StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maja 01, 2024, 10:15:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Offtopic
| |-+  Dyskusje dowolne (Moderator: oOldXman)
| | |-+  Little Fighter 2 - problem
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Little Fighter 2 - problem  (Przeczytany 3805 razy)
Mapet_PL
Level 1-4
*
Wiadomości: 3



« dnia: Czerwca 19, 2010, 05:35:16 pm »

Witam.
Mam poważny problem z grą Little Fighter 2. Mianowicie problem tyczy się grafiki. Kiedy idzie lub leci (cokolwiek: pocisk, strzała, postać, przedmiot) w lewą stronę, to zaczynają wyskakiwać krzaki. Podam obrazek, jak to wygląda: http://w600.wrzuta.pl/obraz/9fRUsi5cp3P/bez_tytulu     
Dodam, że obie postacie idą w lewo (co na obrazku może być niewidoczne). Jeśli ktoś wie, jak to naprawić, proszę o odpowiedź. Dodam, że mam Windows 7, choć problem zaczął się już na Viście... mimo reinstalacji systemu problem dalej się powtarza. Może to wina sterowników graficznych?? Nie mam pojęcia.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2010, 01:13:27 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Mapet_PL
Level 1-4
*
Wiadomości: 3



« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 21, 2010, 03:37:24 pm »

Głupio odpowiadać samemu sobie, no ale trudno, może komuś pomoże :) Po wielu godzinach (a nawet dniach!) szukania, znalazłem rozwiązanie. Mianowicie problem leży w DirectX. Racja, po zainstalowaniu starszych sterowników działało, ale mnie to nie satysfakcjonowało. Artefakty w King's Bounty czy lagi w Oblivionie bolały :P. Sposób jest następujący: uruchamiamy DirectX control panel (nazwa pliku to directx.cpl), wchodzimy w zakładkę "Direct Draw" i odznaczamy "Use Hardware Acceleration". Wtedy LF2 śmiga, jak powinien :). Oczywiście należy pamiętać, żeby po grze w LF'a z powrotem zaznaczyć tę opcję. Plik podany wyżej musiałem pobrać sam, dlatego podaję do niego link, jakby ktoś chciał skorzystać :). http://www.idg.pl/ftp/pobierz/pc/4520.html (zajmuje ok 0.1 MB).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2010, 01:14:26 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »