StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:38:51 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Problem ze spolszczeniem
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Problem ze spolszczeniem  (Przeczytany 7856 razy)
Erionus
Gość
« dnia: Sierpnia 11, 2010, 02:13:46 pm »

Witam. Zainstalowałem spolszczenie, które znajduje się na Waszej stronie. Widzę jednak, że dialogi podczas gry mam dalej w wersji angielskiej, przez co nie jestem w stanie połapać się w fabule. Przeinstalowywałem, ale nic to nie pomogło. Moja wersja gry to 1.15.2. Czy wiecie, jak rozwiązać ten problem?
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 01:04:59 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 12, 2010, 02:26:28 am »

Spolszczenie to przygotowywane było pod dużo starszego patcha, a później już zdaje się nieaktualizowane. Aby działało poprawnie musiał byś grać na starszej wersji gry. Jaki patch dokładnie - nie jestem w stanie powiedzieć.

Reasumując - mimo chęci niestety nie jestem w stanie ci w tym przypadku pomóc. Ewentualnie mogę zaoferować wytłumaczenie wątpliwych kwestii fabuły.
Zapisane

Erionus
Level 1-4
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 12, 2010, 09:32:57 am »

A czy wiesz może, jak ''zdegradować'' swoją wersję gry do jakiejś niższej? Wyczytałem gdzieś na innym forum, że to spolszczenie działa prawidłowo z patchem 1.13, mój niestety jest za wysoki.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 10:56:07 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 12, 2010, 09:58:15 am »

Przeinstaluj grę i ściągnij sobie patcha 1.13. Nie wchodź na BNE, żeby Ci nie aktualizował gry.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 10:56:17 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Erionus
Level 1-4
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 12, 2010, 10:10:16 am »

Niestety, wtedy wyświetla mi się komunikat, że instalacja tego patcha nie jest konieczna, gdyż moja wersja gry jest nowsza. Jedyną opcją w tym komunikacie jest ''OK'', a po kliknięciu patch nie zostaje zainstalowany.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 10:56:35 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Barol
Level 4-4
*
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 12, 2010, 12:04:45 pm »

Musisz odinstalować grę i mieć zwykłego SC:BW, wydaje mi się (po tym co mówisz), że masz jakiegoś piraconego SC, który jest od razu spatchowany do najnowszej wersji.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 10:56:50 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Erionus
Level 1-4
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 12, 2010, 12:13:49 pm »

Nie pirackiego, tylko oryginalnego, wydanego przez Blizzard w serii "Best Seller Series". I po drugie nie jest spatchowany do najnowszej wersji (1.16), tylko do 1.15.

Kupiłem go kilka dni temu. Jest teraz jakaś szansa na dostanie gdzieś "zwykłego" SC:BW? A klucz sprzedawany przez Blizzarda jest w jakiej wersji? Orientuje się ktoś?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 10:58:28 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Barol
Level 4-4
*
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 12, 2010, 02:09:40 pm »

W takim razie najmocniej przepraszam za moje przypuszczenia, nie wiedziałem, że taka wersja istnieje. Jest możliwość pobrania SC z Battle.netu, jeżeli zarejestrowałeś tam grę (nie wiem w jakiej wersji), jak nie, możesz poszukać w internecie obrazu płyty oryginalnego SC lub coś w tym stylu. Jeżeli masz oryginalną grę, to nie widzę w tym nic nielegalnego, potem trzeba by poszukać patcha 1.13, bo na stronie Blizza jest chyba tylko najnowszy.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 10:59:36 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 12, 2010, 11:05:17 pm »

Nie pirackiego, tylko oryginalnego, wydanego przez Blizzard w serii "Best Seller Series". I po drugie nie jest spatchowany do najnowszej wersji (1.16), tylko do 1.15.

A to ciekawe. Bo ja też mam egzemplarz z tej serii i wcale nie jest spatchyfikowany. Nawet jakiś dużo starszy patch (który zgrałem na HDD od kumpla i wgrałem na starszym kompie, na którym dostęp do Internetu - i Battle.net - jest mniej wygodny) zainstalowało bez problemu.
Nie jest również spatchyfikowany ten z najnowszej serii "Antologia Blizzard", bo również mam taki egzemplarz.

Ewentualnie mogę zaoferować wytłumaczenie wątpliwych kwestii fabuły.

W ostateczności jest ten tekst napisany przeze mnie. Chociaż ten po prawdzie czeka na aktualizację - jest tam parę mniejszych i większych bzdur, które dopiero niedawno poprawiłem i podesłałem Negro odświeżoną wersję.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
gornada
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 13, 2010, 09:32:42 pm »

Cytuj
Ewentualnie mogę zaoferować wytłumaczenie wątpliwych kwestii fabuły.
No właśnie, na samym końcu kampanii Terran jest przerywnik. Co w nim mówią?

P.S. Ma ktoś pełne (razem z głosami) spolszczenie do SC:BW?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2010, 07:29:14 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 14, 2010, 07:42:52 pm »

No właśnie, na samym końcu kampanii Terran jest przerywnik. Co w nim mówią?

"Przerywnik", czyli ten filmik z atakiem eskadry Wraithów na platformę orbitalną? Czy może filmik kończący kampanię?

Jeśli to pierwsze, to zaczyna się od wymiany zdań między pilotami (swobodne tłumaczenie):
- Więc ja mu mówię, odpowiedz i trzymaj fason...
- To już nie jest śmieszne, Harley.
- Dobra, koniec gadki, drużyno. Zrzućcie skarpety [to jest idiom, którego niestety nie rozumiem] i złapcie za przepustnicę.
Potem gość niszczy tego satelitę, i ponownie odzywa się dowódca:
- Platforma kosmiczna na wprost. Ta jest twoja, Harley
- Yeeeehaaaw!

Jeśli to drugie, to w finałowym filmiku Arcturus Mengsk, z okazji swojej koronacji na pierwszego imperatora świeżo założonego Terrańskiego Dominium, wygłasza przemówienie do ludu. W tłumaczeniu na polski, brzmi ono tak:
Rodacy Terranie, przybywam do was, by w związku z ostatnimi wydarzeniami zaapelować do waszego rozsądku. Niech żaden człowiek nie przeczy zagrożeniom naszych czasów. Podczas gdy my walczymy między sobą, podzieleni przez drobne waśnie naszej wspólnej historii, obraca się ku nam fala większego konfliktu, grożąc zniszczeniem wszystkiego, co dotąd osiągnęliśmy.
Nadszedł czas, zarówno dla narodów, jak i dla każdego z osobna, by odłożyć na bok zadawnione urazy i zjednoczyć się. Zagrażają nam fale wojny, której nie możemy wygrać, i musimy poszukać schronienia na wyższym gruncie, ponieważ w przeciwnym razie zostaniemy zmieceni przez powódź.
Konfederacji już nie ma. Jakikolwiek substytut jedności i ochrony, jakiego niegdyś dostarczała, jest już tylko fantomem; wspomnieniem. Gdy nasi wrogowie pozostaną bezkarni, do kogo zwrócicie się po ochronę? Zniszczenia dokonane przez obcych najeźdźców mówią same za siebie. Widzieliśmy, jak nasze domy i osiedla niszczone były przez precyzyjne uderzenia Protossów. Widzieliśmy, jak nasi przyjaciele i bliscy pożerani byli przez koszmarnych Zergów. Jakkolwiek bezprecedensowe i niewyobrażalne, fakty te są znamionami naszych czasów.
Nadszedł czas, rodacy Terranie, by zebrać się pod nowym sztandarem. W jedności siła. Dołączyło już do nas wiele dysydenckich frakcji. Spośród wielu wykujemy niepodzielną całość, skupioną tylko wokół jednego tronu. Z tego tronu, ja będę nad wami czuwał!
Od dziś niechaj żaden człowiek nie toczy wojny z drugim człowiekiem. Niechaj żadne terrańskie agencje nie konspirują przeciw temu nowemu początkowi. I niechaj żaden człowiek nie kolaboruje z obcymi potęgami. A do wszystkich wrogów ludzkości: nie próbujcie stawać nam na drodze, ponieważ my zwyciężymy, nie bacząc na koszta!


P.S. Ma ktoś pełne (razem z głosami) spolszczenie do SC:BW?

Nie istnieje takowe. I wolałbym, żeby nie powstawało - zwłaszcza, jeśli mieliby się za to zabrać jacyś amatorzy.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2010, 07:51:00 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
kamil950
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Września 05, 2010, 03:18:54 pm »

Nowa wersja spolszczenia - http://forum.battlenet.pl/viewtopic.php?t=43012&page=0#post867922 (pod koniec wątku, prawie na dole jest link do ściągnięcia), która działa z najnowszą wersją gry 1.16.1. :D
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »