StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 05:53:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Serwery dla początkujących
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Serwery dla początkujących  (Przeczytany 5016 razy)
bigmalin
Gość
« dnia: Lipca 20, 2010, 06:22:53 pm »

Witam,

od kilku dni jestem posiadaczem konta na Battle.net (Europe) i chciałbym zapytać, czy istnieją inne serwery, do których również mogę się podłączyć. Szczególnie chodzi mi o takie dla początkujących graczy, o ile takie w ogóle istnieją. Czy pozostaje mi dołączanie się do gier zatytułowanych na BN np. "LT 1vs1 (noob)"?

PS. Jak tworzę grę na BN, nikt nie chce się podłączyć - to jest normalne? Czy po prostu nie mogą się połączyć i jak mam coś z konfiguracją?

Z góry dziękuję za pomoc!
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2010, 11:35:33 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Jendi_
Level 3-4
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 20, 2010, 09:39:27 pm »

Można powiedzieć, że Europa jest serwerem dla początkujących.
Co do zakładania gier - pewnie po prostu nie możesz zakładać, jesteś skazany na dołączanie. Dużo ludzi ma taki problem, np. ja. Nie martw się, w SC2 jest inny mechanizm i będziesz mógł tworzyć gry (jeśli będziesz chciał grać w dwójkę).
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2010, 11:36:08 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 20, 2010, 09:53:41 pm »

Możesz też na forach (np. na tym forum) stworzyć temat, w którym popytałbyś o ludzi, którzy kiepsko grają i jeżeli tacy by się znaleźli, moglibyście się umówić na jakiś sparing - to chyba najlepsze wyjście.

Jendi nie okłamuj nowego, zawsze da się coś zrobić, jak się nie da hostować. Można popróbować z Firewallem i przedzwonić do neto-dawcy o odblokowanie portów i jest masa innych rzeczy, które można zrobić, żeby działało. Kiedyś miałem link do takiego fajnego tutorialu online, w którym wszystko było napisane o tym, co zrobić, żeby móc zakładać gry w WC3. WC3 działa przez ten sam port ("6112"), co SC, więc pewnie by pomogło...
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2010, 11:37:13 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Rumak
Level 2-4
*
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 21, 2010, 06:52:24 am »

Być może masz po prostu wewnętrzny adres IP. Jeżeli tak jest, to możesz poprosić dostawcę o zmianę adresu IP na zewnętrzne, wtedy założona przez ciebie gra będzie widoczna dla innych. Chyba że masz już takowe IP, wtedy problem leży zapewne po stronie nieodblokowanego portu.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2010, 11:37:54 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Trening czyni mistrza
bigmalin
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 21, 2010, 09:22:18 am »

Hej,

dzięki za odpowiedzi!

1. Hostowanie
Znalazłem artykuł o portach, które musiałem mieć odblokowane, aby gracze mogli się podłączyć. Teraz działa. Oczywiście zamieszczony link odnosi się do mojego routera. Każdy może resztę w Google znaleźć.
Oto link:
http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Netgear/WGR614v7/Warcraft_III.htm

2. Serwery
Jako że teraz mogę zakładać sam gry, to "częstotliwość" gier, w jakich uczestniczę, mi odpowiada, więc starczy mi na razie Europe serwer.

PS. W razie potrzeby faktycznie można założyć osobny post z zaproszeniem na okresowe potyczki ;-).

Jeszcze raz dzięki!

Rozumiem, że jako "gość" nie mogę zamknąć tematu, więc jak coś, to śmiało zamykaj.


Der_SpeeDer: dobrze. Zamykam więc.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2010, 11:49:25 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 21, 2010, 10:56:02 am »

Popieram oOldXmana - sprawdź Firewalla - jeśli masz włączonego, nikt nie będzie się mógł dołączyć do Twojej gry. Drugą przyczyną mogą być mapy, które zakładasz. Zakładaj te najbardziej znane, bo gracze (w większości) zwyczajnie boją się grać na mapkach, których nie znają (tak, na Blizzardowskich też).
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2010, 11:41:02 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 21, 2010, 11:48:39 pm »

Można powiedzieć, że Europa jest serwerem dla początkujących.

Europe to w ogóle nie jest serwer. Serwery to są te "gry", które wybierasz z listy. Europe to jest GATEWAY.

Co się zaś tyczy tego, czy jest dla początkujących, to nie powiedziałbym. Na pewno roi się tam od kolesi, dla których "gra w StarCrafta" to taka potyczka, która po pięciu minutach kończy się rushem. A ja, jako że wolę mecze drużynowe, jestem w tej sytuacji na dość nieciekawej pozycji, bo podczas gdy ja chcę sobie po prostu POGRAĆ, i nie chcę, aby "rozgrywka" kończyła się po kilku chwilach (bo co to, psiakrew, za zabawa?), to inni od razu się we dwójkę lub we trójkę wbijają do bazy twojej i twojego TP. Ewentualnie to twoi kumple załatwiają sprawę. I "zabawa" kończy się, zanim faktycznie poczujesz, że się bawisz.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »