StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:28:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft 2
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  Czyżby koniec jedynkowego BN ?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Czyżby koniec jedynkowego BN ?  (Przeczytany 9906 razy)
Darigan
Level 3-4
*
Wiadomości: 45


SILENCE ! ! !


« dnia: Stycznia 02, 2010, 08:25:20 pm »

Słuchajcie, słuchajcie...
Dręczy mnie jedna kwestia związana z SCII. Mianowicie czy po wydaniu kontynuacji ktoś jeszcze w ogóle spojrzy na starą dobrą pierwszą część ? Ledwo w sumie zacząłem grać w tę grę (z przerwami), a już zapowiada się BN'owy koniec świata dla SC :/
A nie mam wystarczająco dobrego kompa żeby poszła na nim "dwójka"; ani hajsu na modernizację, bądź kupno nowego.  :-X
Nie chcę zostać sam ze "starym" SC  :'(
Zapisane

"Bo płomień mojej duszy to dwa krzywe lustra i zepsuta latarka..."
                                                                                                             ~ Anonim
ComboMaster
Level 3-5
*
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 02, 2010, 08:34:55 pm »

Wątpię, aby wszyscy nagle przenieśli się na drugą część, bo z tego co wiem będzie miała duże wymagania sprzętowe. Nawet nie wiadomo, czy będzie lepsza od jedynki.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2010, 08:53:55 pm wysłana przez ComboMaster » Zapisane

SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 03, 2010, 05:48:05 pm »

Po pierwsze: Battle.net dla Sc I to także Battle.net dla Warcrafta i Diablo, więc się raczej utrzyma. W sumie Blizzard mógłby sobie na to pozwolić_(zyski z WoWa), ale byłoby to samobójstwo dla samej marki:P.

Po drugie: Ja też nie mam kompa który pociągnie Sc II, czekam na zmianę już 2 lata, a takich jak my są na pewno tysiące, więc o graczy możesz też być spokojny.
Z resztą jak patrzę na gameplaye to chyba jednak długo zostanę przy jedynce, jeżeli nawet nie na zawsze, chociaż to dyskusja już nie na ten topic :P.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2010, 09:09:41 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 03, 2010, 08:12:28 pm »

Pewnie tylko ruch  zmaleje na serwerach SC1. Ważne, żeby iccup został. Ci profesjonalni (olimpijka/A i lepsze B) pewnie się szybciej przerzucą na SC2.
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 03, 2010, 10:38:00 pm »

W zasadzie to wszystko zależy od KeSPA. Jeżeli zdecydują, że przerzucają się na SC2, to SC padnie szybciutko. W zasadzie to w to wątpie, z tego względu, że do LAN, trzeba się logować przez Battle.net. To będą duże koszta, ponieważ każdy team będzie musiał mieć osobną kopię gry dla każdego zawodnika, a także organizatorzy turniejów będą musieli mieć tyle kopii SC2, co uczestników.
Zapisane

rafikozor
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 03, 2010, 11:18:39 pm »
Modyfikuj wiadomość

Zależy od KeSPAy. SC:BW jest sam w sobie dopracowany wręcz do bólu. A takie Diablo? I jedynka i dwójka mają całą masę błędów. Przez bugi praktycznie nie ma DI na multi oprócz dueli. Jak nie naprawią błędów w DII to fani szybko przejdą na DIII.
A Starcraft? Co będzie to będzie. Jeżeli zniknie ze sceny pro każdy z was się dostosuje, kupi grę płacąc za nią 3x (bo przecież SCII będzie podzielony na części) i odpowiedni sprzęt.
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 04, 2010, 01:57:58 am »

Nawet jak scena Pro zniknie, to sama gra powinna się jeszcze trzymać przez kilka lat na serwerach. W końcu gra jest bardzo popularna, a większość gra dla zabawy.
Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 04, 2010, 06:33:34 am »
Modyfikuj wiadomość

Jeżeli zabraknie rozgrywek pro, zacznie brakować ludzi, a bez dużej liczby graczy nie będzie zabawy.
Zapisane
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 04, 2010, 03:21:30 pm »

W zasadzie to w to wątpie, z tego względu, że do LAN, trzeba się logować przez Battle.net. To będą duże koszta, ponieważ każdy team będzie musiał mieć osobną kopię gry dla każdego zawodnika

Wątpię, by Blizz nie zrobił wyjątku dla zarejestrowanych turniejów, to by oznaczało samobója ;].


Der_SpeeDer: zaczynają mnie drażnić te twoje koszmarne orty. Jeśli sam nie możesz sobie z tym dać rady, to zacznij używać Firefoxa, który od razu podkreśla błędy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2010, 10:06:47 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
Lord_Pyther
Level 3-3
*
Wiadomości: 37


Naczadzony Pikacz


« Odpowiedz #9 dnia: Maja 27, 2010, 12:50:55 am »

Wejdź na Battlenet WarCrafta 2, na polski kanał, i uwierz mi, że siedzi tam 2-3 ludziów zawsze skłonnych do grania ; D. Więc sam widzisz, ale poważnie, prędzej czy później sam poczujesz, że trzeba iść do przodu ^^. SC2 naprawdę trzyma klimat i wcale niewiele zmieniła się mechanika, w przeciwieństwie do tego, co się stało między WarCraftami.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2010, 01:54:03 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #10 dnia: Maja 27, 2010, 12:54:55 pm »

Na Icc wciąż ludzi jest dużo, czasem zdarza mi się zagrać. O becie nie będę nic mówić, bo dotychczas widzialem tylko kilka filmików. Może na drugą fazę bety się załapię.
Zapisane
Ghoster
Level 3-5
*
Wiadomości: 52


Przewrócić kulkę...


« Odpowiedz #11 dnia: Maja 27, 2010, 01:39:53 pm »

Jak myślisz, dlaczego gracze w Korei organizują turnieje gry sprzed 10 lat, mając przed sobą od groma innych tytułów? Bo grywalność Starcrafta miażdży. Jest on dopracowany do perfekcji (zbalansowanie, różnorodność...), a Starcraft 2 będzie bardziej jak Warcraft. Niby są gdzieś tam turnieje, niby jest spora masa graczy, ale i tak wszyscy wolą grać w Dotę niźli Warcrafta. Założę się że powstanie wiele map, które będą miały rozwój jednostek jak w Starcrafcie 1 oraz mnogą ilością AoSów będzie zapełnione okienko z serwerami. Tutaj świetnie pasuje zdanie "stare gry są lepsze", nawet jeśli można znaleźć przeciwko temu rzyliard argumentów.
Zapisane

Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #12 dnia: Maja 27, 2010, 05:20:14 pm »

Bo stare gry są lepsze. Dla przykładu:
H3 > H5 (mimo, że H5 też jest niezły); War2 > War3; AoE1/AoE2 > AoE3; Morrowind > Oblivion itp.... nie chodzi tutaj o to, że sentyment, że "łezka się w oku kręci". Kiedyś stawiano w grach na coś takiego, co nazywa się "grywalność", "klimat" i "pasja", o czym obecnie przy tworzeniu gier się zapomina. Teraz stawia się głównie na grafikę i efekty. Reszta jest spychana na dalszy plan. Takie jest moje zdanie. Lord_Pyther powiedział, że na BNE w WarCrafcie 2 nikogo już prawie nie ma. Nic w tym dziwnego. Gierka niezbyt skomplikowana, grafika 2d (co ludzi nie wiem czemu odpycha) i ma już 15 lat. Ale nawet po 15 latach SĄ NADAL ludzie, którzy w to grają (ja osobiście tworzyłem dość poważny mod do War2... tworzyłem, bo od pewnego czasu projekt stoi w miejscu, zresztą mniejsza z tym), a grają w to, ponieważ gra przyciąga klimatem. Ma to coś, czego nie ma kolejna część: War3 i z pewnością po 15 latach War3 pójdzie w zapomnienie.
Co do StarCrafta. SC ma w sobie i specyficzny klimacik i jest bardzo, bardzo grywalny, przez co myślę że jeszcze dłuuuuuugo będzie popularny i będzie miał sporo fanów.
Niektórzy mogą stwierdzić, że gadam bzdury o jakiejś pasji. Tym "niektórym" odpowiadam tak: grałeś/grałaś w Neverhooda (do stworzenia gry zużyto kilka ton plasteliny)? Pamiętasz historię na ścianie w bibliotece? Pamiętasz swoje odczucia odnośnie tej gry? To jest właśnie tworzenie gier z pasją. Teraz czegoś takiego nie doświadczysz (a przynajmniej ja jeszcze nie doświadczyłem).
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2010, 12:18:28 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Xel'Demon
Level 2-4
*
Wiadomości: 19


Pani Wielka OWN [PWO]


« Odpowiedz #13 dnia: Maja 27, 2010, 05:51:35 pm »

Tak spojrzę, ze swojej strony. Wszystko idzie do przodu, ale problemy są te same :P . Diablo, część pierwsza, uwierzcie mi, kiedyś był tak popularny, jak D2, tylko ludzie często nie mieli internetu, lub łączyli się przez modem i nie rozpisywali się na forach. Mam archiwalny numer "Gamblera", gdzie, na legendarnych już "żółtych stronach", kącik Diablo I utrzymywał się bardzo długo. I ta masa tekstów :p. Do dziś, można wpaść na kanał, spotkać kogoś do gry itp. Nic nie trwa wiecznie, można sobie założyć temat do wspominania, jak już minie kilka lat ;p .

Co do tej "lepsiejszości", kiedyś mówiono "Warcraft 2 jest fajny, ale kieeeedyś to były strategie, oj kiedyś". Z grami zaczyna być jak z "Blade Runner'em", są doceniane po upływie czasu. Zwyczajnie, kiedyś gry, to nie był tak poważny biznes, jak teraz. Wiele powstawało nie w ogromnych firmach ale w domach, robione przez grupkę zapaleńców. Możliwości techniczne były niskie, wiec można było poświęcić dużo czasu, na coś takiego jak klimat (w sumie, trudno jednoznacznie określić, czym jest klimat), ponieważ odbiorców, w porównaniu z teraźniejszością, było mało i trzeba było się postarać, aby produkt został sprzedany z zyskiem. Tutaj wrócę do tematu (bo szczerze, zrobił się off top). SC często jest określany, jako strategia doskonała. I tu tkwi problem, ponieważ jak można stworzyć coś lepszego od ideału? No właśnie, jeśli jakoś się z SC 2 nie uda, to zawsze mamy jedynkę - ideał. A patrząc na Diablo i WC, Starcraft ma największą ilość graczy, łączących się przez BN i długo potrwa, zanim ta ilość zredukuje się do grupek, widzianych teraz na kanałach WC2 czy DI. Widać Blizzard, nawet po takim upływie czasu, nadal trzyma DI i WC2, więc myślę, że nie ma się co martwić o Starcrafta.

Przynajmniej na razie ;p
Pozdrawiam

PS: Myślę, że rozmowy o tym jakie gry są teraz, a jakie były, to materiał na osobny temat :P .
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2010, 12:21:50 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
CoobaCom
Level 3-2
*
Wiadomości: 32


Kto stoi w miejscu, ten się cofa.


« Odpowiedz #14 dnia: Maja 27, 2010, 11:14:55 pm »

Argumentem za SCII jest to, że twórcy dali dużo jednostek i umiejętności, przez co można stworzyć więcej taktyk, mimo to SC ma lepszy bilans. Ci Protossi z jedynki są jakieś bardziej przerażające, niż te ninja z dwójki. Te z jedynki tak szybko chodzą, że się ich boję zawsze. Poprostu jedynka ma ten klimat, dobrego filmu akcji, horroru jak Predator trochę, a dwójka to taka naciągana bajeczka trochę, jak wszyscy zauważyli, takie WC3. Zresztą skoro wyrzucili starą ekipę i dali za zadanie stworzenie SCII ekipie Warcrafta 3, to się nie dziwmy, że to bardziej jest podobne do Warcrafta 3 niż SC. Dlatego myślę, iż SC to gra kultowa, która jeszcze długo się utrzyma, nawet na dużych turniejach, w tym WCG. Mogliby prowadzić rozgrywkę w Starcrafta Classic i Modern (heh). Dodatkowo, zanim powstaną opracowania taktyk do SCII minie jakiś czas, może lata, więc co najmniej (!) tyle czasu ma jeszcze SC na piedestale.
Myślę, że w Korei to niczego nie zmieni w popularności SC z 1998.

OFFTOP: Gdyby dali SCII starej ekipie, to byśmy dostali pewnie lepszą grę niż jedynka, a tak siano, żeby nie używać brzydkich słów.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2010, 12:24:40 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

You talkin' to me???

When you lose the one you wanted
Cause he’s taken you for granted
Strony: [1] 2 Drukuj 
« poprzedni następny »