StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:38:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Turnieje, mecze
| | |-+  Maniacy ze wszystkich serwerów - łączcie się!
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Maniacy ze wszystkich serwerów - łączcie się!  (Przeczytany 57121 razy)
Tomasz
Level 5-1
*
Wiadomości: 112



WWW
« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 14, 2010, 08:26:17 pm »

Cytat: SirRaspberry
- najbardziej mi pasują piątki, soboty i niedziele (wtedy mam praktycznie całe dnie wolne)

Spróbujemy w te dni dostosować turniej.  ;)

Cytat: SirRaspberry
- w inne dni grożą mi disconecty, bo jestem wtedy na neo :D (chociaż ostatnio w ogóle nie miałem)

Jak wyżej.

Cytat: SirRaspberry
- gram randomem, to jakiś problem ?

Ja tam problemu nie widzę. Proponuję tylko, żeby zabronić zmieniania rasy (random też się liczy jako rasa) zaraz przed meczem.

***

Chciałbym, żeby wszyscy, którzy wpisali się do tego tematu, wypowiedzieli się na temat ewentualnego mini-turnieju. Nie chcę przecież nikogo zmuszać do gry.  ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2010, 08:47:05 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Dawka
Level 4-4
*
Wiadomości: 88



« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 14, 2010, 08:44:07 pm »

Jestem za turniejem. Z tego, co wiem, to chętny do gry jeszcze jest Trydium :).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2010, 08:46:14 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

I to jest ochrona
Tomasz
Level 5-1
*
Wiadomości: 112



WWW
« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 14, 2010, 08:45:41 pm »

Aha, to niech się wpisze do tematu, a będzie nas ośmiu. Akurat do małego turnieju.  ;)
Zapisane
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 14, 2010, 08:50:23 pm »

No i gitara. A jeżeli chodzi o organizację, to jak planujesz? Wrzucamy replaye, czy w każdej grze będzie obs (lub kilku)? Aha, i do 2 zwycięstw itp. itd.? Wiem, że to trochę wcześnie, ale jak widać, jestem raczej w gorącej wodzie kąpany.
A co do tych weekendów, to w inne dni też raczej znajdę czas. Tylko żeby data była wcześnie podana, jak już się all zapiszą :).

Cytat: SirRaspberry
- gram randomem, to jakiś problem ?
Ja tam problemu nie widzę. Proponuję tylko, żeby zabronić zmieniania rasy (random też się liczy jako rasa) zaraz przed meczem.

Podoba mi się taki pomysł.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2010, 02:04:02 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
Tomasz
Level 5-1
*
Wiadomości: 112



WWW
« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 14, 2010, 09:00:35 pm »

Cytat: SirRaspberry
A co do tych weekendów to w inne dni też raczej znajdę czas. Tylko, żeby data była wcześnie podana jak już się all zapiszą :D.

Sądzę, że wstępnie możemy ustalić datę na piątek. Być może zagra się dzień lub dwa szybciej. Zależnie od reakcji osób, które się wpisały.

Cytat: SirRaspberry
No i gitara :]. A jeżeli chodzi o organizacje to jak planujesz. Wrzucamy replaye, czy w każdej grze będzie obs (lub kilku)? Aha i do 2 zwycięstw itp itd? - Wiem, że to troche wcześnie, ale jak widać jestem raczej w gorącej wodzie kompany.

Nie będziemy się jeszcze wdawać w szczegóły, dopóki inne osoby nie potwierdzą udziału w turnieju. Jednak wstępnie można już trochę rzeczy ustalić.

Jeśli chodzi o zgłaszanie gier, to myślę, że w większości rozgrywek będą replaye. Ewentualnie finał, czy inny ważny mecz (np. walka o 3. miejsce) mogą mieć obsa.

Jeśli chodzi o to, do ilu zwycięstw, to również zależy od rangi meczu. "Zwykłe" rozgrywki powinny być w systemie BO3 (do dwóch zwycięstw), podczas gdy finał (i tym podobne) w systemie BO5 (do trzech zwycięstw).

Sam system prowadzenia turnieju prawdopodobnie pójdzie dzisiaj/jutro w formie ankiety. Tylko jeszcze muszą z 2-3 osoby potwierdzić udział.

Oczywiście to nie jest "ostateczna wersja". Jak ktoś ma lepszą propozycję, to na pewno się do niej zastosuję.  ;)
Zapisane
Rico
Level 3-3
*
Wiadomości: 37



« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 14, 2010, 09:27:32 pm »

Turniej? Count me IN!
Zapisane
Barol
Level 4-4
*
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 14, 2010, 09:40:34 pm »

Hmmm na jedniodniowy turniej możecie mnie liczyć, tak for fun, może być niezła zabawa. Na chwilę oderwę się od realiów dwójki :).
Zapisane

Tomasz
Level 5-1
*
Wiadomości: 112



WWW
« Odpowiedz #22 dnia: Sierpnia 14, 2010, 10:09:19 pm »

Okej, to w takim razie jestem ósmym graczem, Barolu.  ;) Jak już mówiłem - turniej rozegramy w nadchodzący weekend. Zaczniemy w piątek, skończymy w sobotę - maksymalnie niedzielę. Jeśli chodzi o godziny, to raczej wieczorne, chociaż mi wszystkie pasują.

Jako, że mamy już komplet, a ponad połowa graczy się zgodziła wziąć udział, możemy zacząć myśleć o organizacji. Mimo wszystko nadal czekam na potwierdzenia od reszty graczy (proszę się wpisywać w tym temacie).

Jeśli chodzi o wszelkie losowania, to będę je robił na stronie random.org - jak chcecie, mogę nagrywać z tego filmiki, żeby uniknąć oskarżeń o oszustwo. ;)

Najważniejszą rzeczą do ustalenia w tej chwili, jest system rozgrywania turnieju. Przychodzą mi do głowy 3 systemy, które zaraz opiszę, żeby każdy wiedział, o co chodzi. Jak ktoś wpadnie na jeszcze inny pomysł, niech napisze. Ponadto załączam ankietę do tematu. Wszyscy uczestnicy turnieju mogą zagłosować na jeden z systemów rozgrywania turnieju. Ten, który będzie miał najwięcej głosów, będzie wykorzystany.

1. Single bracket

Klasyczny system "turniejowy". Najpierw mamy 4 ćwierćfinały, ich zwycięzcy awansują do 2 półfinałów. Zwycięzcy półfinałów rozgrywają finał, a przegrani półfinałów, rozgrywają walkę o 3. miejsce.

Finał oraz walka o 3. miejsce - do trzech zwycięstw (BO5), reszta meczów - do dwóch zwycięstw (BO3).

Moim skromnym zdaniem ten system jest najgorszy z zaproponowanych, ponieważ jest on zbyt... minimalistyczny. Jedna przegrana - odpadasz, stosunkowo mało gier. Ideą turnieju jest, żeby trochę pograć, a nie kończyć rozgrywkę po 2 partiach. Ale z "kronikarskiego obowiązku" tą opcję w ankiecie zamieściłem.

2.Double bracket

Podzielony na 2 "tabelki" - zwycięzców (winner bracket) i przegranych (loser bracket). Na początku gra się toczy w winner bracket dokładnie tak, jak w systemie turniejowym. Jeśli ktoś jednak z niej odpadnie, to nie odpada z całego turnieju, lecz przechodzi do loser bracket. Tam również toczy się jak w systemie turniejowym z tym, że tutaj przegrana meczu oznacza odpadnięcie z turnieju. Gdy obie tabelki będą miały swoich zwycięzców, rozegra się pomiędzy nimi (zwycięzcami) finał.

Finały winner bracket, loser bracket oraz finał turnieju, to BO5. Reszta meczów - BO3.

Moim zdaniem system dużo lepszy od single bracket, ponieważ będzie więcej gier. Więcej gier = więcej zabawy. ;)

3. System grupowy

Dzielimy się na 2 grupy po 4 graczy. Zwycięzcy grup grają w finale. Ci, którzy zdobyli drugie miejsca, grają o 3. miejsce. W obrębie grupy, gracze łączą się w 2 pary. Każda para rozgrywa mecz. Potem grają zwycięzcy oraz przegrani. Zwycięzca meczu zwycięzców, awansuje z pierwszego miejsca. Przegrany meczu zwycięzców gra z wygranym meczu przegranych o drugie miejsce.  ;) Wiem, że brzmi skomplikowanie, ale tak nie jest - system jest banalny. Trudno go tylko opisać.

Finał, walka o 3. miejsce - BO5. Mecze grupowe - BO3.

Jest to mój ulubiony system rozgrywania turnieju. Dlatego też na niego zagłosuję. ;)

Już dodaję ankietę.
Zapisane
Barol
Level 4-4
*
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #23 dnia: Sierpnia 14, 2010, 10:15:41 pm »

Jak dla mnie double bracket - nie powoduje odpadnięcia w pierwszej rundzie (dziś miałem takiego pecha), a nie jest specjalnie skomplikowany, łatwo i szybko da się nim zarządzać, choć w turnieju na 8 osób dowolny system by się sprawdził, jeżeli chodzi o skomplikowanie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2010, 12:48:10 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #24 dnia: Sierpnia 14, 2010, 10:16:42 pm »

Double elimination, a nie bracket, tak to się oficjalnie zwie :D. Oczywiście zagram, bo jakże by było inaczej? :D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2010, 12:48:26 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Tomasz
Level 5-1
*
Wiadomości: 112



WWW
« Odpowiedz #25 dnia: Sierpnia 14, 2010, 10:18:41 pm »

Ja tam się z dwoma nazwami spotkałem, ale faktycznie "double elimination" częściej stosowana.  ;)

Widzę, że dość szybko udaje nam się to organizować. Jak tak dalej pójdzie, to będziemy mogli przełożyć termin turnieju na nieco bliższy.
Zapisane
Rico
Level 3-3
*
Wiadomości: 37



« Odpowiedz #26 dnia: Sierpnia 14, 2010, 10:19:15 pm »

Double, bo jak trafisz na wymiatacza relatywnie wcześnie lub zostaniesz pokonany dwie gry pod rząd (czasami się to zdarza) typowymi cheesami, to masz szansę jeszcze pograć.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2010, 12:48:49 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #27 dnia: Sierpnia 14, 2010, 10:20:23 pm »

Jeśli skorzystamy z systemu grupowego, nie powinna być wymagana ilość graczy będąca potęgą liczby 2. Wówczas ja też jestem chętny, ale czy z moimi zdolnościami do grania z kimkolwiek, kto nie hostuje, kwalifikuję się do zabawy?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2010, 12:49:15 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Tomasz
Level 5-1
*
Wiadomości: 112



WWW
« Odpowiedz #28 dnia: Sierpnia 14, 2010, 10:30:02 pm »

Sapciu, jesteś pierwszy w rezerwie. Jeśli Mati lub Zardon nie potwierdzą udziału, to będziesz grał.

Jeśli jednak nie zagrasz (lub jakakolwiek inna zainteresowana osoba, która się np. dowiedziała po fakcie), to nie ma problemu. Kilka dni po zakończeniu pierwszego turnieju, możemy stworzyć drugi - tym razem dla większej ilości graczy. Ale nie wybiegajmy zbytnio myślami i skoncentrujmy się na tym turnieju.
Zapisane
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #29 dnia: Sierpnia 14, 2010, 10:45:23 pm »

Sorry, sapciu. Będę w finale, jeśli wcześniej nie trafię na Xerona, Trophiego, Rico, Dawkę, Zardona, SirRaspberry, Deimosa, czy Barola.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2010, 12:49:54 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 9 Drukuj 
« poprzedni następny »