StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 02:32:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Wydobycie
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Wydobycie  (Przeczytany 3528 razy)
fan
Gość
« dnia: Marca 10, 2010, 02:31:10 pm »

Ile Dronek/Probe/SCV wysłać na minerały? Wiem że do gazu 3/4, a do minerałów? Ile budować robotników na 1 minerał? Dodam, że przeważnie na początku gry jest 9 minerałów. Więc po jakiej liczbie mogę przestać je produkować?
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2010, 01:10:53 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #1 dnia: Marca 11, 2010, 10:26:22 am »

Produkuj je dopóki nie będziesz miał po 2 robotników do każdego złoża minerałów. Nawet jak minerały szybko Ci się skończą to będziesz mógł przenieść robotników do innej bazy i tam dalej kazać im wydobywać minerały.
Zapisane
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #2 dnia: Marca 11, 2010, 04:09:51 pm »

Zależy w sumie, czy jesteś Terranem, Zergiem, czy Protossem. U Protossa walisz cały czas Probki. Tak, żeby minimum 3 Probki były w każdym minerałku i bez przerwy latały od minerałka do minerałka. U Zerga już skromniej się bawimy Dronkami z tego co wiem. 10 Drone w mainie to chyba max (poprawcie mnie jak coś). U Terrana też nawalasz nieźle SCV-ki. Chyba dlatego, że budynki muszą wznosić, co długo zlatuje, więc trzeba mieć alternatywę (poprawcie mnie proszę znowu <lol2>).
Zapisane

tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 11, 2010, 07:36:38 pm »

Ile Drone, to nie powiem, bo Zergiem grać nie umiem. Za to Probe robisz tyle, żeby po 15 minutach było ich 60-70. Z tego wynika, że robisz je CAŁY czas. Ja Probe dorabiam do momentu, aż nie osiągne limitu 200/200. Z SCV jest podobnie jak z Probe'ami.
Zapisane

Xelloss
Level 4-2
*
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #4 dnia: Marca 12, 2010, 07:31:32 am »

Już kiedyś pisałem, że optymalna liczba Dronek Zergiem to 1,5 Drony na kryształek. Jednak wiele zależy od twojego stylu gry i od stopnia agresji przeciwnika. W takim ZvP możesz grać przez 10 minut na 10 Dronach i 2-3 hatchach, jeśli utrzymujesz inicjatywę, a możesz zrobić 5 hatchy i 50 Dronek. Jednak są sytuacje, kiedy tych Dronek po prostu nie możesz produkować, bo musisz zrobić jednostki, żeby przeżyć. Poza tym w dzisiejszych czasach większość graczy (np Koreańczycy gdzieś do C) klepie na ślepo builda z kartki i robi tyle Dronek, ile autor danej strategii zaproponował, nadrabiając swój brak myślenia zajebistą mechaniką. Dobra, kończę, bo zaczynam odbiegać od tematu :).

PS. Zawsze mi się chciało śmiać z graczy, którzy mówili, że Zergiem łatwiej się macruje, niż chociażby Protossem, bo mają jeden budynek produkcyjny  :D :D.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2010, 04:09:58 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #5 dnia: Marca 12, 2010, 10:32:49 am »

Chciałbym też zauważyć, że pro liczą swoje dronki. Wiadomo, że 1 hatch to 3 larwy, które można zamienić w dronki albo w armie. Zergiem gra jest o tyle trudna, że trzeba zdecydować, kiedy przestać dronować, a zacząć robić armie. Chwile za wcześnie robisz armię, masz słabsze eko, chwile za późno robisz armię, możesz mieć jej za mało. Liczenie dronek ułatwia o tyle sytuację, że do każdego buildu jest opracowana optymalna ilość dronek. Niestety nie pamiętam z tym co i jak. Gdzieś na forum jest o typ topic, poszukajcie :).

P.S. Macro tossem jest łatwiejsze, przynajmniej dla mnie :D. Chociaż jakbym grał od początku Zergiem, to wiedziałbym ile mam robić hatchy, ile czasu robi się dana jednostka i ile nowych larw będzie przy hatchu po zrobieniu danej jednostki.
Zapisane

Xelloss
Level 4-2
*
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #6 dnia: Marca 12, 2010, 10:45:21 am »

Masz rację, Tropheus - liczenie bardzo pomaga, i nie trzeba ich oczywiście liczyć ręcznie, tylko pamiętać, czy zrobiło się 2 czy 4 Scourge, 4 czy 6 Zerglingów i zwyczajnie odjąć sobie te jednostki od aktualnego limitu.
Umiejętność szybkiego decydowania, czy zrobić Drony, czy armię, przychodzi z czasem i raczej przeskoczyć się tego nie da. Sam na początku mojej przygody z Zergiem zostałem złapany setki razy z "opuszczonymi spodniami" :).
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2010, 04:10:53 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #7 dnia: Marca 12, 2010, 02:22:24 pm »

Nie wiem, czy makro Protossem jest takie znowu łatwiejsze. Raczej to zależy od tego, jaką rasą więcej gramy. U tossa z kolei denerwuje produkcja jednostek pojedynczo w kolejkach, gdy Zergiem można robić po 3 jednostki naraz.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2010, 04:11:26 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »