StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 08:55:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Miejsce dla was
| |-+  Artykuły, opowiadania (Moderator: oOldXman)
| | |-+  "Niebo i Piekło" - military SF
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Jak oceniasz to opowiadanie?
1 - 0 (0%)
2 - 0 (0%)
3 - 1 (33.3%)
4 - 0 (0%)
5 - 0 (0%)
6 - 0 (0%)
7 - 0 (0%)
8 - 2 (66.7%)
9 - 0 (0%)
10 - 0 (0%)
Głosów w sumie: 0

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Drukuj
Autor Wątek: "Niebo i Piekło" - military SF  (Przeczytany 81898 razy)
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #45 dnia: Kwietnia 12, 2011, 03:24:44 pm »

Kodene skrył się za murem, nie chcąc zostać porażonym eksplozją. Stał tak przez kilka chwil, nie będąc mimo wszystko pewnym efektu, a następnie ponownie się wychylił, trzymając broń uniesioną do strzału.
   Terranie, przy których upadły granaty, zginęli natychmiast.

Brakuje mi tutaj opisu eksplozji, huku, czy wstrząsu. Myślałem, że te granaty jednak nie wybuchły i musiałem czytać to drugi raz.
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #46 dnia: Maja 20, 2011, 10:49:54 pm »

Prawie zapomniałem o tym temacie. Aby nie było, kolejne fragmenty jednak w tak zwanym międzyczasie powstawały, opowiadanie nie stoi w miejscu. Po prostu nie wklejałem.

Najwyższy zatem czas, żeby to wreszcie zrobić.
---------------------------------------------------------




[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:15:56 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #47 dnia: Maja 20, 2011, 10:50:05 pm »



[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:15:33 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #48 dnia: Maja 29, 2011, 08:45:01 pm »

No, jeszcze jeden kawałek.
----------------------------------------------




[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:15:23 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #49 dnia: Maja 29, 2011, 08:45:14 pm »



[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:15:12 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #50 dnia: Lipca 31, 2011, 11:49:23 pm »

No, teraz to nie żarty. Mimo upływu czasu nie ma żadnych komentarzy ani od Mardoka (może to w zemście za to, że sam o jego tekstach nic dotąd nie napisałem?), ani od dziewczyny Mateusza (czyżby opowiadanie się znudziło?).

Tymczasem pisanie opowiadania mimo wszystko idzie do przodu, a co więcej, moje uni przeszło dość ważną zmianę.
Uwaga, uwaga - odtąd Sthresianie nie nazywają się już Sthresianami. Teraz są to... Sorevianie (ich macierzysta planeta w związku z tym też zmieniła nazwę - na Sorev - a ich międzyplanetarny rząd to teraz Sorevai Verenide Saledeni). Zmianę przeszła również GTU - teraz jest to GTF, Globalna Terrańska Federacja. Jeśli przejrzycie stare opowiadania i posty, zauważycie, że stare nazwy zniknęły, a w ich miejsce pojawiły się nowe.
Żeby uczcić wprowadzenie zmian, które od tak dawna planowałem, wlepię tutaj jeszcze jakiś kawałek.
--------------------------------------------------------------------------------




[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:14:49 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #51 dnia: Sierpnia 26, 2011, 10:16:23 am »

GTF(O) :P Nie pisałem, bo nie znalazłem czasu na przeczytanie, a jakoś głupio mi było tak pisać i nie wiedzieć zupełnie o czym. To nie była zemsta, prawdę mówiąc zapomniałem nawet o moim opowiadaniu. Już zabieram się do odrabiania zaległości. A Sorevianie brzmią dobrze, chociaż Sthresianie byli dobrzy moim zdaniem.

Richter na prawdę jest tak durny, że liczy na to, iż uda mu się "oświecić" ludzi co do propagandy o jaszczurach i nie zostać sprzątniętym przez siły specjalne, tudzież inną bezpiekę?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2011, 12:17:29 pm wysłana przez Mardok » Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #52 dnia: Sierpnia 26, 2011, 04:37:17 pm »

A Sorevianie brzmią dobrze, chociaż Sthresianie byli dobrzy moim zdaniem.

Sthresianie się kojarzą ze stresem, błech.

Richter na prawdę jest tak durny, że liczy na to, iż uda mu się "oświecić" ludzi co do propagandy o jaszczurach i nie zostać sprzątniętym przez siły specjalne, tudzież inną bezpiekę?

Bardzo mało możliwe, żeby ktokolwiek go sprzątnął. Ludzie w GTF po prostu sami z siebie wierzą w te bzdury na temat obcych ras i to jest mentalność, która po prostu się u nich wykształciła przez stulecia. Zorganizowane lekcje ideologiczne nie są w takich warunkach potrzebne, kiedy zabobony przekazują dzieciom rodzice z własnej inicjatywy. Sprawującym faktyczną władzę w GTF korporacjom jest to bardzo na rękę, bo ułatwia im "sprzątnięcie" każdej innej rasy, z którą nie chcą się dzielić zasobami kolejnego świata. A pojedyncze jednostki, takie jak Richter, raczej tego ogólnego przekonania, wbitego do głowy przez wieki, nie zmienią.
Bezpieka zajmującą się likwidowaniem takich jednostek zresztą nie istnieje. Jeśliby się ktoś zdecydował tego typu działania podjąć, to tylko wtedy, gdyby głoszących prawdę było niebezpiecznie dużo.

Next...
-----------------------------------------------------------




[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:14:37 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #53 dnia: Sierpnia 26, 2011, 04:37:27 pm »



[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:14:20 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #54 dnia: Sierpnia 27, 2011, 11:13:41 am »

Ten kawałek przypomina mi taki obrazek z internetu na którym żołnierz amerykański i talib w pełnym uzbrojeniu piją razem herbatę na ziemi w jakiejś bramie :P. Pozytywne.
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #55 dnia: Sierpnia 27, 2011, 03:51:12 pm »

Prawdę rzekłszy, scena była leciutko inspirowana sceną z filmu "Listy z Iwo Jimy", kiedy to jakiś japoński pułkownik rozkazał opatrzyć zranionego amerykańskiego marine, z którym później uciął sobie luźną pogawędkę na oczach własnych żołnierzy.

Nie pierwsze to moje i nie ostatnie nawiązanie. Scena, w której Khazei się szarpał z Marine, była z kolei nawiązaniem do sceny z "Szeregowca Ryana", w której Mellish bił się z Niemcem. Jedna ze scen w następnym kawałku została z kolei napisana pod wpływem innej sceny z filmu "Pluton".

A skoro o następnym kawałku mowa. Poprzedni pozytywny może był, ale następny tak pozytywny już nie będzie...
--------------------------------------------------




[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:14:11 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #56 dnia: Sierpnia 27, 2011, 03:51:24 pm »



[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:13:57 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #57 dnia: Sierpnia 28, 2011, 09:58:20 am »

Sivantien, czy Sorevianie? Piszesz raz tak, a raz tak.
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #58 dnia: Sierpnia 28, 2011, 05:38:09 pm »

"Ludzie" i "Terranie" też piszę raz tak, raz tak ::).

Sorev to nazwa ich macierzystej planety, więc są Sorevianami. Sivantien to słowo z ich języka, którym sami siebie nazywają w oderwaniu od świata, z którego pochodzą - to dość proste.

Mam jeszcze kilka kawałków w zapasie, więc mogę je póki co tak wklejać.
------------------------------------------------------------



[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:13:48 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #59 dnia: Sierpnia 29, 2011, 12:28:05 pm »

Jestem pełen podziwu - nie wiem, czy specjalnie to zrobiłeś, ale jak na pijacką rozmowę przystało, byłem strasznie zagubiony czytając to. Urywane i powtarzane wątki, natłok wypowiedzi, przesadne emocje jakie wkładasz w postacie - po przeczytaniu tego ciężko było mi dokładnie powiedzieć o czym gadali i czy do czegokolwiek doszli :P
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Drukuj 
« poprzedni następny »