StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:10:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Miejsce dla was
| |-+  Mapki, kampanie
| | |-+  Picture Mapper
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Czy Picture Mapper to dobra rzecz?
Tak - 3 (100%)
Nie - 0 (0%)
Głosów w sumie: 0

Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Picture Mapper  (Przeczytany 3871 razy)
oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« dnia: Stycznia 04, 2010, 11:01:58 pm »

Witajcie ludzie! Dawno temu znalazłem w internecie program o nazwie Picture Mapper, który może się przydać osobom bawiącym się w robienie map!



Opis:
Picture Mapper (autorstwa Fernando Hernandez'a), który sprawia, że wybrany przez nas obrazek ułoży się jak mozaika z terenu w StarCraft. Taki obrazek będzie widoczny podczas gry na mini mapie.

W programie można wybrać wielkość mapy, Tileset, jasność, kontrast, albo czy chcemy, by na mapie znajdowały się Map Revealersy, które odsłaniają mgłę wojny. Program jest w języku angielskim, ale jest bardzo prosty (mimo wszystko na dole umieszczę krótką instrukcję), działa bez instalacji i zajmuje tylko 2 MB.

Grałem kiedyś w UMSa w którym trzeba było odpierać falę wrogich jednostek, za każdą odpartą falę część mapy się odsłaniała, ujawniając jakąś cześć obrazka. Jeżeli robi się jakiegoś RPG to można użyć Picture Mapperowa do zrobienia na mini mapie jakieś logo tego RPG czy coś w tym stylu, zastosowań jest masa, wszystko zależy od wyobraźni :).


Nie jest to idealne odwzorowanie kolorów, dzieje się tak dlatego, że program do wyboru ma tylko i wyłączne zestaw kafelków terenu :), a nie paletę różnorodnych kolorów.

Instrukcja:
1. Pobierz Picture Mappera, link do niego znajduje się prawie na dole tego posta
2. Rozpakuj plik "StarCraft Picture Mapper 5.rar"
    - jeżeli nie masz programu do rozpakowywania to pobierz 7-zipa, link do niego również jest na prawie na dole, po pobraniu zainstaluj, kiedy już będzie zainstalowany odpakuj plik "rar", zawierający Picture Mappera
3. Otwórz wypakowany folder o nazwie "StarCraft Picture Mapper 5", następnie otwórz plik o nazwie "SCPM5.exe"
    - jeżeli po próbie otwarcia pliku "SCPM5.exe" nic się nie dzieje, oznacza to, że nie masz zainstalowanego Service Packa 1, który jest wymagany do odpalenia programu, możesz pobrać Service Packa 1 i go zainstalować, link do niego jest prawie na dole posta
4. Voila! Teraz możesz się bawić tym cackiem, jeżeli nie wiesz jak to przeczytaj instrukcję którą umieściłem poniżej.

Obrazek przedstawia tłumaczenie z angielskiego na polski, wszystkich opcji Picture Mappera. Pod obrazkiem jest link do obrazka w pełnych rozmiarach, wszystko jest bardziej czytelne i lepiej wygląda:

Link do obrazka w pełnych rozmiarach

Poniżej znajdują się linki do trzech gifów, które pokazują jakie czynności trzeba wykonać, żeby stworzyć mapkę z obrazkiem. Gify są zrobione z filmiku podzielonego na trzy krótkie części, jeden gif trwa 36 sekund. Nie jest to jakieś super wytłumaczenie (wszystko jest pomniejszone i czarno białe), ale widać dobrze co robię, by osiągnąć satysfakcjonujący mnie efekt:

- Pierwszy gif
- Drógi gif
- Trzeci gif


Pobieranie:
Picture Mapper:
Link 1 (MegaUpload)
Link 2 (FileFront)

Service Pack 1:
Link 1 (MegaUpload)
Link 2 (FileFront)

7-Zip:
Link 1 (MegaUpload)
Link 2 (FileFront)


Jeżeli znaleźliście jakieś błędy, linki nie działają, coś nie tak z programem, albo coś tam... To napiszcie!

Na zakończenie powiem... Chociaż się przy tym dość namęczyłem jestem zadowolony, że zrobiłem coś dla społeczności StarCraft Area :). A zrobiłem to ponieważ zauważyłem, że sporo ludzi bawi się w MapMaking, więc postanowiłem się podzielić tym bajerem... już taki dobry jestem :P. HF! <<< to ironia

EDIT: Osobiście na ankietę odpowiedziałem "Tak", ponieważ uważam, że to dobra rzecz.
Zapisane

Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 05, 2010, 02:08:24 pm »

A więc tak powstają wszelakie Stripy! xD Program napewno się przyda wszystkim UMS makerom i może nawet ja coś pokombinuję.. :P

Braawo, oOldXman, braawo :)
Zapisane

SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 05, 2010, 02:58:09 pm »

Ile ja szukałem tego programu... dziękuje.
Zapisane

And that's to say "thank you".
oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 05, 2010, 05:36:44 pm »

Braawo, oOldXman, braawo :)
No ja myślę (skromności nigdy za wiele :P)...

Jak tylko znajdę więcej czasu i będzie mi się chciało :P to spróbuje jeszcze parę innych programów zaprezentować.
Zapisane

Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »