StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 05:35:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  2 komputery w sieci i lagowanie
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: 2 komputery w sieci i lagowanie  (Przeczytany 3698 razy)
Pingwin
Gość
« dnia: Lutego 26, 2010, 09:52:07 pm »

Witam,

Chciałem napisać o problemie jaki mam ze StarCraftem i prosić o pomoc w jego rozwiązaniu. Mam router od Netii (Thomson SpeedTouch 585i) oraz dwa komputery. Jeden jest połączony z routerem przez kabel (tradycyjna skrętka) natomiast drugi przez WiFi. Sieć jest zabezpieczona WPA2 jeżeli to ma znaczenie. Na komputerze łączącym się przez kabel jest zainstalowany Kaspersky Internet Security, natomiast na laptopie AVG Free i zapora Windowsa. Zapora w routerze jest wyłączono.

Przy próbie grania na battlle necie 2v2 (ja z kolegą w jednym teamie) zaczynają się schody. Kiedy ja zakładam mapę dołączyć może tylko kolega i nikt inny. Kiedy on założy mapę jest identycznie. Kiedy wchodzimy na grę założoną przez kogoś innego dostajemy szybko bana.

Poczytałem trochę o tym problemie i konieczności odblokowania portów 6112-6119 TCP/UDP dodałem te porty w Kasperskim do wykluczeń, a kolega wyłączył zaporę Windows - bez zmian. W drugim podejściu ja wyłączyłem zaporę w KIS (więc żadna zapora programowa nie działała) - bez zmian. Wszedłem do ustawień konfiguracyjnych routera i zauważyłem, że jest tam opcja wykluczania gier spod kontroli firewalla (który tak czy siak był wyłączony, no ale co szkodziło spróbować). Zaznaczyłem  z listy swój komputer i z drugiej wybrałem SC (przy edycji okazało się, że on tam odblokowuje porty 6112-6119 TCP/UDP oraz 4000 UDP (albo TCP nie pamiętam). Następnie wybrałem komputer kolegi i skopiowałem wszystkie ustawienia dla SC i nazwałem je SC1a i przypisałem do komputera kumpla.

Myślałem, że to rozwiąże nasze problemy, ale nic z tego... Nie wiem już co robić  :( Bardzo proszę o pomoc.
Zapisane
Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 26, 2010, 10:03:04 pm »

Nie pogracie sobie razem na Battlenecie z jednego routera. Przy obecnych ustawieniach na pewno jeden z was dołączy do gry i będzie mógł grać, ale nie będzie mógł tworzyć gier. Możecie jedynie zrobić tak, że będzie można zakładać gry. Wystarczy w ustawieniach routera włączyć przekierowanie portów (port forwarding) na któryś komputer i wybrać tam wspomniane wyżej porty.
Ale razem nie pogracie z routera, jak już napisałem.
Zapisane
Pingwin
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 26, 2010, 10:16:50 pm »

Dzięki za odpowiedź.
Rozumiem, że mam sprawdzić IP kumpla i jak przykładowo będzie ono miało 192.168.1.108 to mam dać forwarding tych portów na jego adres tak?

Nie rozumiem jednak za bardzo dlaczego nie da się zagrać z dwóch komputerów podłączonych w jednej sieci na BN? Mógłbyś to wytłumaczyć jakoś może? Mamy w domu drugi router (niestety nie da się podpiąć końcówki kabla telefonicznego rj11, a rj45, stąd tylko router Netii wchodzi w grę jako główny) czy jest zatem opcja, że podłączamy router A do B i ja łączę się z A, kolega z B gramy? Wiem, że to tylko PODsieć, ale może da się tak?

Teraz ja jestem od zakładania map, kolega się dołącza no ale nie zagramy niestety (tak jak napisałeś)
Zapisane
Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 26, 2010, 11:51:21 pm »

Dokładnie tak - sprawdzasz IP kumpla lub ewentualnie jego adres MAC, zależy co trzeba w ustawieniach routera podać. Jeśli można oba, to lepiej podać adres MAC, bo ten się nie zmienia, natomiast IP może być przydzielany dynamicznie.

A czemu nie zagracie razem z jednego routera? Możecie spróbować z już przekierowanymi portami. Możliwe że ruszy. Jedno jest jednak pewne. W każdej grze może być tylko jedna osoba, która nie ma publicznego adresu (czyt. przekierowania portów jeśli łączy się przez router). Po głębszym przemyśleniu nie wyklucza to tego, abyście mogli grać razem po ustawieniu takiego przekierowania, więc polecam spróbować.

Podłączanie kolejnego routera zupełnie mija się z celem. Nie dość, że trudniej utworzyć przekierowanie, to jeszcze dochodzi jeden dodatkowy węzeł sieci, który będzie tylko wprowadzał większe opóźnienia.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »