero teraz, jak po kilku tygodniach zajrzałem w misję, to zrozumiałem to:D). Czekam na słowa krytyki jak i pozytywne oceny mojej mapy. Pozdrawiam :)

EDIT: Map description też nie zrobiony, ale to chyba nie jest aż tak ważne.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2010, 05:47:25 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 06, 2010, 03:20:57 pm »

1. Najbardziej bolą teksty. Pisane na szybko, czasami są bez sensu i trzeba spieszyć się przy czytaniu, bo potrafią zniknąć po kilku sekundach. Musisz to poprawić.
2. Alternatywna fabuła... ok, z tym że ja bym wolał, żeby koleś nie nazywał się Jim Raynor, bo to chyba nie jest opowieść o nim. Wiem, że robiąc swoją kampanię (Krwawy Młot) użyłem Montaga, który nie był moją postacią, lecz dopiero teraz widzę, że tak się po prostu nie powinno robić.
3. Przy Vulture może zdarzyć się tak, że zniknie Ci dwóch Marines wchodząc do jednego pojazdu. Chyba nie tak miało być, prawda ?
4. WOW! Jasny gwint, ile w tej mapce akcji! Baza jak baza, wiadomo, że będzie zainfekowana, ale później robi się bardzo fajnie z obroną i masowymi atakami Zergów. Szczerze mówiąc przegrałem, ale i tak mi się podobało. Do końca zostało mi 42 sekundy. Wieczorem spróbuję jeszcze raz. W następnych misjach również poproszę o podobny dynamizm gry.
5. Teren jest jak najbardziej ok.

Oceniam Twoją mapkę jako 7/10. (KONIECZNIE!) Popraw teksty, a będzie oczko wyżej ;). Najlepiej też ochrzcij swojego bohatera innym imieniem i nazwiskiem.

Swoją drogą to podsunąłeś mi ciekawy pomysł... w SC2 dużo się mówi o przeszłości Raynora, o czasach zanim został szeryfem na Mar Sara. Kampania dotycząca jego działalności z tamtego okresu mogłaby się okazać bardzo ciekawa. Ja się za to nie zabiorę, ale jeśli ktoś miałby czas i ochotę lecz pomysłu brak, to polecam mu temat Raynora przed wydarzeniami z pierwszej kampanii.
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2010, 03:45:51 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Bloodyrush
Level 2-2
*
Wiadomości: 10



« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 06, 2010, 03:54:15 pm »

1. Wezmę to pod uwagę, postaram się poprawiać, żeby były na +
2. Również wezmę pod uwagę.
3. Tak wiem, również muszę ustawić tam switcha, żeby biały Terran nie atakował Zergów (póki co), bo czasami te Vultury uciekają ;p
4. Miło to słyszeć, w kolejnej misji też jest sporo akcji.
5. Długo się nad nim męczyłem.

Już się biorę za poprawienie błędów, bo mnie podbudowałeś swoją wypowiedzią.
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2010, 11:15:54 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 07, 2010, 02:33:04 pm »

Zagrałem w mapkę drugi raz i znalazłem bardzo poważny błąd. Nie uwzględniłeś tego, że ktoś może pójść zboczyć z wyznaczonej drogi i zamiast pójść prosto do bazy Terrana skręcić sobie do bunkra. Skrypty oczywiście lecą dalej, pozwalając na rozbudowanie bazy i wyszkolenie armii, a dialogi z Marines i cywilami już całkowicie nie mają sensu. Ja tak zrobiłem. Co prawda, czerwony wreszcie zniszczył CC i Zergowie zaatakowali, ale i tak musisz zablokować wejście do bunkra, zanim gracz nie zniszczy CC.
Robiąc mapkę musisz pamiętać o wszystkim  ;).
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2010, 04:56:29 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Shadow
Level 2-1
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 12, 2011, 05:41:46 pm »

Bloodyrush, mapka jest bardzo fajna, zacząłem grać na niej. Lubię tę mapkę, ponieważ jest na niej bardzo dużo akcji. Najlepsze było, gdy Zergowie zaczęli mnie atakować, ale byłem na to przygotowany i wysłali na mnie małą armię. Za mapkę daję 10/10. :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2011, 01:07:01 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
adam.wawa
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 23, 2011, 07:05:58 pm »
Modyfikuj wiadomość

Witam, możesz dać nowy link? Bo ten nie działa  :'(.


Der_SpeeDer: polskie znaki. Znak zapytania oznacza koniec zdania, a nowe zaczynamy z dużej litery. Wystarczy jeden emotikon na linijkę tekstu. A wykrzykników lub znaków zapytania stawia się naraz maksimum trzy. Nie cztery. Nie pięć. Trzy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2011, 02:18:29 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Varulv
Level 2-1
*
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 23, 2011, 11:19:22 pm »

"File not found"... Co jest z Twoją mapką?
Zapisane
Bloodyrush
Level 2-2
*
Wiadomości: 10



« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 24, 2011, 02:31:02 pm »

http://www.speedyshare.com/files/27053255/dokonczyc.scx

Tutaj macie nowy link, jeżeli ktoś z Was chciałby spróbowac. Przepraszam za błędy, ale nie zmieniłem ę na e w edytorze, przez co czasami będą Wam się wyświetlały złe literki. GL HF.
Zapisane
adam.wawa
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 24, 2011, 03:02:36 pm »
Modyfikuj wiadomość

Witam. Fajnie, ale jak do bunkra dojdę, a Zergi obóz zniszczą, to się nic nie dzieje.


Der_SpeeDer: następny tak nagryzmolony, niegramatyczny ciąg słów, wyrzucę do kosza bez czytania. Nie wystarcza ci robienie błędów ortograficznych i olewanie polskich znaków - tobie się nawet nie chce dzielić tekstu na zdania ani narzucić mu jakiejś sensownej składniowej struktury. Ani też dobierać odpowiednich pojęć - w wyniku nachalnego chciejstwa stwierdzasz, że budowle się zabija.
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2011, 06:14:18 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Bloodyrush
Level 2-2
*
Wiadomości: 10



« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 24, 2011, 03:52:00 pm »

Witam fajnie ale jak do bunkra dojde a zergi obóz zabiją to się nic nie dzieje.

To przejdź jeszcze raz całą mapę, przeczytaj wszystkie wypowiedzi, obserwuj co się dzieje, to będziesz wiedział, co zrobić.
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2011, 06:14:58 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »