StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 05:27:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Miejsce dla was
| |-+  Artykuły, opowiadania (Moderator: oOldXman)
| | |-+  "Niebo i Piekło" - military SF
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Jak oceniasz to opowiadanie?
1 - 0 (0%)
2 - 0 (0%)
3 - 1 (33.3%)
4 - 0 (0%)
5 - 0 (0%)
6 - 0 (0%)
7 - 0 (0%)
8 - 2 (66.7%)
9 - 0 (0%)
10 - 0 (0%)
Głosów w sumie: 0

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: "Niebo i Piekło" - military SF  (Przeczytany 81732 razy)
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #30 dnia: Listopada 08, 2010, 08:15:23 am »

Cytuj
Hm... jakaś aluzja?

Nie, serio mówie :D. Lubi takie Fan Fictiony, więc raz jak czytałem i była przy mnie wtedy, to chciała żebym wrzucił jej to na telefon i sobie chciała poczytać... Teraz musze codziennie czekać na nowy "odcinek" :D
Zapisane

Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #31 dnia: Listopada 08, 2010, 02:52:50 pm »

Przecież pisanie opowiadań to najlepszy sposób na wyrwanie dziewczyny :P
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #32 dnia: Listopada 12, 2010, 12:37:36 am »

To może zamieszczę jakiś ciąg dalszy...

-----------------------------------------------




[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:17:55 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #33 dnia: Grudnia 05, 2010, 03:28:38 am »

No dobra, przecież nie może toto tak wiecznie stać w miejscu.

-------------------------------------------------------------------------




[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:17:45 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #34 dnia: Grudnia 05, 2010, 03:30:09 am »



[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:17:35 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #35 dnia: Stycznia 31, 2011, 09:17:59 pm »

Naprawdę wolałbym, żeby się ktoś, kurczę, wreszcie odezwał. "Ilokrotny" to już będzie posting?
I tak mogłem zamieścić poniższy kawałek już duuużo wcześniej, ale liczyłem, że a nuż, widelec, ktoś jednak coś rzeknie.

-----------------------------------------------------------------------------------------



[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:17:27 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #36 dnia: Stycznia 31, 2011, 09:19:47 pm »



[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:17:17 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 09, 2011, 05:20:51 pm »

Miałem ostatnio dość dużą przerwę w czytaniu twojego opowiadania, ale teraz wszystko nadrobiłem.
Pierwsze pytanie - czy gady nie mogły jeść obiadu na ziemi? Dla mnie byłoby to dużo wygodniejsze, niż na stojąco :P.
 A co do innych przemyśleń, to te jaszczury mają naprawdę rajski poziom moralności i wyobrażenia o wojnie, jeśli milion ofiar wojennych robi wrażenie na żołnierzach. Dla porównania - W bitwie nad Sommą zginęło około miliona żołnierzy, a podczas rewolucji w Ruandzie i wielkim pogromie plemienia Tutsi, w czasie 100 dni zginęło też około miliona cywilów. To wszystko działo się na terenie małego państwa, czy jednego pola bitwy, a nie na całej planecie, więc na żołnierzu ludzkim nie zrobiłoby to takiego wrażenia. Jeśli chcesz skupić się na wątku "emocjonalnym", to dużo lepsze są do tego tragedie pojedynczych osób, niż masakry milionów. Ogólnie nie miałem takiego uczucia niepokoju. W tej bazie wojskowej jest zbyt spokojnie i bezpiecznie, żeby zrobić dobry klimat grozy - jeśli w ogóle chcesz go robić.
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 09, 2011, 06:24:29 pm »

Pierwsze pytanie - czy gady nie mogły jeść obiadu na ziemi? Dla mnie byłoby to dużo wygodniejsze, niż na stojąco :P.

A pfeeee, to niehigieniczne… :P

A co do innych przemyśleń, to te jaszczury mają naprawdę rajski poziom moralności i wyobrażenia o wojnie

Są po prostu idealistami. Wierzą w sens ideałów i starają się żyć według ich nakazów, jak, nie przymierzając, rycerze pokroju Zawiszy Czarnego. Stąd dla żołnierza sthresiańskiego, któremu od młodości wpaja się reguły ichniego kodeksu, niedopuszczalne jest branie na cel ludności cywilnej. Uważają za niskie i niegodne katowanie i dręczenie tak cywili – nie będących wojownikami w ogóle – jak i wrogich żołnierzy, którzy poddali się, złożyli oręż i są bezbronni; podobnie zresztą jak strzelanie takim jeńcom w potylicę (chyba że mowa tu o wrogim żołnierzu rannym tak ciężko, że już wiadomo, że i tak umrze, i taki strzał miałby mu skrócić niepotrzebne męki). A już za ohydną zbrodnię jest uważane eksterminowanie takiej ludności.
Całkiem jak u nas, po prawdzie – z tym, że oni podchodzą do tego bardzo rygorystycznie.

Dla porównania - W bitwie nad Sommą zginęło około miliona żołnierzy

Słusznieś rzekł – żołnierzy. Żołnierzy, którzy dobrowolnie zaciągali się do armii po to, żeby zabijać, szkolili się w niej po to, żeby zabijać, i szli na wojnę po to, żeby zabijać. Którzy szli na tę wojnę z pełną świadomością, że mają zabijać i zwyciężyć, albo też przegrać i samemu zginąć.
A nie cywili, którzy w ogóle nie pisali się na wojnę i zabijanie, którzy nikomu nie wadzili ani nie robili krzywdy, i którzy jeszcze kilka dni temu wiedli normalne życie, kochali i śmiali się.

a podczas rewolucji w Ruandzie i wielkim pogromie plemienia Tutsi, w czasie 100 dni zginęło też około miliona cywilów.

Nie sądzę, aby na coś takiego machano ręką – biorąc choćby pod uwagę fakt, że nazwy takich miejsc (żeby do Sommy i Ruandy dołożyć jeszcze Stalingrad) są długo na ustach ludzi.

To wszystko działo się na terenie małego państwa, czy jednego pola bitwy, a nie na całej planecie

Nie, nie zrozumiałeś – Daiven mówił im o tym, ile jaszczurów zginęło w samej Panverze, a nie na całej planecie. Ten milion to tylko i wyłącznie ofiary cywilne z jednego miasta – 90% populacji Panvery, które spłonęło żywcem, kiedy ludzie bombardowali miasto z artylerii. I to nie żołnierze, ale zwykli „ludzie”, w tym dzieci.
Czytaj uważnie…
---------------------------------------------------------




[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:17:04 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 24, 2011, 02:22:38 am »



[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:16:46 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 26, 2011, 10:58:51 pm »

Uznała, ze mną mógłbyś sobie poradzić, dać mi w łeb i zwiać.
   Richter stwierdził, że rzeczywiście mogłoby tak być.
[...]
   -   Cholera – mruknął, przewracając się na drugi bok i usiłując wyciszyć – Popieprzone. Wszystko to jest popieprzone.

Podejrzane wydaje mi się, że nie ma słowa "że" po "uznała" i ten przecinek po "mruknął" jest też dziwny.
Oczywiście nie mówię, że to są błędy ::)
A co do samego opowiadania, to podoba mi się to, jak opisujesz wewnętrzne przeżycia Richtera. Mam nadzieję, że szybko skręci się jakaś akcja, bo zaczyna sielanką powoli zalatywać.
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #41 dnia: Marca 10, 2011, 03:54:14 am »

Akcja, hmmm... akcja "underway" 8).

-----------------------------------------------




[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:16:36 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #42 dnia: Marca 29, 2011, 03:39:39 pm »

Nie wiem, czy czekasz na jakieś komentarze przed wrzuceniem następnej części, więc coś napiszę. Mógłbyś jakoś delikatnie rozwinąć wątek z monopolowym, bo czytelnik już się nastawia na jakiś humorystyczny motyw, a tu od razu wracamy do walki. Pasowałby mi tam jeszcze jakiś żarcik, albo wymiana zdań na ten temat, bo miałem takie uczucie jakbyś dał mi powąchać pizzę, a potem schował szybko gdzieś do lodówki.
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #43 dnia: Kwietnia 11, 2011, 12:59:00 am »

Nie wiem, czy czekasz na jakieś komentarze przed wrzuceniem następnej części, więc coś napiszę.

Można tak powiedzieć – po prostu nie lubię tego double-postingu. Poza tym jakoś tak brakowało chęci, nie wiem, czemu.

Mógłbyś jakoś delikatnie rozwinąć wątek z monopolowym, bo czytelnik już się nastawia na jakiś humorystyczny motyw, a tu od razu wracamy do walki.

Dziwne to, że niemal za każdym razem, kiedy chwalisz humorystyczny motyw, ten ma jakieś konotacje z alkoholem :P.

Nie widzę po prostu większego sensu w rozpisywaniu się o takich rzeczach w środku bitwy – spowalniałoby to narrację i w ogóle pasowało jak wół do karety. A ja jakąś konsekwentną strukturę chcę temu tekstowi przecież narzucić.

Ten fragment dość długo czekał na publikację (nad nowym na razie nie pracowałem), ale w końcu jest. Wprowadziłem w międzyczasie parę drobnych poprawek.
------------------------------------------------------------------------------------




[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:16:24 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #44 dnia: Kwietnia 11, 2011, 12:59:55 am »



[CIACH!]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 02:16:12 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj 
« poprzedni następny »