StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 06:48:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Miejsce dla was
| |-+  Artykuły, opowiadania (Moderator: oOldXman)
| | |-+  Khalani - Język Protossów
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Khalani - Język Protossów  (Przeczytany 20935 razy)
Ghoster
Level 3-5
*
Wiadomości: 52


Przewrócić kulkę...


« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 04, 2010, 07:17:16 pm »

Cytuj
zerash  quayna.
Quenya? Nie mam zamiaru wzorować się na Tolkienie. :)

Cytuj
Fenix: nak ta Khala
Tu z kolei jestem w stu procentach pewny, że tam jest dźwięczne [g], ale to pierdoły, pewnie zanudzamy tym większość forum i tylko my, pseudo-lingwiści jaramy się czymś takim.

Co do powtarzających się różnych morfemów/zbitek fonetycznych, do których dołączane są różne końcówki, być może na tym powinno iść się skupić. Niekoniecznie to musi być odmiana słowa, a przykładowo całe zdanie. W azteckim nāhuatl, można było całe zdania tworzyć w jednym słowie (ilość morfemów była powalająca w tych słowach), w węgierskim bodajże też jest to możliwe, ale opiera się na innych zasadach. Tak więc wcześniej wspomniane "Zera'ä" może znaczyć "W stronę Zerusa", w sensie dążenia do jego zniszczenia, zakładając, że Zera w Khalani znaczy Zerus, tylko Terranie zmienili tę nazwę na bardziej ludzką, dodając końcówkę "-us" niczym w łacinie.

Tak więc, szyk zdania SOV/OSV (Np. OSV przy oznajmującym a SOV przy pytaniu), ustanowiona kolejność przedrostków i wrostków, łączące się morfemy zmieniające razem znaczenia, tworząc inne morfemy, pomijanie zaimków w zdaniach jedynie odmieniając czasownik... To moja wizja.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2010, 07:25:11 pm wysłana przez Ghoster » Zapisane

sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 05, 2010, 11:44:44 am »

Cytat: Ghoster
pewnie zanudzamy tym większość forum i tylko my, pseudo-lingwiści jaramy się czymś takim.

Przeciwnie, mnie bardzo fajnie się to czyta, ponieważ czuję się głupi wobec 2347 niezrozumiałych naukowych słów. :P
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
« poprzedni następny »