StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 10:14:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Podstawy StarCrafta
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Podstawy StarCrafta  (Przeczytany 29135 razy)
gornada
Gość
« dnia: Sierpnia 03, 2010, 09:43:08 pm »

Niedawno zainstalowałem StarCraft, więc jestem dosłownie newbie. Kampania ludzi idzie jeszcze bez problemu. Gorzej z innymi.
I tu jest mój problem. Gram na jakiejś mapie sam kontra bot i prawie zawsze przegrywam :'(. Strasznie szybko zasypuje armią Marines albo Zealot'ów. Wygrywam, gdy jakoś cudem przeżywam wczesne ataki, to potem po kolei rozwalam jego bazy.
Możecie mi dać porady OD SAMYCH PODSTAW, jak grać w Starcraft, i proszę was bez żadnych skrótów typu: proty, zety.
Z góry dziękuję  ;).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2010, 11:17:19 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Xelloss
Level 4-2
*
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 04, 2010, 05:52:27 am »

Bez skrótów to jest materiał na dobrą książkę :).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2010, 11:17:27 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 04, 2010, 06:43:28 am »

Jak chcesz, to mogę Cię trochę poćwiczyć. Sam nie gram jakoś dobrze :].
Jeżeli chcesz, to napisz tutaj i się umówimy. HA)Spyro_PL(
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2010, 11:17:37 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 04, 2010, 02:26:32 pm »

Witaj.

Widać, że nie przeglądałeś SCArea dokładnie ;). Tutaj masz podstawy na początek, jak zagrać z komputerem. Winth, jak widać, wykonał kawał porządnej roboty :). Good Luck & Have Fun! :).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2010, 11:17:48 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 05, 2010, 07:37:20 am »

Autor albo sobie zaczął radzić, albo wystąpił tak zwany ragequit i uninstall :].
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2010, 11:17:59 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
gornada
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 05, 2010, 10:06:39 pm »

Jestem akurat poza domem, wrócę około 8 sierpnia i zastosuję się do porad. Strasznie długa lekturka i nie wiem, czy uda mi się zapamiętać i zastosować wszystko w grze. Zapamiętam szczególnie rush, bo jak grałem, to zawsze szybko mnie atakował, więc myślałem, albo ja go uprzedzę, albo się zabunkruję.
Gdy walczę z Protossem, to bot atakuje najwcześniej, Terran-bot atakuje później, a Zerg najpóźniej. A mówią, że Zerg najszybciej się rozwija.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2010, 11:19:03 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 06, 2010, 08:19:47 am »

Obawiam się, że cię zmartwię. W tym momencie AI dobiera (jako tako) taktyki i build ordery. Kiedyś trafił mi się 5 Pool od AI Zerga. Także, nie ma na to szczególnej zasady. Najlepiej będzie, jak poćwiczysz sobie z innym graczem, wtedy najszybciej przyswoisz tzw. timingi. Czyli co i kiedy powinieneś już mieć. W jakiej kolejności budować struktury i jednostki. Oraz w jakich ilościach.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2010, 11:19:34 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 06, 2010, 09:19:38 am »

Taka prawda, że nie ma co się uczyć na kompach, bo na umsiarza wyrośniesz.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2010, 11:19:48 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 09, 2010, 07:29:12 pm »

A ja się nie zgadzam. Najpierw przejdź kampanię, żeby liznąć podstawy gry, a potem na sieć do gier zawierających w nazwie "noobs". Oczywiście możesz uczyć się, grając z innym graczem, ale taka nauka idzie dość mozolnie. Sam próbowałem uczyć kumpla i szybko się zniechęcił. Po prostu kampanie są po to, żeby uczyć się możliwości jednostek ich zastosowania, itp. i to właśnie na nich radziłbym Ci zaczynać ;).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2010, 11:18:00 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 09, 2010, 10:57:04 pm »

A ja się nie zgadzam. Najpierw przejdź kampanię, żeby liznąć podstawy gry, a potem na sieć do gier zawierających w nazwie "noobs". (...)

Albo wejdź w program treningu na iCCup :). Na Europie nie ma co liczyć na noobów w grach, zawierających w nazwie właśnie owe "noob".
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2010, 11:17:53 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 10, 2010, 08:32:50 am »

Kampania i granie na kompy to dwie różne rzeczy :].

Edit: Chodziło mi bardziej o to, że AI (w skirmishu) jest bardzo słabe, chociaż ostatnio dobiera buildy trochę lepiej. Generalnie, żeby się nauczyć, to najlepiej grać 3/3 The Hunters, tam same noobki.

Edit2: Autor wątku żyje ?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2010, 07:14:53 pm wysłana przez SirRaspberry » Zapisane

And that's to say "thank you".
deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 10, 2010, 11:25:50 am »

Kampania wprowadza w totalne podstawy (funkcja Pylonów, Creepu, etc.), więc musisz wiedzieć, na ile opanowałeś te rzeczy. Same misje, jak wspomniał SirRaspberry, to inna bajka, niż skirmish. Możesz pograć więc w kampanię dla ogólnego obrazu danej rasy, ale to potyczki powinny stanowić oś gry, jeśli masz zamiar podnieść swoje umiejętności.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2010, 11:35:45 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
gornada
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 12, 2010, 10:38:34 am »

Udało mi się :), walczyłem sam przeciw Zergom. Trochę mnie zaskoczył szybkim rushem (kilka Zerglingów, gdy miałem 2 Marines). Pokazałbym powtórkę, gdybym wiedział, jak ją umieścić. A wtedy byście mi doradzili, co źle. Chyba pierwszym błędem było to, że wybrałem za dużą mapę (dla 7 graczy). Lepiej wybierać mapy 1vs1?

P.S. Jaki jest skrót, by jednostka idąc gdzieś atakowała wszystkich po drodze? Jak klikam PPM to idą i nie reagują na wroga. Gdy klikam "A", to nie idą.  :(

Negro: Mimo, że jesteś gościem nadal obowiązuje cię regulamin. Staraj się nie robić baboli w tekście. Pisz poprawnie. (Wypowiedź ci poprawiłem, zobacz jak to powinno wyglądać).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 11:07:20 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 12, 2010, 12:17:54 pm »

Dla początkujących mniejsze mapy są lepsze - łatwiej opanować sytuację, komp nie ma tak dużych możliwości expowania.
Aby wrzucić powtórkę, wystarczy dodać ją do posta. Pod polem tekstowym newsa jest coś takiego jak "opcje dodatkowe". Tam znajdziesz możliwość dodania załącznika.

Co do skrótu klawiszowego to jest właśnie A, ale musisz następnie wybrać miejsce docelowe klikając LPM. Czyli: A -> LPM.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 11:08:01 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

gornada
Gość
« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 12, 2010, 01:48:39 pm »

Mój replay. Sorry za to, że długi.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 11:08:15 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj 
« poprzedni następny »