StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 02:41:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  Starcraft the Board Game
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Starcraft the Board Game  (Przeczytany 4629 razy)
Flying Piano
Level 2-2
*
Wiadomości: 12



« dnia: Stycznia 03, 2010, 11:19:19 am »

Eee... Dłuższą chwilę się zastanwiałem, gdzie walnąć ten temat, ale chyba raczej tutaj niż do "innych gier", bo to w końcu Starcraft ;)
A do rzeczy, to: grał już ktoś w tą planszówkę? Ostatnio się mocniej zastanawiałem z paroma kolegami nad tym, ale doszedłem do wniosku, że parę recenzji i połowicznie przeczytana instrukcja w PDF-ie to nie wszystko :P
Szarpnęli się z ceną, trzeba przyznać (270 zł najtaniej), więc najchętniej bym sobie w to pograł jeszcze przed kupnem, ale że takiej możliwości pewnie mieć nie będę, to może wy już macie tą grę i możecie coś o niej powiedzieć?
Zapisane

Darigan
Level 3-4
*
Wiadomości: 45


SILENCE ! ! !


« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 03, 2010, 12:43:22 pm »

Wygląda intrygująco, może być ciekawe; tylko martwi mnie, że wygląda to tak jakby dało się grać tyklo przy dużej liczbie graczy. To znaczy nie widzę nigdzie rozgrywki 1v1 (jak przeglądałem zdjęcia)
Poza tym cena też nie zachęca, za te pieniądze mogę Wam polecić "Descent" - RPG planszowy - wypróbowany i doskonały.
IMO lepiej zostać przy wersji komputerowej.  >:(
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2010, 03:59:37 pm wysłana przez Darigan » Zapisane

"Bo płomień mojej duszy to dwa krzywe lustra i zepsuta latarka..."
                                                                                                             ~ Anonim
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 03, 2010, 06:42:50 pm »

Od razu ci powiem, że na pewno warto. Raz na wakacjach jechałem z braciakiem na żniwa. Deszcz lał przez tydzień, więc nam się nudziło. Narysowaliśmy_(no dobra, głównie on) i wycięliśmy na szybko taką turówkę_(gdzieś nadal mam te papierki;]) w realiach sc_(znam wszystkie staty na pamięć, więc to nie problem) i graliśmy w to cały tydzień non stop. Skoro taka amatorszczyzna sprawiła nam taką frajdę, to to jest z góry skazane na sukces. Obejrzane filmiki na youtube tylko mnie w tym utwierdzają. Cena jest duża przyznaję. Poszukaj na allegro albo zagranicznych stronach tego typu, gdybym nie zbierał na kompa, sam bym się na coś takiego szarpnął :D.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2010, 09:08:37 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
Darigan
Level 3-4
*
Wiadomości: 45


SILENCE ! ! !


« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 03, 2010, 09:23:28 pm »

No dobra wszystko fajnie, ale najpierw trzeba mieć z kim w to grać. Ja nie mam żadnych znajomych  - fanów SC na przykład.
Więc wszystko fajnie jak można grać we dwóch, ale jak patrzę to wszędzie grają po czterech.  :-[
Zapisane

"Bo płomień mojej duszy to dwa krzywe lustra i zepsuta latarka..."
                                                                                                             ~ Anonim
Flying Piano
Level 2-2
*
Wiadomości: 12



« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 03, 2010, 09:52:18 pm »

Znaczy się ja mam jedną rodzinę znajomą, interesującą się w miarę SC i co najważniejsze-liczną (270zł/5 :P), lecz chyba jeszcze ich do tego nie przekonałem (teraz w Neuroshime Hex gramy, też świetna BTW). Jednak jakby ktoś się w Łodzi znalazł, to ja bardzo chętnie bym się dołączył...
Zapisane

oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 03, 2010, 09:59:56 pm »

A ja gdzieś czytałem, że we dwóch też się da, też kiedyś chciałem kupić tą grę. Podobnie jak ty nie mam ani jednego kolegi w Realu który lubi grać w StarCrafta, znam tylko jedną osobę, która lubi SC - mój ojciec :P (on i tak czasu nie ma). Kupił bym i kiedy by się nadarzyła okazja to bym zagrał, tylko że cena za wysoka.

Bardziej mnie zastanawia czy warto kupić Risk, w przeciwieństwie do StarCraft: The Board Game czytałem mnóstwo recenzji i komentarzy na temat Riska, większość była pozytywna. A mapka w UMSowa w SC, Risk - zrobiona na podstawie tej gry, jest jedną z moich najulubieńszych mapek :).
Zapisane

Flying Piano
Level 2-2
*
Wiadomości: 12



« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 03, 2010, 10:12:35 pm »

Risk? Jeśli to Ryzyko po "polskiemu" (chyba tak), to ja ją mam ;D
Znaczy gra się niby fajnie, klimat trochę jest, ale jest schematyczna (np zawsze odcięta Australia), a bitwy to tragedia to mało powiedziane :D System jest rozwiązany za pomocą prostych rzutów kostką więc szczęście absolutnie wskazane. Jednostki "różne" są robione dla zmyły, po prostu 1 żołnierz=1 żołnierz, 1 koń=5 żołnierzy, 1 armata=10 żołnierzy, czyli są zrobione tylko po to żeby przy dużych armiach bałaganu nie było.

Jakiś czas temu bawiłem się w rysowanie map do tego, co okazało się niezlą zabawą :D i właściwie całkiem ciekawym pożytkiem.
Wyszła też nowa wersja
http://www.rebel.pl/product.php/1,302/2163/Ryzyko-Risk-.html
ale wydaję się być po prostu przekolorowana bez żadnych zmian.

Słowem klimat... ujdzie, zwłaszcza na więcej niż 3 graczy może być niezła zabawa, losowość jest jednak kosmiczna. Lepszą, ale i droższą pozycją wydaję się być SC. Tyle ode mnie ;)
Zapisane

oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 03, 2010, 11:20:19 pm »

losowość jest jednak kosmiczna.
Drogi Piano to jest w końcu Risk, czyli tak jak odpowiedziałeś sobie: Ryzyko :).
Zapisane

Flying Piano
Level 2-2
*
Wiadomości: 12



« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 04, 2010, 03:03:33 pm »

losowość jest jednak kosmiczna.
Drogi Piano to jest w końcu Risk, czyli tak jak odpowiedziałeś sobie: Ryzyko :).

No masz rację ;), ale słowni są jak.... :P
Zapisane

Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »