StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 10:21:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  SC nie łączy się z batkiem.
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: SC nie łączy się z batkiem.  (Przeczytany 2675 razy)
Techance
Level 2-1
*
Wiadomości: 5


« dnia: Stycznia 11, 2010, 02:09:16 pm »

Witam. Jeżeli podobny temat istnieje, to proszę o wyrozumiałość  ::) Mam dziwny problem. Mamy z ziomkami bardzo fajnie zrobioną sieć kablowo - radiową. Kumpel admin porobił priorytety tak, żeby nikt nikomu łącza nie zmulił. Wszystko hulało. Niedawno zmieniliśmy jedną antenkę u mnie na balkonie, admin zrobił brigde'a na 5 Mgz, wgrał do apeków nowszy firmware i od tamtej pory SC nie łączy się z batkiem. Admin mówi, że z jego strony jest wszystko cacy (działało mi przecież bez zarzutu). Porty 6112 - 6119 są obustronnie otwarte. Patch 1.16.1. Wyjątki na firewall'u w windowsie zrobione. Wylączenie firewall'a nic nie daje. Mogłem kreować oraz oczywiście dołączać. Zanim zdecyduję się na reinstall, czego bardzo chciałbym uniknąć proszę was o ewentualną podpowiedź, co może być przeszkodą. Wirus? Aktualizuje się codziennie, co drugi dzień antywirol i nieczego nie znajduje. Zainstalowałem program CCleaner, raz zrobiłem czyszczenie kompa z syfu. Poleciała m.in. historia odwiedzanych sajtów z opery i ie. Możliwe, żebym wyczyścił coś ważnego Cleaner'em? Nie widzi mi się to za bardzo, żeby tu była przyczyna... Mam wingrozę xp, odpalam SC loaderem i nigdy nie było kłopotu. Co powiecie, moi drodzy? Czego mogę się uczepić? Jeżeli będzie niezbędny reinstall SC, to cóż, zrobi się. Jeżeli systemu, to będę bardzo niepocieszony. Wcześniej musiałbym na przykład porobić trochę porządku na twardym. Pozdro :)

Edit: Będziemy robić testy z adminem. Instlniemy u niego SC, jak poleci, on weźmie swoje pudło do mnie. I się zobaczy gdzie tkwi przyczyna. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, niech się wypowie :) Pozdro.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 02:29:31 pm wysłana przez Techance » Zapisane
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 11, 2010, 05:17:46 pm »

Co to za problem z reinstalką? Kopiujesz folder "maps" i masz wszystkie dane (no poza singlem, co akurat ważne nie jest) a IMO może pomóc.

Wspomniałeś coś o tej dziwnej sieci.
Ze starymi grami jest tak, że zczytują dane z tej na samej górze (ale czy SC też tak robi to nie wiem).
Spróbuj wejść do folderu "Połączenia sieciowe" gdzieś w panelu sterowania. Powinny ci wyskoczyć wszystkie sieci jakie u siebie masz. Wybierasz z menu folderu zakładkę "zaawansowane" -> "ustawienia zaawansowane" i tam strzałkami wrzuć na samą górę połączenie internetowe (jak nie zadziała to po kolei wszystkie próbuj-jakby co wrzuć tutaj screena z tego folderu bo nie wiem co tam masz). Potem "zastosuj" co jest ważne.

Na C&C mi pomogło, a z SC nigdy problemów nie miałem na batku (tylko z LAN-em ale to inna historia).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2010, 07:42:29 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
Techance
Level 2-1
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 12, 2010, 02:06:44 pm »

Problem rozwiązany. Tak jak podejrzewałem, był on natura admińskiej. Nie powtórzę Wam dokładnie co było, w każdym razie ziomek na NAT źle przekierował porty. Zapomniał dopisać jakichś regułek, w wyniku czego porty ściągały wszystko z neta, zamiast tylko SC. Ale udało się z pomocą jeszcze osób trzecich. Tak myślałem, że to będzie tak. Pozdro.
Temat do zamknięcia, a jak chcecie, nawet do usunięcia :D
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »