StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 01:33:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Rozbudowa i walka Protossami
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Rozbudowa i walka Protossami  (Przeczytany 3637 razy)
czibi94
Gość
« dnia: Października 18, 2010, 02:24:58 pm »

Witam. Zamieszczam swojego replaya z gry Protossami. Jestem początkującym i chciałbym, abyście powiedzieli mi, co robię źle, co dobrze, co poprawić i zmienić. Pozdrawiam.

http://www.speedyshare.com/files/24751351/kicior.rep

Gwoli formalności:


« Ostatnia zmiana: Października 19, 2010, 04:29:16 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Rico
Level 3-3
*
Wiadomości: 37



« Odpowiedz #1 dnia: Października 19, 2010, 06:46:27 pm »

Witam. :) Jeżeli chcesz grywać na SP, to dalszej części nie powinieneś w ogóle czytać, jeżeli jednak chcesz się nauczyć i grać na MP, to:

Najpierw powinieneś przestać grać przeciwko komputerowi, a założyć konto na serwerze Podolsk lub Europe, i tam spróbować sił z żywym przeciwnikiem, chyba że chcesz wskoczyć od razu na głęboką wodę i potrenować z nami, forumowiczami (przynajmniej niektórymi), to zapraszam na ICCup. Następnie nauczyć się na pamięć jakiegoś typowego build orderu i efektywnie (czyli bez spóźniania Probek, budynków) go używać. Pooglądać replay'e lepszych graczy (w miarę możliwości także kopiowanie ich zagrywek) i przede wszystkim z nimi grać, nie przejmując się porażkami, bo będzie ich tyle samo lub więcej, co zwycięstw, nawet jeżeli opanujesz grę w znaczącym stopniu. Polecam następujące strony z taktykami (na str. SCA są lekko zardzewiałe i raczej pod grę 2v2) w języku angielskim (zakładam że umiesz, w dzisiejszych czasach angielski to mus):

http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Main_Page

No i stronę ICCupu, jeżeli będziesz/czujesz się na siłach: www.iccup.com

Co do repka, do poprawy:
- Nadwyżki surowców (dobrzy gracze, nie mając limitu 200/200, rzadko wychodzą ponad liczbę 1000),
- Więcej budynków produkcyjnych jednostek (przy takim koncie powinieneś mieć z 10 Gatewayów z ciągłą produkcją),
- Większe urozmaicenie jednostek (Dragoon + Zealot only w 39min grze? Bez prawa bytu),
- "Sim City", czyli umiejscowienie budynków w bazie (na oko drugie tyle co miałeś w bazie można byłoby upchać gdyby pylony i inne budynki nie były tak chaotycznie umiejscowione),
- Jeżeli myślisz o trybie MP, kluczowy staje się zwiad, by wiedzieć co wróg szykuje, by się Ciebie pozbyć,
- Znajomość kontr na różnorakie zagrania jak DT rush/drop itp, ale to na Liquidpedii przeczytasz.

Myślę że to tyle, może ktoś inny coś jeszcze doda. I nie przejmuj się krytyką, jesteś początkujący, my to rozumiemy, też jakiś czas temu tacy byliśmy, my (ja przynajmniej) uczymy tak, jak nas uczono (no, przynajmniej mnie :P) w to grać. Zazwyczaj jestem chętny do gry, możesz mnie znaleźć pod tym nr. GG: 16153869, postaram się Ci pomóc, jak tylko będę mógł, robiąc za sparing partnera i "Advisor'a". Cheers! :)
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2010, 01:36:54 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #2 dnia: Października 19, 2010, 09:51:37 pm »

nie przejmuj się krytyką, jesteś początkujący, my to rozumiemy, też jakiś czas temu tacy byliśmy
Negro nigdy nie był początkującym...

Rico, Justin B. włamał Ci się do sygnatury (albo coś co wygląda jak on - małe to ???)!!!
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2010, 09:58:10 pm wysłana przez oOldXman » Zapisane

ComboMaster
Level 3-5
*
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #3 dnia: Października 20, 2010, 02:13:12 pm »

To nie Justin B, tylko Rico:
http://www.youtube.com/watch?v=_p5vC0LSh8Q
Zapisane

Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »