StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 06:30:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  SC X-tra Editor (Kilka pytań)
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: SC X-tra Editor (Kilka pytań)  (Przeczytany 8150 razy)
DaaViS
Level 3-1
*
Wiadomości: 25



WWW
« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 14, 2010, 06:30:50 am »

Jeszcze nigdy nie używałem switchy i niestety nie wiem, jak się ich używa  :-[.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2010, 12:32:34 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 15, 2010, 12:45:23 am »

Hmmm... a więc switche. Sprawa z nimi jest niby prosta, ale ciężko to klarownie wyjaśnić komuś, kto ich nigdy nie używał.

Switche to są takie triggery, które pełnią - zgodnie z nazwą - rolę "przełączników" albo też "guzików". Tak jak wciśnięcie (lub nie wciśnięcie) guzika w telewizorze powoduje jego włączenie lub wyłączenie, tak od tego, czy dany switch jest "cleared" czy też "set" uzależnione jest to, czy włączą się określone akcje.

Przykład: budujesz jakiś condition, czyli że np. zabiłeś dziesięciu wrogów (o to, zdaje się, wcześniej pytałeś), i dodajesz do tego akcję ustawiającą określonego switcha. Wygląda to tak:

CONDITIONS:
Player 1 kills at least 10 men
ACTIONS:
Set 'Switch 1'.

Naturalnie, nazwę switcha można zmienić, przez co zamiast "switch 1", może być napisane "10 kills".

I dalej - dodajesz do tego akcję, którą warunkuje wykonanie czynności aktywujących switcha. Czyli na przykład, że dajesz za te 10 zabójstw jednego SCV dla danego gracza. Aby skrypt był gotowy do ponownego użytku, musisz też dołożyć akcję zerującą graczowi fragi i stawiającą switcha w pozycji "cleared". Wygląda to tak:

CONDITIONS:
'Switch 1' is set
ACTIONS:
Create 1 SCV at location [tu nazwa lokacji] for Player 1
Modify score for Player 1: set to 0 kills
Clear 'Switch 1'


I tak to wygląda. I żeby ci ułatwić szukanie na liście akcji - szukasz tych o nazwie "SET SWITCH" oraz "SET SCORE". Jak również "CREATE UNITS", dla stworzenia tego SCV.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
DaaViS
Level 3-1
*
Wiadomości: 25



WWW
« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 17, 2010, 11:05:16 am »

Niestety, punkty się nie zerują. Nie wiem, czemu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2010, 11:06:34 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 17, 2010, 01:04:11 pm »

Te punkty kills, liczą się oddzielnie (czyli nie do faktycznych zabójstw danego playera). Można tylko zerować śmierci jednostki dla danego playera, ale taki skrypt nie będzie dokładny, bo nie wiadomo czy p1 zabił 10, czy 7 a inny player 3.
Zapisane

And that's to say "thank you".
DaaViS
Level 3-1
*
Wiadomości: 25



WWW
« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 17, 2010, 08:15:44 pm »

Czyli nie da się zrobić tak, jak chcę?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2010, 09:54:34 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 17, 2010, 08:42:16 pm »

Musi się dać xd. Przecież grało się w Hero Arena czy RPGi... osobiście nie wiem jak to zrobić, ale jak dobrze poszukasz w tego typu mapkach to znajdziesz.
Zapisane
DaaViS
Level 3-1
*
Wiadomości: 25



WWW
« Odpowiedz #21 dnia: Kwietnia 17, 2010, 08:43:44 pm »

Jasne, że się da, ale w wolny sposób, czyli co 10 zabójstw nowy trigger :(.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2010, 09:55:04 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Strony: 1 [2] Drukuj 
« poprzedni następny »