StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:59:51 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft 2
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  Kto ma SC2, nicki.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Kto ma SC2, nicki.  (Przeczytany 53828 razy)
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 01, 2010, 10:25:21 am »

Napisałem, że tylko na początku. Przy grze w zwolnionym tempie to Warcraft przypomina (wiadomo, WC3 jest dość mułowaty, jeżeli chodzi o tempo gry), przy normalnym już nie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2010, 10:26:18 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 01, 2010, 06:16:35 pm »

Nie wiem więc, jakim cudem tobie i Sprinterowi dwie kompletnie różne gry wydały się takie podobne.

Jeszcze mnie przypomina. Dobra, powiem tak: Dojdź do, powiedzmy, mocnego D+ na ICC i do platyny w SC2. Zobaczysz różnicę. Do platyny jest dojść dużo łatwiej, niż mieć dobre D+ na ICC (mówię o początkach grania). Wszystko dlatego, że mechanika gry przypomina bardziej mechanikę z W3 niż z BW.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2010, 10:27:14 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Vengance
Level 1-2
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 01, 2010, 08:10:00 pm »

Vengance.144 :) albo blizzlike2009@gmail.com
Zapisane
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 01, 2010, 10:52:13 pm »

Dobra, powiem tak: Dojdź do, powiedzmy, mocnego D+ na ICC i do platyny w SC2.

Po pierwsze, odpuść sobie wreszcie z tą platyną. Mówię ci to po dobroci ostatni raz, bo zdaje się do ciebie nie docierać niedorzeczność tych twoich porównań - zestawiasz RACZKUJĄCY od ledwie paru miesięcy BN2 ze starym BW, który rozwija się od dwunastu lat. Nie muszę chyba tłumaczyć, co to oznacza, i jak w świetle tego faktu wygląda twoje zrzędzenie "bo ja się do platyny łatwo dostałem".

Po drugie, nie, nie dojdę do D+. Raz, że nie gram w ogóle na ICC. Dwa, że rzadko kiedy gram na Battle.necie w ogóle. A jeśli już się zabiorę, to po jednym dniu mam dość na następne paręnaście tygodni (albo i kilka miesięcy). Za Battle.netem najzwyczajniej w świecie nie przepadam, w porywach wręcz go nie lubię (podobnie jak nie przepadam za multi w ogóle), a powodów tego jest wiele. Trzy, powyższe czynniki przekładają się na mój mizerny poziom w SC, którego jakoś mi się nie chce szlifować - bo wiąże się to z potrzebą regularnego grania na wyżej wspomnianym BN, na samą myśl o czym odechciewa mi się w ogóle tam wchodzić. Cztery, nie potrzebuję praktyki, żeby znać teorię. A już na pewno w sytuacji, kiedy twoim jedynym argumentem jest samo przechwalanie się, że ty wiesz, bo jesteś w platynie, ale podać jakichkolwiek konkretów prosto z rozgrywek już nie potrafisz (a jak ja to robię - przytaczając przykłady z meczy rozegranych na próbę przez PROFESJONALISTÓW w BW - to udajesz, że nie słyszysz).

Po trzecie, nie dojdę też do platyny w SC2. Nie tylko dlatego, że w ogóle go na razie nie mam. Także dlatego, że mimo moich kilkakrotnych prób przekonania się do starego Battle.netu, za każdym razem bardzo szybko się doń zrażałem - więc nie wydaje mi się, abym w jego unowocześnioną wersję się wciągnął.

Wszystko dlatego, że mechanika gry przypomina bardziej mechanikę z W3 niż z BW.

Zaczynasz kręcić niemiłosiernie, po prostu. Ledwie parę tematów temu utrzymywałeś uparcie, że w SC2 nie ma znaczenia micro (na co - jak zwykle - nie miałeś żadnych argumentów, poza standardowym chwaleniem się, że jesteś w platynie). A teraz mi wciskasz, że mechanika w SC2 jest podobna do tej z W3? W którym to W3 - przypominam - właśnie micro jest najważniejsze ponad wszystko (bo zamiast dużych armii, jest zbrojna drużyna wokół bohatera, i trzeba palcami przebierać, żeby każdą jednostkę z tej drużyny, i jej specjale, wykorzystywać osobno)? I gdzie jest w SC2 ta cała mechanika z W3? Jak już nie ma żadnych bohaterów, jak znowu można tworzyć duże armie, i jak znowu micro jest ważne na równi z macro?

I proszę cię, żebyś już po raz kolejny nie powtarzał, że w platynie jesteś. Dopóki nie masz żadnych konkretów, wywiedzionych z rozgrywki, na poparcie tych opinii, samo przechwalanie się nic nie znaczy. Z tego choćby względu, że są ludzie - mnóstwo ludzi - którzy też grają, też osiągają wyniki, i wcale się nie podpisują pod twoim zdaniem.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 02, 2010, 09:01:48 am »

Ale jemu chodziło chyba tylko o to, że D+ w SC jest trudniejsze niż platyna w SC2, a nie o przechwalanie się. Co nie zmienia faktu, że trudno czegoś wymagać od niestabilnego jeszcze podziału ligowego i niedorozwiniętych strategii w SC2 młodszym o ponad 12 lat od swojego doskonałego starszego brata.
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 02, 2010, 11:43:14 am »

Po pierwsze, nie popisuję się tym, że jestem w platynie. Zresztą, byłem w platynie, bo teraz SC2 nie mam. Po drugie, na potwierdzenie mojego faktu, że mechanika gry jest inna w SC2 i inna w BW mogę powiedzieć, że (juz pomijam skróty klawiszowe, nie bindy!, bo to 1-2 gry na przestawienie), powiem, że po przerwie w becie grałem sobie w BW. Kiedy potem odpaliłem bete używałem bindów wyuczonych w pierwszej fazie bety, a uparcie, przez 2-3 dni klikałem nie wzzzzz3pp, tylko 4z5z6z7z8z9p0p. Chociażby możliwość zaznaczania kilku budynków zmienia mechanikę gry. I chciałem zaznaczyć, że mechanika gry, to nie micro i macro, tylko jak najlepsze wykorzystanie klawiatury. Z tym dopiero w następnej kolejności wiąże się micro i macro. Ciekawi mnie jak to sflejmujesz.

P.S. Czekam na twoje głosowe covery jednostek z SC.
Zapisane

Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 03, 2010, 02:29:59 am »

Po pierwsze, nie popisuję się tym, że jestem w platynie.

Nie mówię, że się popisujesz. To z tym chwaleniem się to była przenośnia.

Chociażby możliwość zaznaczania kilku budynków zmienia mechanikę gry.

W sytuacji, kiedy twój oponent też może to zrobić, nie daje ci to żadnej przewagi. Zmiana mechaniki na tym polu niewiele więc znaczy - również dlatego, że mimo takiej możliwości nadal potrzebna jest koncentracja, aby umiejętnie kierować jednostkami w trakcie walki, i cały czas pamiętać o rozbudowie bazy i produkcji nowych jednostek. SCV nadal nie zbudują nowych Supply Depotów ani Turretów za ciebie, a fabryk nie da się ustawić tak, żeby produkowały jednostki zaraz, jak się surowców uzbiera, tak żebyś mógł się tym nie przejmować i skupić na samej bitwie.

P.S. Czekam na twoje głosowe covery jednostek z SC.

Nie chce mi się robić coverów jednostek. Chciałem "odtworzyć" jeden z briefingów. Padło na ten z misji "The Hammer Falls", i nagrałem go już nawet (użyłem ostatecznie po prostu dyktafonu w komórce), podobnie jak nagrałem (jako bonus) przemówienie Mengska (z filmu "Inauguration") w swoim wydaniu, po czym ku mojej złości odkryłem, że zniknął mi gdzieś kabelek USB, umożliwiający transfer plików z komóry na kompa. Nie chce mi się go teraz szukać, więc znajdę go jutro, względnie wydębię drugi od siostry, i wreszcie coś wrzucę.

Swoją drogą, efekty moich prób nie są aż tak sugestywne, jak chciałem - ale wciąż brzmi to bardzo podobnie.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #22 dnia: Sierpnia 03, 2010, 10:49:51 am »

Korine 688
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #23 dnia: Sierpnia 03, 2010, 01:55:13 pm »

Po pierwsze, nie popisuję się tym, że jestem w platynie.

Nie mówię, że się popisujesz. To z tym chwaleniem się to była przenośnia.

Chociażby możliwość zaznaczania kilku budynków zmienia mechanikę gry.

W sytuacji, kiedy twój oponent też może to zrobić, nie daje ci to żadnej przewagi. Zmiana mechaniki na tym polu niewiele więc znaczy - również dlatego, że mimo takiej możliwości nadal potrzebna jest koncentracja, aby umiejętnie kierować jednostkami w trakcie walki, i cały czas pamiętać o rozbudowie bazy i produkcji nowych jednostek. SCV nadal nie zbudują nowych Supply Depotów ani Turretów za ciebie, a fabryk nie da się ustawić tak, żeby produkowały jednostki zaraz, jak się surowców uzbiera, tak żebyś mógł się tym nie przejmować i skupić na samej bitwie.

Tak, ale teraz jest to dużo bardziej ułatwione, ponieważ można zakolejkować budowe depotów i schluss. Macro jest również o wiele bardziej ułatwione w sotsunku do BW (bo przecież porównujemy SC2 do BW). Toss binduje Pylona, wybiera hotkeyem Warp Gate'y i spamuje wojsko. Terran binduje wszystkie budynki produkcyjne i tylko tabem przeskakuje z tych z Reactor'em na te z Tech Lab'em. Zerg jednym kliknięciem nie zużywa wszystkich larw, więc może no problem zbindować wszystkie hatche, zrobic kilka dronek, trochę lingów, jakieś Roache czy hydry i gitara. Jak powiesz mi, że to nie jest ułatwienie, to ja już nie wiem co jest w takim razie ułatwieniem oO.

P.S. Czekam na twoje głosowe covery jednostek z SC.

Nie chce mi się robić coverów jednostek. Chciałem "odtworzyć" jeden z briefingów. Padło na ten z misji "The Hammer Falls", i nagrałem go już nawet (użyłem ostatecznie po prostu dyktafonu w komórce), podobnie jak nagrałem (jako bonus) przemówienie Mengska (z filmu "Inauguration") w swoim wydaniu, po czym ku mojej złości odkryłem, że zniknął mi gdzieś kabelek USB, umożliwiający transfer plików z komóry na kompa. Nie chce mi się go teraz szukać, więc znajdę go jutro, względnie wydębię drugi od siostry, i wreszcie coś wrzucę.

Swoją drogą, efekty moich prób nie są aż tak sugestywne, jak chciałem - ale wciąż brzmi to bardzo podobnie.

Czekam :D.
Zapisane

Lord_Pyther
Level 3-3
*
Wiadomości: 37


Naczadzony Pikacz


« Odpowiedz #24 dnia: Sierpnia 24, 2010, 05:35:14 pm »

Szczerze mówiąc, to platyna jeszcze nie jest dla jakichś wybitnych graczy, Wszyscy, którzy wybijają się nad przeciętną, aż do progamerów, są w jednym worku "diament", gdzie Pojotr, z tego, co od niego słyszałem, spotyka zarówno znacznie słabszych od siebie, jak i totalnych koxów. To jest raczej kwestia tego, że słabszych graczy jest dużo, dużo, dużo więcej.
Mam SC2 i nick Cloud, bo prawdę powiedziawszy, nie wiedziałem że można mieć tak dowolną i tak strzeliłem xD.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2010, 07:18:56 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Barol
Level 4-4
*
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #25 dnia: Sierpnia 24, 2010, 06:29:35 pm »

Podaj pełny identyfikator, tzn. z numerkiem. Pojotra też możesz dać, jeżeli się zgodzi.
Ktoś, kto w ogóle miał kontakt z SC:BW, bądź innymi strategiami na poziomie (np. WC3), jest od razu w Platynie po kilkunastu grach, często wpada do diamentu. W tej chwili ja, sap, spychi jesteśmy w diamencie i prawdopodobnie Jendi też dołączy do diamentu. Przeciwnicy są różni, ale jeszcze nie spotkałem naprawdę dobrego gracza.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2010, 07:20:07 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Pojotr
Global Moderator
*****
Wiadomości: 41



« Odpowiedz #26 dnia: Sierpnia 24, 2010, 06:40:01 pm »

Równie dobrze mogę napisać osobiście:
Pojotr.997
Zapisane

Lord_Pyther
Level 3-3
*
Wiadomości: 37


Naczadzony Pikacz


« Odpowiedz #27 dnia: Sierpnia 24, 2010, 08:32:23 pm »

No, ja gram na razie niewiele, męczę kampanię po trochu i próbowałem w becie zmienić rasę na Terran, ale poza fajnymi możliwości rushowania noobków Planetary Fortress, Thorem i Reaperami, to tępo mi to szło. Na razie rozegrałem placementy Zergiem i jestem w srebrze. Jako ciekawostkę dodam, że nie przegrałem jeszcze ani razu z Protossem i nie wygrałem z Terranem :PPP.
Cloud.611, ale rozważam zmianę na mniej tandetną ksywkę, jak będzie możliwość, chciałem "wydorośleć trochę" i nie pytherować już.

EDIT : 611 mam numer, źle spojrzałem wcześniej
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2010, 01:04:03 am wysłana przez Lord_Pyther » Zapisane
Barol
Level 4-4
*
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #28 dnia: Sierpnia 24, 2010, 09:09:59 pm »

Ja jak nie trafię na Terrana, to na 75% wygram. Jak gram z Terranem, mam 20%-25% szans na zwycięstwo.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2010, 12:30:27 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Mapet_PL
Level 1-4
*
Wiadomości: 3



« Odpowiedz #29 dnia: Sierpnia 25, 2010, 09:51:38 pm »

Mapet.706
Gram Zergiem.
A co do SC2, to uważam go za świetną strategię. Misje w kampanii wprawdzie nie sprawiły mi wielkiego problemu, ale grałem na normalnym poziomie, wszystkich osiągnięć nie zaliczyłem. Co do samej mechaniki, nie porównujcie mi tu proszę SC2 do W3, bo sposób gry w nie absolutnie się różni. Przykłady? Proszę:
1) (To co mnie najbardziej irytuje) Losowe obrażenia...
2) ...które są odrobinę nieproporcjonalne do hp (np. 400 hp i obrażenia 7-9). Jednak z racji tego że...
3) ...kierujemy małym oddziałem, jest to jakoś uzasadnione, dbamy o każdą jednostkę.
4) W szczególności o heros(a)ów, których w SC nie ma i mam nadzieję, że nie będzie.
5) Kontrola jednostek jest chyba najważniejsza, strata na początku Łuczniczki, Siepacza czy (nie daj Boże) bohatera często kończy się porażką...
6) Pierwsze bitwy toczy się z mobami, rzadko z jednostkami przeciwnika.
7) W W3 mamy możliwość noszenia i kupowania przedmiotów, które wpływają na obrażenia, pozwalają leczyć, przyzywać inne jednostki czy wpływać na statystyki herosa które...
8) ...rosną także wraz z poziomem doświadczenia, wtedy uczy się on nowych umiejętności.
9) Sporo zaklęć nie ma autocasta, często są to czary które używa się na konkretny cel, więc trzeba cały czas dbać o swoje jednostki (np. odnowienie czy cyklon).
10) Najsłabsze jednostki bojowe zabierają 2 z limitu jednostek, który ograniczony jest do 90 (100 w dodatku), więc nie ma możliwości "zamasowania"  przeciwnika.
11) Mamy ok. 10 robotników.
12) Którzy opróżniają kopalnie złota w ok 30 minut (w tym czasie bez expa w SC jesteśmy trupem, w W3 jakoś jeszcze się potrzymamy).
13) Ulepszenia na wyższy tier robią się długo.
To tylko kilka różnic. Moim zdaniem najbardziej rzucających się w oczy.

Mechaniczne różnice pomiędzy SC, a SC2, które podobają mi się najbardziej, to:
1) Możliwość zaznaczenia wielu budynków naraz...
2) ...i wielu jednostek :) (jako Zerga zawsze denerwowało mnie to, że 12 jednostek zaznaczę i dobranoc, trzeba się namęczyć niesamowicie, żeby Zerga ogarnąć).
3) Moim zdaniem ciekawie zrealizowana kampania.
4) Jednostki chodzące w burrowie.
5) Mam też wrażenie, że bitwy są dynamiczniejsze (choć mój poziom gry SC:BW<<<<SC2, tak mi się przynajmniej wydaje :P).
6) Jak rzucam Storma, to mogę mieć zaznaczonych 5 HT, a i tak rzuci go tylko 1, fajna sprawa.
7) No i w końcu Hatch ma 2 pkt. zborne, dla Dron i dla armii, jak dam punkt na minerałki to Drone pójdzie i zacznie kopać.
No, to w sumie tyle, na chwile obecną nic nie przychodzi mi do głowy :).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2010, 10:35:44 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
« poprzedni następny »