StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 06:24:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  SC a lan
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: SC a lan  (Przeczytany 6078 razy)
fauka
Gość
« dnia: Października 15, 2009, 08:58:40 am »

Witam.
Nie ukrywam, że pobrałem SC z neta(chyba zacrakowany).
Chcieliśmy z bratem pograć na lanie (cs działa bez problemu). Zakładam grę i on mnie nie widzi oraz odwrotnie.
Czy da się to jakoś skonfigurować? Przez IPX nie da rady, bo wyskakuje jakiś komunikat :/.

Negro: Pisownia!
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2009, 12:20:31 pm wysłana przez Negro » Zapisane
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #1 dnia: Października 15, 2009, 12:25:03 pm »

Jeżeli już pobierasz SC z internetu to ogranicz się najlepiej do tego:
http://student.agh.edu.pl/~monikon/scbw/

Jako, że wersja jest niewiadomego pochodzenia, co sam stwierdziłeś zdiagnozowanie problemu może być trudne. Może być nawet tak, że problem ten leży po stronie gry. Ewentualnie wyłącz Firewalla - potrafi on czasem blokować StarCrafta.

IPX - wyskakuje ci komunikat bo pewnie nie masz zainstalowanego tego protokołu.
Połączenia sieciowe => Właściwości Połączenia Lokalnego => Zainstaluj => Protokół => Dodaj => IPX.
Po zainstalowaniu IPX sprawiać problemów nie będzie. Inna sprawa, że w SC lepiej grac po TCP (UDP).
Zapisane

SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #2 dnia: Października 18, 2009, 03:33:00 am »

Też miałem problem z LAN-em, ale nie tej natury, po prostu wykupili wszystkie kable w mieście^^.

Co do pytania: A macie oboje tego samego patcha ?:P
Zapisane

And that's to say "thank you".
Dark_Seeker
Level 2-1
*
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #3 dnia: Października 19, 2009, 03:18:09 pm »

Nie będę zakładać nowego tematu, tutaj napiszę^^.

Otóż przed sylwestrem planuje pograć ze znajomym na LAN-ie w SC. Oboje mamy oryginały.
Problemy są dwa. NIE MAM ZIELONEGO POJĘCIA czego potrzebuje, ani jak tego użyć. No i co chyba ważne, ja będe miał PC XP, znajomy Laptop Vista. Prosiłbym o poradnik JAK DLA IDIOTY  ;).
BN odpada bo jego net w Lapku to taki masakrator, że po "ó" gra się NAWET nie włącza taki ladżek się robi :P.
Zapisane

DA is watching you ;]
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #4 dnia: Października 19, 2009, 06:55:10 pm »

PC-PC czy PC-Laptop (Ja mam oryginalnego xpka, i nigdy mi takich problemów nie robił)
To nie ma znaczenia.
Pisałeś, że nie wiesz zupełnie nic o LAN-ie. Prosze, powinno pomóc.
http://vista.pl/porady/835_najprostsze_i_najszybsze_polaczenie_bezposrednie_dwoch_komputerow.html
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2009, 06:41:46 am wysłana przez SirRaspberry » Zapisane

And that's to say "thank you".
Dark_Seeker
Level 2-1
*
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #5 dnia: Października 20, 2009, 05:09:24 pm »

Dzięki, kabelek za 10 i śmiga^^. Jeszcze raz wielkie dzięki i sorka za takie głupie pytania :P.
Zapisane

DA is watching you ;]
kubhak
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 02, 2009, 06:19:04 pm »

Mam takie pytanko, trochę offtop do tematu. Bardziej chodzi mi o to, co napisał Negro, mianowicie czy da się dociągnąć gdzieś te pliki, których brakuje, tak żeby były te dźwięki i cut scenki, których w tym ripie nie_ma.


Der_SpeeDer: w takich chwilach żałuję, że nie ma paragrafu na gwałt kwalifikowany popełniony na języku polskim. A fakt, że nie jesteś zarejestrowany, nie zwalnia cię od przestrzegania regulaminu.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2009, 01:26:11 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Xelloss
Level 4-2
*
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 03, 2009, 08:15:44 am »

Musisz skopiować install.exe z płyty Brood Wara  do katalogu Starcrafta i zmienić jego  nazwę na BroodWar.MPQ. A w przypadku Starcrafta bez dodatku plik install.exe z płyty Starcrafta i zmienić nazwę na  Starcraft.mpq.
Zapisane
alz
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 03, 2009, 09:11:41 am »

Nie, lepiej ściągnąć z najlepszego źródła. (a może chodziło o "Nie lepiej ściągnąć z najlepszego źródła?"?) ;) Na stronie http://us.blizzard.com/store/browse.xml?f=f:3 StarCraft i BroodWar kosztują razem 14.99$, czyli ok. 40 zł. Dostajemy full legal towar wraz z możliwością grania po lanie, jak i na BattleNecie. Można już płacić nawet zwykłą Visa Electron (z mBanku na pewno). Bardziej opłaca się kupować w sklepie dla USA, sklep europejski ma takie same ceny, tylko że w Euro. ;). Po zapłaceniu dostajemy programik, który ściąga grę z serwerów Blizzarda i przez torrent od innych osób, które zakupiły grę.


Der_SpeeDer: przecinki!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2009, 05:29:54 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Xelloss
Level 4-2
*
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 03, 2009, 03:26:02 pm »

Na Allegro są po 10 zł klucze. Taki klucz wystarczy zarejestrować na stronie blizzarda i można ściągnąć legalnie grę :)
Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 03, 2009, 06:27:08 pm »

Ja dostałem klucz za friko od jakiegoś znajomego znajomego (i myślę, że znalezienie abandoned key'a nie stanowi teraz wyzwania) i ściągnąłem SC:BW Monikon. Działa i classic, i broodwar, bez płyty, działa na BN, LANie itd. Nie zajmuje 1100MB, tylko ~110MB. Nie ma tylko muzyki/głosów "NPC".
Zapisane
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 03, 2009, 07:57:11 pm »

Jak w dzisiejszych czasach komuś robi kolosalną różnicę 110MB czy 1100MB to pozostaje tylko współczuć ;)
Zapisane

Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 05, 2009, 11:40:26 am »

Na Allegro są po 10 zł klucze. Taki klucz wystarczy zarejestrować na stronie blizzarda i można ściągnąć legalnie grę :)

Mój brat tak zrobił. I wszystko elegancko chodzi. Żadnych komplikacji nie było :).
Zapisane

Rogi
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 26, 2010, 05:06:26 pm »

Ja osobiście polecam zewnętrzny program tunngle, daje on możliwość grania w mnóstwo gier, m.in. Broodwara.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2010, 11:07:42 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »