StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 05:49:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Offtopic
| |-+  Dyskusje dowolne (Moderator: oOldXman)
| | |-+  Sesja RPG (storytelling) w klimatach Starcrafta
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Sesja RPG (storytelling) w klimatach Starcrafta  (Przeczytany 18729 razy)
Ghoster
Level 3-5
*
Wiadomości: 52


Przewrócić kulkę...


« dnia: Stycznia 31, 2010, 12:05:00 am »

Od pewnego czasu fascynuję się sesjami RPG we wszelakich klimatach, w tym miejscu zadaję pytanie, czy znalazłoby się tutaj na tyle chętnych, byśmy sami stworzyli małą sesję w uniwersum Starcrafta? Chodzi mi oczywiście o grę storytelling, bez rzucania kośćmi (męczące to jest na forach internetowych), tylko "MG: No to ponosisz konsekwencje tego czynu". Czy znalazła by się tutaj odpowiednia ilość zapaleńców/szukających rozrywki ludzi, którzy wzięli by udział w tym?
Zapisane

ComboMaster
Level 3-5
*
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 31, 2010, 11:32:32 am »

Jeśli masz na myśli coś takiego jak "Dungeons & Dragons" to ja bardzo chętnie wezmę udział :)
Zapisane

sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 31, 2010, 12:28:28 pm »

Próbowałem grać z kumplami w D&D, ale jakoś chyba nie jestem do tego stworzony... tak czy siak, chętnie spróbuję.
Zależy kto będzie GM. :D
Zapisane
Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 31, 2010, 03:50:45 pm »

Ja również chętnie bym zagrał... o ile będę miał wolny termin.  Ale w każdym razie podoba mi się :).
Zapisane
Belwar
Level 2-3
*
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 31, 2010, 08:33:43 pm »

Jeśli wygospodarowałbym czas, to na pewno chętnie bym spróbował. Swojego czasu nawet założyłem temat na starym forum, gdzie zapraszałem do mojego (no, częściowo) forum  z sesjami (miałem wtedy avat z corsairem), ba Ghoster nawet mi odpowiedział :D
A w D&D też trochę swojego czasu pykałem, ale nic poważnego (gry kończyły się tym, że zjadali nas Murzyni albo jeszcze gorzej).
Zapisane
Ghoster
Level 3-5
*
Wiadomości: 52


Przewrócić kulkę...


« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 02, 2010, 08:53:34 pm »

Co powiecie na taki schemat?


Imię: Larry
Nazwisko: Nieznane
Ksywa: Brak
Klasa: Firebat
Umiejętności: Stimpak, Granat Dymny, Napalm.
Wygląd:

Opis: Larry jest {...}.

+ Parę takich statystyk jak celność (raczej w stylu "mierna/dobra, niż na punkty, ale można to zacząć punktami "1/5/2/5", a potem zmienić na słowne określenia). Stawiałbym na grę, w której bardziej myślimy niż opieramy się o nasze statystyki, więc jedyne prawdziwe różnice tkwiłyby w klasie postaci, ale i te można trochę podrasować (Marine: Stimpack, Pancerz biologiczny, rozstawienie działka, flary. Firebat: Granat dymny, Napalm, Pancerz Wspomagany, Medyk: Leczenie, Flara Optyczna. Reaper: Minowanie, Amunicja magnetyczna/elektryczna. Snajper: Strzał celowany... Lockdown?). Ta, mile by było zagrać z jakimś Reaperem/Snajperem w drużynie, tak dla unowocześnienia Starcrafta. Z chcęcią byłbym też graczem, gdyby znalazł się jakiś MG.
Zapisane

Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 03, 2010, 10:50:45 am »

Ja już rezerwuję firebata-sapera. Dziś albo jutro będę miał gotowa kartę postaci.
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2010, 02:53:36 pm wysłana przez Mardok » Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 03, 2010, 11:39:36 am »

A można być nie-Terranem? I kto chce GMować? Ja się do tego nie nadaję...
Zapisane
Belwar
Level 2-3
*
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 03, 2010, 04:40:24 pm »

A jeśli Terran, to tylko piechota? Tzn. rozumiem, że bez sensu byłoby grać batkiem i Marinem (lol), ale czy np. Vulture wchodziłby w grę? Wszystko też zależy od terenu, na jakim się to będzie dziać... Ewentualnie może wziąć jakiegoś nędznego żołnierza piechoty, który jednak ma zdolności w kierowaniu czymś takim?
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2010, 05:13:43 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Ghoster
Level 3-5
*
Wiadomości: 52


Przewrócić kulkę...


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 03, 2010, 08:35:43 pm »

Raczej ta karta przyda się do pokazania, jak kart nie robić, tym bardziej, że nikt jeszcze jasno nie określił jak mają one wyglądać.
Statystyk nikt nie spisał, umiejętności też nie, a takie rzeczy jak siła, wzrost czy umięśnienie nie mają żadnego znaczenia. Dlaczego? Proponuję oglądnąć raz jeszcze trailer SC2. O wszystkim dla Marinea decyduje pancerz.
Poza tym ekwipunku raczej gracz sobie nie przydziela, a może conajwyżej zasugerować. Postaram się jeszcze dzisiaj spisać wszystko co potrzebne, i nadal czekam na jakiegoś MG, bo i ja bym z chęcią pograł, chyba że niektórzy nie mają nic przeciw mistrzowi mającemu postać. xd
Zapisane

ComboMaster
Level 3-5
*
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 03, 2010, 08:57:30 pm »

"i nadal czekam na jakiegoś MG, bo i ja bym z chęcią pograł, chyba że niektórzy nie mają nic przeciw mistrzowi mającemu postać"
Jak nie będziesz sobie niczego ułatwiał to ok.
Zapisane

Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 04, 2010, 12:09:06 am »

Ej, przecież to jest storytelling, nie? Poza tym postać to CZŁOWIEK, a nie pancerz. Pancerz można zdjąć, pójść do mesy zjeść śniadanie i tam wyskakuje na ciebie Zergling. Skąd będziesz wiedział czy poradzi sobie z nim moja postać panie GM-ie? Poza tym to niżej to takie podsumowanie a nie punkty.

ps. Myślałem że w storytellingu ja sam se mogę stworzyć postać...
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
Ghoster
Level 3-5
*
Wiadomości: 52


Przewrócić kulkę...


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 04, 2010, 07:30:55 am »

Cytuj
Ej, przecież to jest storytelling, nie?
ps. Myślałem że w storytellingu ja sam se mogę stworzyć postać...
A co to ma za znaczenie, czy to storytelling czy oparte o jakiś system? Sesja to sesja, gracze tworzą postacie według schematu wyznaczonego przez prowadzącego. "Poproszę Miniguna dla mojego orka na początek".

Cytuj
Poza tym postać to CZŁOWIEK, a nie pancerz.
A ludzie są w tych pancerzach *zawarci*.

Postaram się jutro spisać wszystko.
Zapisane

Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 04, 2010, 09:45:52 am »

Primo: Wypadałoby opisać coś więcej w swojej postaci niż tylko to co przyda się w walce. Nie chcę wcielać się w pancerz bo to byłoby po prostu nudne.
Secundo: Nie wybrałem sobie żadnego ekwipunku. Podałem tylko informację co moja postać potrafi wytworzyć, czym walczyć. Jeśli się nie podoba bo za bardzo wypasiona to możesz powiedzieć.
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 04, 2010, 04:30:57 pm »

Ja mógłbym się ew. podjąć prowadzenia. Mam kilka pomysłów, co mogłoby się dziać ;). Jeśli jesteście chętni oddać się pod moje mistrzowanie, to dajcie znać, zacznę przygotowywać sobie jakiś scenariusz. ^_^
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2010, 03:47:50 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
« poprzedni następny »