StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:40:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Turnieje, mecze
| | |-+  Turniej
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 19 Drukuj
Autor Wątek: Turniej  (Przeczytany 81871 razy)
Dawka
Level 4-4
*
Wiadomości: 88



« Odpowiedz #15 dnia: Października 30, 2008, 10:14:48 pm »

Popieram Tropheusa.
Zapisane

I to jest ochrona
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #16 dnia: Października 30, 2008, 11:06:49 pm »

Jeśli czas pozwoli to chętnie zagram. Oczywiście jak zawsze - for fun, Tossem.

Jednak kilka uwag:
1. Random - to nawet nie powinno podlegać dyskusji. Każdy ma prawo grać czym chce.
2. Czemu BO1? Jakby nie patrzeć, nie jesteśmy ograniczeni rygorystycznie czasem, żeby skracać czas rozgrywek w ten sposób. A niestety na wynik BO1 często wpływ ma przypadek. Proponuje BO3 - bardziej "sprawiedliwy" system, no i w końcu chodzi o to, by pograć.
3. Co do terminu - ja rozumiem rygory, ale (podobnie jak w punkcie 2) nie m atu sztywnych ram czasowych. Jeżeli ktoś nie może zagrać przykładowo w piątek o konkretnej godzinie to niech się dogada z oponentem i rozegra to później, tudzież następnego dnia.
To ma być w końcu zabawa, więc nie szalejcie za bardzo z tymi zasadami.
Zapisane

Sprinter
Level 4-3
*
Wiadomości: 74



« Odpowiedz #17 dnia: Października 30, 2008, 11:17:48 pm »

Zgadzam się z Negro.
System Bo3 jest sprawiedliwy bo likwiduje przypadek (wygra lepszy), map pool powinien zawierać 5 map (po jednej, każdy gracz może odrzucić).
Argument że na Bo3 nie ma czasu jest dla mnie śmieszny, bo jak się już gracze zeszli to 2 czy 3 gry nie robią różnicy.

Negro: Spacje przy nawiasach - po co? Nie powinno ich być przed ")" jak i po "(".
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2008, 11:23:36 pm wysłana przez Negro » Zapisane

!!!!!!!!!!!!!!!!!!Odpowiecie na mój apel - http://forum.scarea.pl/index.php?topic=483.0   ??!!!!!!!!!!!!!!!!!
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #18 dnia: Października 30, 2008, 11:27:35 pm »

Właśnie - mapy, zapomniałem o tym wspomnieć. Tak jak mówi Sprinter gracze powinni mieć wybór. Bo szczerze mówiąc jakoś nieszczególnie kojarzę Othello, że nie wspomnę o graniu na niej. Podejrzewam, że podobnych sytuacji mogło by być więcej. Po prostu nie wszyscy, którzy chcą wziąć udział w turnieju aktywnie cały czas grają, czego wynikiem jest brak znajomości map. Z tego powodu postuluję o dodanie takich klasyków jak Gaia, Longinus czy Azalea.
Zapisane

sinner
Level 2-2
*
Wiadomości: 11



« Odpowiedz #19 dnia: Października 31, 2008, 12:01:46 am »

Ja się zgłaszam! Rasa: Protoss

Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #20 dnia: Października 31, 2008, 07:38:24 am »

No z tym BO1 to ja chciałem dobrze. To byłoby nudne jakbyśmy z góry wiedzieli, że na przykład Rico czy Inrain wygrają grupę bez problemu. Na takiej mapie jak BS mogłoby być wiele niespodzianek. Gracz z dobrym przygotowaniem do mapy mógłby pokonać nawet lepszego od siebie. A skoro mapa jest jedna, to przygotowanie byłoby ułatwione. A co do nauki gry na tych mapach... Wystarczy obejrzeć 1-2 replaye i już się czuje bluesa. :)

Zresztą zrobicie, co chcecie. :)
Zapisane
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #21 dnia: Października 31, 2008, 08:13:56 am »

O, o! Ja też wnioskuję o starsze mapki, Longinusa i Ride of Valkyries w szczególności.
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #22 dnia: Października 31, 2008, 12:46:12 pm »

Prawda jest taka, że SCena się rozwija i dochodzą nowe mapy, które wypierają starsze. Ba! Nawet arcypopularny Python już się ledwo trzyma w turniejach. A takie Blue Storm, Othello, Andromeda czy Wuthering Heights teraz są używane w każdym turnieju. Czemu mamy grać na starszych mapach, skoro wszyscy grają na nowych? :) Przynajmniej w ramach turnieju niektórzy wytrenują nowoczesne mapy przed tym, jak zasiądą do ICCup na przykład.

Jak już mówiłem - "róbta co chceta", ale ja chciałem dobrze, by turniej dawał szansę każdemu graczowi i troche "przyuczał" do nowych map.
Zapisane
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #23 dnia: Października 31, 2008, 02:16:44 pm »

Złe podejście. Ten turniej ma być zabawą, dać możliwość pogrania z innymi userami. Ograniczając ilość gier zdecydowanie zabijasz pierwsze założenie. A czy wygra wspomniany InRain? No cóż - jak w każdym turnieju wygra lepszy.
Co do tego trenowania map - np. ja nie mam czasu na ICCup ani jakieś trenowanie nowych map. Jak gram to gram na starych sprawdzonych (zazwyczaj) i jakoś mi się to nie nudzi. Nie ma sensu porównywać tego co tu nakręcasz z prawdziwym turniejem.
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #24 dnia: Października 31, 2008, 02:44:06 pm »

Dobra, ale takie Othello naprawdę się za dużo nie różni od Pythona (jest kilka różnic, ale ogólnie mapa jest podobna). Blue Storm to dobry przykład mapy dla 2 graczy, na której można albo cheesować, albo grać standardowo. Andromeda - mapa nastawiona na grę ekonomiczną. Wuthering Heights jest naprawdę podobne do Tau Cross.

Im mapa nowsza, tym bardziej zbalansowana (są wyjątki aka Plasma, Katrina xD). Na starszych mapach typu Gaia, Azalea jedna rasa ma znaczącą przewagę nad innymi co naprawdę psuje rozgrywki. Możemy przywrócić bardziej "oldskulowe" mapy, jak chcecie, ale proszę - niech będą to mapy bardziej zbalansowane (Python, Longinus itp.). Można także grać BO3 - nie ma sprawy.
Zapisane
BlessedByTheOvermind
Level 2-3
*
Wiadomości: 13


zerg-autowin-machine


« Odpowiedz #25 dnia: Października 31, 2008, 02:48:06 pm »

+

Nick: noob40apm
Rasa: Zerg
Make: nie
Hamachi: tak

Jestem za BO3!
Zapisane

Imba to jedyne co widze.
Imba to jedyne co słyszę.
Imba to jedyne czym żyję.
Dawka
Level 4-4
*
Wiadomości: 88



« Odpowiedz #26 dnia: Października 31, 2008, 03:07:22 pm »

Uważam, że większość graczy jest przyzwyczajonych do nowych map typu Othello czy Wuthering Hights. Skoro mowa o klasyce, to może zagrajmy na The Hunters :P.
Zapisane

I to jest ochrona
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #27 dnia: Października 31, 2008, 04:57:37 pm »

Ta, albo na Lost Tepmle (mówię od razu, że jeśli ta mapa ma być mapą turniejową, to ja rezygnuję z turnieju :P). W sumie zgadzam się na bo3, ale na nowych mapach (może być ostatecznie Longinus, Python, Gaia i nic starszego).


BTW. Wiedziałem, że bedzie jakiś problem z turniejem, ponieważ wszystko szło za łatwo. I proszę, ludziom BS nie pasuje ;/. Ludzie, nawet na WCG w tym roku grają na BS.
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2008, 05:08:15 pm wysłana przez tropheus » Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #28 dnia: Października 31, 2008, 05:04:55 pm »

LOL - a WCG to najbardziej zacofany turniej w historii. :D Z Gai dopiero w tym roku zrezygnowali! ^^

Tak czy inaczej powinniśmy grać mapy od ery Longinusa w górę (za czasów sAviOra)! :D
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #29 dnia: Października 31, 2008, 05:07:40 pm »

LOL - a WCG to najbardziej zacofany turniej w historii. :D Z Gai dopiero w tym roku zrezygnowali! ^^

Właśnie mówie. W tym roku olbrzymi postęp z mapami. WCG Mappack: Bule Storm, Othello, Andromeda, Troy.
Więc ludzie, apeluję do was, bo skoro WCG się ogarneło z mapami, to Wy też możecie :P.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 19 Drukuj 
« poprzedni następny »