StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 07:45:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  AI - uczenie się
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: AI - uczenie się  (Przeczytany 4175 razy)
ComboMaster
Level 3-5
*
Wiadomości: 52



« dnia: Stycznia 20, 2010, 09:36:52 pm »

Witam!
Odnoszę wrażenie, że AI komputera jest coraz większe. Czy jest możliwe, że SC analizuje potyczki i replay'e i uczy się na nich? Widywałem techniki, które są używane przez pro-gamerów. Co o tym myślicie?
Zapisane

sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 20, 2010, 09:44:15 pm »

Myślę, że to bzdura. Jakie na przykład zagranie widziałeś? Może komputer cię wymicrował.
Zapisane
ComboMaster
Level 3-5
*
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 20, 2010, 09:52:32 pm »

Stworzył dużo Zerglingów, Hydralisków i kilka Lurkerów jak większość pro-gamerów. Wcześniej tak nie robił. Zaobserwowałem to na jednej z turniejowych map. Może mają one skrypty AI, dzięki którym komputer tak gra?


Der_SpeeDer: Ile razy mam powtarzać, do licha ciężkiego? Nazwy ras, budynków, jednostek, specjali, itd. piszemy z DUŻEJ litery!
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2010, 05:00:27 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 20, 2010, 09:59:57 pm »

O patrz, ja stworzyłem Overlorda. Pro też tak robią!

Wątpię, że te mapy mają jakieś skrypty. Może komputer po prostu ma humory? Nie jest to niewykluczone, ale po co...
Zapisane
Jendi_
Level 3-4
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 21, 2010, 12:02:48 am »

Wraz z patchami komputer się polepsza.
Zapisane
gaix
Level 2-3
*
Wiadomości: 14



« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 09, 2010, 04:49:30 pm »

Działa trochę przewidująco, z racji że "widzi, co robimy" bez scoutowania, gdy fast - expujemy bez obrony, to robi Zerglingi i przysyła. Jednak jest po prostu kilka szablonów, które gra komputer zależnie od naszej gry, dlatego często gra tak samo po prostu. Jednak przy konsekwentnej budowie i macro komp nic i tak nie jest w stanie zrobić_(zrobi x Lurkerów i xx hydra i nam przyśle w najbliższą bazę, gdy już będziemy mieć sztormy / Reavera,_Observera i Dragoony)._Później prawdopodobnie pójdzie w Guardiany i dopiero w słonie, ale w tym czasie xx razy zdążylibyśmy go zabić. Nie widziałem, żeby kiedyś zagrał np. fast muta. Expy też stawia niezbyt chętnie, dopiero w lategamie najwyżej zacznie robić więcej niż dwa, gdy my już ze cztery będziemy mieć.
Generalnie dno, w Warcrafcie_3 gra duużo lepiej AI, ale fakt - Warcraft III trochę nowszy...


Der_SpeeDer: jak zobaczę następny tak napisany post, to nie będę poprawiał, tylko wyrzucę...
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2010, 05:02:02 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »