StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:06:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft 2
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  Dlaczego "Sprinter czuje sie rozczarowany" (SPOILERY!!)
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Dlaczego "Sprinter czuje sie rozczarowany" (SPOILERY!!)  (Przeczytany 10580 razy)
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 05, 2010, 12:42:19 am »

Z całym szacunkiem, ale zarzucasz mi brak orientacji w lore?

Hę? Tobie? A skąd ci ten pomysł przyszedł go głowy?
Nie tobie. Tym, którzy krytykują fabułę SC2 za obecność Valeriana Mengska, chociaż nie wiedzą, o czym mówią.



Po pierwsze, Panie Der_SpeeDer, przeczytaj sobie temat tej dyskusji i pomyśl chwilę, nikt Ci tu nie kazał się wypowiadać

Zastanów się, co ty piszesz, i pomyśl chwilę - to, że nikt mi nie kazał się wypowiadać, nie implikuje, że nie wolno mi tego robić. A prawo do tego, żeby mi dyktować, co wolno mi wygłosić w temacie, masz ŻADNE.

Ty mogłeś się najwyżej wypowiedzieć, jak Ty widzisz SC2 i tyle, bez osobistych wycieczek, dla przykładu jak to zrobić patrz pierwszy post Negro.

Nie przypominam sobie, żebym ci robił osobiste wycieczki, obrażał cię czy poddawał w wątpliwość twój iloraz inteligencji (jeśli mimo to tak to odczułeś, to przepraszam). No, chyba że dla ciebie "wycieczki osobiste" to jest podważanie twojego zdania w jakikolwiek sposób i w jakiejkolwiek postaci - jak gdybyś uważał, że poddawanie w wątpliwość twojego nieskalanego punktu widzenia jest bluźnierstwem. Nawet wtedy, gdy ci ktoś mówi, konkretnie, że tu i tu się pomyliłeś, a nie rzecze coś w tonie "głupi jesteś, że tak uważasz".

Wybacz, nie przywykłem słuchać rad od osób, których nie znam z realu, więc po prostu zignoruję to ;).

Czyli - nawet jeśli w sieci rozmawiałbyś z tytanem intelektu, a w realu doradzałby ci prostaczek (od razu mówię, żeby znowu nie było jakichś insynuacji pod moim adresem - NIE, nie było w tym ŻADNEJ aluzji co do towarzystwa, w jakim się obracasz), to i tak posłuchałbyś tego drugiego, choćby głupcem był w danej dziedzinie? Kuriozalna logika.

Bo mogę? Zabronisz mi?

Tak! Z domu cię wywlokę! Na szafocie związanego posadzę i będę chłostał!
Ach, ta szampańska fantazja... a potem to słyszę od takich fantazjuszy, czego to ja nie powiedziałem. Istna paranoja.

Tu sam potwierdzasz moje słowa, że B poszedł na łatwiznę (WTF?? Błąd taktyczny, czy co??).

Stwierdzam jedynie, że Blizzard to do siebie ma, że po własne dzieła sięga. A specjale to co - nie powtarzają się? Nie ma w SC takich "czarów", których odpowiedniki można znaleźć np. w Diablo?

Nie mam zamiaru rozpoczynać utarczek słownych.

Właśnie to robisz. Spokojnie i bez obelg wskazałem, gdzie popełniłeś błędy w rozumowaniu, ufając, że przyjmiesz to, jak na rozsądnego człowieka przystało. A ty przyszedłeś ze swoimi fochami, jak gdybym conajmniej od skończonych idiotów cię wyzwał.

Chciałem Ci pokazać, jak to miło jest wyrywać zdania z kontekstu.

Nie robi to na mnie najmniejszego wrażenia. Możesz sobie następnym razem cytować, zdanie po zdaniu, cały mój post, i na siłę doklejać komentarze - jak nie będzie czegoś konstruktywnego, to może być zwykła złośliwość. I mnie to nie ruszy. Z tego względu, że w przeciwieństwie do wielu innych, nie mam paranoidalnego stosunku do wykrawania z moich postów cytatów na komentarze, np. dla dokładnego wskazania, o którą z postawionych tez chodzi, i nie odbieram tego jako afrontu.
Wyrywaj sobie zatem z kontekstu, ile chcesz. A tekstami typu "poczuj, jak to jest miło" mnie nie rozśmieszaj.

Mogłeś się po prostu wypowiedzieć i tyle, przedstawić swój pkt. widzenia, a ocenę zostawić tym nielicznym, którzy jeszcze odwiedzają to forum i zostawić im decyzję do sposobu postrzegania SC2.

Czyli - wg ciebie "dyskusja" to polega na tym, żeby tylko sucho wykładać swoje racje, bez żadnego dążenia do konstruktywnych wniosków, i żeby broń Boże nie polemizować z innymi? Znów kuriozalna logika.



180 zł na taką grę to bardzo za dużo, ale cóż, Blizzardowi się w dupie poprzewracało, to my musimy płacić.

Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Blizzard zaoferował cenę jak na swoje warunki - 180 zł dla zachodnich nabywców to naprawdę mała kasa. CD-Projekt, który przymierzał się do dystrybucji SC2 w Polsce, oczywiście na taką cenę się nie zgodził i próbował nakłonić Blizzard do spuszczenia z niej. I może wszystko poszłoby cacy, gdyby nie fakt, że na dystrybucję SC2 był drugi chętny - Lem, o wiele bardziej zdesperowany, niż CD-Projekt, ze względu na swoją trudną sytuację finansową oraz fakt, że Blizzard jest już jedyną firmą, jaką reprezentuje. A ponieważ byli zdesperowani, godzili się na każde warunki - w tym na ową wygórowaną cenę 180 zł. Był więc z jednej strony CD-Projekt, który negocjował warunki dla siebie bardziej odpowiednie, oraz Lem, który godził się na wszystko. Efektu tego łatwo się domyślić...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2010, 12:20:34 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Sprinter
Level 4-3
*
Wiadomości: 74



« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 05, 2010, 04:25:45 pm »

SpeeDer, ale się uczepiłeś, nie będę Cię cytował, bo nie chce mi się, ale to Ty nie umiesz czytać. Nazwa tematu jak i wstęp mówią nam (nawet Tobie, jakbyś się chwilę zastanowił) o tym, że chodzi o moje odczucia (!) i ja nikogo do ich podzielania nie zmuszam. To nie miała być dyskusja, tylko jednostronna chęć do krytyki SC2 za fabułę. Chciałem się z tym podzielić i usłyszeć, co inni o tym sądzą i wszystko było fajnie, póki Ty się (znowu) nie zjawiłeś. Nie każdy się ze mną zgadzał i jakoś był spokój, a gdzie tylko się pojawisz, zaraz pojawia się napięta atmosfera. Wypowiedz każdego była oparta na własnych przejściach, czy to z SC2, czy z betą. Ty natomiast skupiłeś się na pewnych fragmentach mojej wypowiedzi i wykorzystujesz lepszą znajomość historii SC, aby... no, właśnie nie wiem, po co, może chcesz się dowartościować?
Z tego, co zauważyłem, to Twoje wypowiedzi w innych tematach można również scharakteryzować typem: "cytat i swoja odpowiedz". Sam Negro zaraz po Twojej wypowiedzi napisał post, w którym uprzedza przed konsekwencjami ostrej wymiany zdań, może dlatego, że gdzie Ty się pojawiasz, to zaraz wybucha kłótnia. Dla Twojej informacji, nie krytykuję fabuły SC2 za występowanie syna Mengska, było to dla mnie zdziwieniem, że go ma, i tyle. Nie patrzysz na całościowy tekst, Ty się uczepiłeś tego jednego zdania, bo już widziałeś swoją szansę na zaistnienie. Jak chcesz napisać swoje odczucia i/czy się zawiodłeś, czy nie, to z chęcią poczytam, tylko napisz coś od siebie, a nie kontruj tylko wypowiedzi innych.
Elementów, które psują mi obraz SC2, jest multum, i składają się głównie z drobiazgów (np. jak Jim czeka na spotkanie z Mobiusem, wpadają 3 Batki i słyszymy, że mają opuszczone tarcze. [pl wersja] Tu już czuję niesmak, bo po pierwsze, Terranie nie używają tarcz, a po drugie, można było napisać, że systemy uzbrojenia mają wyłączone i brzmiałoby lepiej). Dla innych to drobiazgi, ale właśnie one mnie odrzucają.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2010, 11:24:55 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

!!!!!!!!!!!!!!!!!!Odpowiecie na mój apel - http://forum.scarea.pl/index.php?topic=483.0   ??!!!!!!!!!!!!!!!!!
spychi
Promotor
*
Wiadomości: 81


Twilight Spychi


« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 06, 2010, 12:10:12 pm »

Sprinter, a co ty tak się przejmujesz? Najważniejsze, że Mass Effect 2 nadal jest najlepiej ocenianą grą tego roku :P.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2010, 11:25:08 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 06, 2010, 05:40:43 pm »

(np. jak Jim czeka na spotkanie z Mobiusem i wpadają 3 Batki i słyszymy że mają opuszczone tarcze. [pl wersja] Tu już czuje nie smak bo po 1 Terranie nie używają tarcz a po 2 można było napisać że systemy uzbrojenia maja wyłączone i brzmiałoby lepiej)

Akurat nie masz racji. Terranie używają tarcz, czy tez osłon (jak kto woli). W zestawieniu z protosskimi są one jednak dużo słabsze i nie jest to technologia psioniczna (jak w przypadku tarcz protosskich), ale technologia pól siłowych.
W przypadku Terran jednak nie jest to technologia tak rozwinięta i popularna, więc nie spotyka się osłon na każdej jednostce. Mimo to, już każdy krążownik klasy Behemoth miał w standardowym wyposażeniu osłony.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2010, 11:25:59 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 06, 2010, 11:59:51 pm »

SpeeDer, ale się uczepiłeś, nie będę Cię cytował, bo nie chce mi się, ale to Ty nie umiesz czytać. Nazwa tematu jak i wstęp mówią nam (nawet Tobie, jakbyś się chwilę zastanowił) o tym, że chodzi o moje odczucia (!) i ja nikogo do ich podzielania nie zmuszam.

Nie będę mówił, czego ty nie umiesz. Nie będę, bo nie mam zamiaru tutaj sypać obelgami. Powiem tylko, że najwyraźniej zapomniałeś, gdzie jesteś. Jesteś na forum dyskusyjnym. Skoro już bierzesz się za pouczanie mnie i poddawanie w wątpliwość mojej inteligencji oraz zdolności z zakresu elementarnych, może lepiej na dobry początek sam sobie odpowiesz na pytanie, czemu forum DYSKUSYJNE służy?

Ty natomiast skupiłeś się na pewnych fragmentach mojej wypowiedzi i wykorzystujesz lepszą znajomość historii SC, aby... no, właśnie nie wiem, po co, może chcesz się dowartościować?

Krew mnie zalała, prawdę powiedziawszy... jak już ochłonąłem i przeszła mi ochota do napisania w odpowiedzi czegoś bardziej obelżywego, mogłem wreszcie normalnie odpowiedzieć.
No, ja też nie wiem, może po prostu chcę ci uświadomić - bez dyskredytowania twojej inteligencji - że się mylisz? Nie lubisz tego? Uważasz, że jakiekolwiek tego typu obiekcje to atak na twoją nieomylność, czy jak?
Już czekam na okazję, kiedy z tego czy innego powodu podkreślę błędy w jakimś poście twojego autorstwa na czerwono - i napiszesz, że zgłosiłem się do pełnienia funkcji moda po to, żeby się dowartościować.

Z tego, co zauważyłem, to Twoje wypowiedzi w innych tematach można również scharakteryzować typem: "cytat i swoja odpowiedz".

I?

Dla Twojej informacji, nie krytykuję fabuły SC2 za występowanie syna Mengska, było to dla mnie zdziwieniem, że go ma, i tyle.

A dowodem na to jest bez wątpienia jawnie kpiący ton tamtej wypowiedzi (z insynuacją co do "analnego" pochodzenia tej postaci). Tja.

Elementów, które psują mi obraz SC2, jest multum, i składają się głównie z drobiazgów

Zauważyłem. Tym bardziej dziwi mnie więc w takiej sytuacji, że kiedy ci próbuję wyjaśnić, że niektóre z tych drobiazgów wynikają z twojego błędnego podejścia, oburzasz się i narzekasz, że na drobiazgi w twoim poście zwracam uwagę. Czy to nie lekka paranoja?
Swoją drogą, jeszcze w tym poście przedstawiłeś kolejny drobiazg, który po raz kolejny wynika z twojej lekkiej niewiedzy na temat detali w "lore" StarCrafta. Czarno w takim razie widzę opinię opartą na tego typu drobiazgach.


Jak chcesz napisać swoje odczucia i/czy się zawiodłeś, czy nie, to z chęcią poczytam, tylko napisz coś od siebie, a nie kontruj tylko wypowiedzi innych

A po co mam pisać? Przecież to jest temat z osobistymi odczuciami niejakiego Sprintera. Co go obchodzi opinia mnie, śmiertelnika? On stwierdził, że już wszystko wie, i nie chce słuchać niczyich sugestii (to znaczy owszem, wysłucha, ale można się w ogóle nie wysilać, bo to po nim spłynie, jak woda po kaczce).

Masz, proszę. Bo widzę, że twój stosunek do cytatów jest wręcz paranoidalny.
Zagrałem jeno w początkowe misje, bo SC2 w ogóle nie mam (i nie będę w najbliższym czasie miał - raz, że cena, dwa, że wymagania, trzy, że wrzesień), i dobrałem się doń na krótko u znajomego. Mogę więc powiedzieć, że POCZĄTKOWE MISJE klimat SC oddają, bo mamy tu i Dominium z Mengskiem na czele, i zwroty akcji, i nawet wtręty epickie (wkroczenie Hyperiona w trzeciej misji epic było). Później zdawały się potwierdzać moje obawy co do obowiązującego w nowej kampanii schematu, objawiającego się kicaniem od planety do planety (pominę już fakt, że sam pomysł tak bezsensownego namnażania planet tylko na potrzeby pojedynczej misji jest głupi), ale tego nie mogłem już z wiadomego powodu stwierdzić. W każdym razie, kiedy dostałem wybór pomiędzy dwoma naprawdę mało znaczącymi zadaniami, nie wnoszącymi zbyt wiele do wątku głównego, powiało grozą.
Podoba mi się poza tym strona techniczna kampanii, z tym całym zahaczającym o Wing Commandera trójkę zwiedzaniem pokładu okrętu flagowego, prowadzeniem rozmów z członkami załogi, czy nawet graniem w grę w grze (automat w kantynie). Wszystko to, jak dla mnie, buduje klimat - może nie żywcem wzięty z jedynki, ale na pewno kompletnie daleki od Warcrafta III.
Co do reszty, to nie wiem wiele ponad to, że Kerrigan stanie się znów człowiekiem (dobra, niech już będzie - najważniejsze, żeby to miało jakieś solidne uzasadnienie w dalszej części fabuły. Bo jeśli ona na początku kampanii Zergów, albo choćby w połowie, ma znów stawać się Zergiem, to ja rozkładam ręce).
Dodam na zakończenie, że czytając cudze opinie, waham się pomiędzy niepokojem, czy aby faktycznie drugi StarCraft był tak słaby fabularnie, czy też można to kłaść na karb wygórowanych oczekiwań fanów (wszak SC1 miał już fabułę wybitną - niełatwo to tak po prostu przebić, czego domyślnie oczekiwałoby się po sequelu).

Ale po co ja to piszę? Przecież ty MASZ TO GDZIEŚ.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 07, 2010, 08:13:23 am »

Kolega Sprinter zdaje się przyszedł nam, robiąc sobie przy tym swego rodzaju żarty, oficjalnie zakomunikować, że jest głupcem. :p. Również nie widzę sensu w obstawaniu przy swojej opinii bez względu na wszystkie gwiazdy wszechświata - nigdy nie wiadomo, czy własne zdanie jest słuszne.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2010, 04:22:29 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Sprinter
Level 4-3
*
Wiadomości: 74



« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 07, 2010, 01:21:54 pm »

Hehe, jestem głupcem, bo uważam, że B nie wykorzystał potencjału SC2 i bronię swojego zdania  ???. Może i racja, ale gusta każdy ma inne.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2010, 04:22:56 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

!!!!!!!!!!!!!!!!!!Odpowiecie na mój apel - http://forum.scarea.pl/index.php?topic=483.0   ??!!!!!!!!!!!!!!!!!
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #22 dnia: Sierpnia 07, 2010, 08:17:00 pm »

Uważam, że tylko głupiec z góry zakłada, że zdania nie zmieni.
Zapisane
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #23 dnia: Sierpnia 07, 2010, 11:05:40 pm »

Hehe, jestem głupcem, bo uważam, że B nie wykorzystał potencjału SC2 i bronię swojego zdania

Problem polega na tym, że właśnie go NIE bronisz. Napisałeś tylko to, co chciałeś napisać, i z rozmysłem odcinasz się od jakiejkolwiek dyskusji. Do licha, widywałem takie fochy na FW, ale nie sądziłem, że ktoś coś takiego odwali na prawdziwym forum...
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Strony: 1 [2] Drukuj 
« poprzedni następny »