StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:02:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft 2
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  Kto ma SC2, nicki.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Kto ma SC2, nicki.  (Przeczytany 53763 razy)
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #30 dnia: Sierpnia 25, 2010, 10:27:20 pm »

Tak się wtrącę i zrobię offtopa.

Ogarnięcie tego, co dla Ciebie jest fajne i różni się od BW, w BW nazywa się skillem.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2010, 10:36:09 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Barol
Level 4-4
*
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #31 dnia: Sierpnia 26, 2010, 05:45:25 pm »

Ogólnie temat był założony o czym innym, ale się i tak offtop zrobił.
Przechodząc do rzeczy: po zagraniu kilku gier w SC:BW po SC2 stwierdziłem kilka rzeczy (oczywiście są to moje prywatne opinie). Czym tak naprawdę różni się SC1 od SC2, wypiszę główne różnice w mechanice gry, zresztą wielokrotnie wspominane także i w tym temacie.
1. MBS, czyli zaznaczanie wieku budynków, jest to dla mnie najmniej dająca zmiana - i tak czasami zdarza się ich nie zbindować i normalnie jak w SC:BW "przejechać" po Gatewayach, raxach itp.
2. Automining, jak grałem w BW, to Probki za długo mi i tak nie stały, nic nie robiąc, jest to również nie bardzo dające się odczuć udogodnienie, ale oczywiście przydatne.
3. Zaznaczanie wielu jednostek - w SC1 zaznaczanie więcej niż 12 było niemożliwe, tutaj pod klawiszami binduje się raczej całe armie: Armia1, Armia2 itp.
4. Smartcasting. Tu jest duża zmiana, nie trzeba targetować pojedynczych casterów, żeby nie marnować many. Jest to duże udogodnienie.
5. Tu najważniejsze: AI jednostek, nic się nie bloczy, nie biega bez sensu, jak jest zablokowana rampa, to wie, co ma robić (iść pod górę, a nie biegać dookoła). Oczywiście są bugi i coś czasem idzie złą drogą, ale to są rzadkie przypadki.
Oczywiście wszystkie zmiany są na + w stosunku do BW, nie trzeba zajmować się częścią bzdur, można więcej uwagi skupić na grze.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2010, 09:53:32 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Sprinter
Level 4-3
*
Wiadomości: 74



« Odpowiedz #32 dnia: Sierpnia 26, 2010, 08:33:39 pm »

Barol, nie odbierz tego jako jakiś rzut rękawicą, czy broń boże atak, ale proszę, nie mów mi, że Automining jest dla Ciebie lekkim udogodnieniem. To jest olbrzymia zmiana odnośnie BW, gdzie musiałeś dbać nawet o wyskakujące peony, chcąc mieć dobre macro, a w SC2 wystarczy pod jeden bind dać wszystkie CC, N, H (niepotrzebne skreślić) i od czasu do czasu nacisnąć parę S-ów, VOILLA! Macro samo wskakuje.
Faktem jest też, że gra TvT to przeważnie same chessy, więc nienawidzę tego MU. Wszystko inne jedzie się jak Rico po noobach.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2010, 09:54:30 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

!!!!!!!!!!!!!!!!!!Odpowiecie na mój apel - http://forum.scarea.pl/index.php?topic=483.0   ??!!!!!!!!!!!!!!!!!
Barol
Level 4-4
*
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #33 dnia: Sierpnia 26, 2010, 08:42:18 pm »

Po pierwsze, napisałem, że to moje odczucie, więc rozumiem, że możesz uważać inaczej, nie zgadzać się ze mną i w pełni to akceptuję. Po drugie, w moim odczuciu, po powrocie do BW właśnie automining nie był jakimś specjalnym udogodnieniem (ofc był, ale nie bardzo ważnym), nigdy dużo Probek mi nie czekało obok Nexusa.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2010, 09:55:23 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Lord_Pyther
Level 3-3
*
Wiadomości: 37


Naczadzony Pikacz


« Odpowiedz #34 dnia: Sierpnia 28, 2010, 11:28:14 pm »

Tak się wtrącę i zrobię offtopa.

Ogarnięcie tego, co dla Ciebie jest fajne i różni się od BW, w BW nazywa się skillem.
Mam inne zdanie. Nieogarnięcie tego nazywało się noobiarstrem, a nie tak, że ogarnięcie skillem, to różnica.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2010, 01:25:35 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #35 dnia: Sierpnia 29, 2010, 11:03:54 am »

No to teraz wytłumacz, o co Ci chodzi. Nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2010, 01:25:11 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

bl3jd
Level 1-2
*
Wiadomości: 1



« Odpowiedz #36 dnia: Października 17, 2010, 04:03:21 pm »

Blejd id:302 lub bl3jd@o2.pl gram w SC2 od niedawna z kumplem  :)
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2010, 11:34:45 am wysłana przez bl3jd » Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #37 dnia: Września 30, 2014, 09:50:11 pm »

Jakby ktoś jeszcze grał w SC2

Mój nick: BroodLord

Na razie tylko w WoL.

Zapisane
Gotrek
Administrator
*****
Wiadomości: 125



« Odpowiedz #38 dnia: Października 02, 2014, 02:46:36 pm »

Mój nick: Gotrek (what a surprise!).

Na razie też tylko WoL.

HOTS sobie kupię w ciagu miesiąca i nie wiem czy tym razem się nie zdecyduje na sam klucz.

Mam podobny zamiar w kwestii zakupienia HotSa. Co na tym zyskasz, że kupisz sam klucz? Taniej będzie?
Zapisane

"Failing to prepare is preparing to fail".

"The last thing one knows in constructing a work is what to put first"
   — Blaise Pascal.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości
   — Terry Pratchett.
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #39 dnia: Października 02, 2014, 05:09:01 pm »

Teraz stoi tak:

klucz: http://www.ceneo.pl/21873166  - 55-60 zł


pudełkowa:  http://www.ceneo.pl/14386867 (ok 70-80 zł z wysyłką) - w Mediamarkcie tak samo stoi jak i WoL (tam też kupiłem tą część).
W Empiku tylko ciągle duszą stare ceny (po 130 zł gdzieś), a przynajmniej takie mieli pod koniec sierpnia, więc tam lepiej nie kupować.

Zapisane
Gotrek
Administrator
*****
Wiadomości: 125



« Odpowiedz #40 dnia: Października 02, 2014, 08:22:42 pm »

Hm... ja byłem w RTV Euro AGD. Patrzę na wystawę... HotS za 129 zł... Szukając WoLa patrzę co jest za tym HotSem, a tam... drugi HotS... za 79 zł :). WoLa za tyle samo kupiłem.

Jak różnica jest 10–25 zł, to od biedy można się zastanowić nad samym kluczem... ale ja kupuję teraz gry raz na kilka lat, więc z sentymentu jednak chyba będę za pudełkowym HotSem.

Co do WoLa, to w piątek wieczorkiem (od 17-tej może) powinienem być na BattleNecie.
Zapisane

"Failing to prepare is preparing to fail".

"The last thing one knows in constructing a work is what to put first"
   — Blaise Pascal.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości
   — Terry Pratchett.
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #41 dnia: Października 03, 2014, 07:51:29 pm »

Sam nick nie starcza do znalezienia znajomego. Poza "gotrek" musisz mieć jakiś numer, albo dać maila (z którego się logujesz)

Ja mam:

BroodLord #765 (chyba)

lub email charon83x@gmail.com
Zapisane
Gotrek
Administrator
*****
Wiadomości: 125



« Odpowiedz #42 dnia: Października 03, 2014, 09:42:23 pm »

Heh, właśnie miałem ciebie pytać o numer... Wychodzi na to, że mój to 444 :) Jak będę na Battle.Net (czytaj: jutro) to ciebie dodam.
Zapisane

"Failing to prepare is preparing to fail".

"The last thing one knows in constructing a work is what to put first"
   — Blaise Pascal.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości
   — Terry Pratchett.
nAiL
Administrator
*****
Wiadomości: 41



WWW
« Odpowiedz #43 dnia: Stycznia 10, 2015, 07:19:10 pm »

Dopiszę się: nAiL#1584 - SC2 + D3 :)
Zapisane

Once you get locked into a serious drug collection, the tendency is to push it as far as you can.
inrain
Newsman
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #44 dnia: Kwietnia 27, 2015, 08:40:53 pm »

Też chciałbym podać swój nick, ale już zapomniałem logi, tak długo nie grałem.  :)
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
« poprzedni następny »