StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 02:15:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Miejsce dla was
| |-+  Mapki, kampanie
| | |-+  Kampania by Zardon
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Kampania by Zardon  (Przeczytany 33719 razy)
Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« dnia: Grudnia 30, 2009, 12:18:12 pm »

Witam. Chciałem zademonstrować kampanię stworzoną przeze mnie  ;). Fabuła ma miejsce PO kampanii Brood Wara i dotyczy (może niezbyt oryginalne, ale...) niedobitków z Braxis. Testowałem każdą z tych mapek starając się, żeby były one niezłą zabawą dla doświadczonych graczy  :) (po co robić kampanie dla nowicjuszy skoro takowe zawiera oryginalny SC). Nie patrzcie krzywo na kampanie po pierwszej planszy... ta celowo jest na niskim poziomie trudności. Starałem się, żeby każda kolejna była trudniejsza od poprzedniej, chociaż dla niektórych np. szósta może być mniej wymagająca od trzeciej.
Życzę miłej zabawy i czekam na opinie.

Oto moja kampania:

http://www.sendspace.pl/file/f5c974d2667eda3b5895465

Nazwałem ją: "I Terran Krwawy Młot", ponieważ jeśli uznacie, że jest w miarę dobra, mogę zrobić kontynuacje (mam kilka pomysłów). Pozdrawiam  :).



Der_SpeeDer: polskie znaki! Przecinki! Na razie masz u mnie kredyt, ale następne takie posty będą już nosiły ślady moderacji, a w razie braku poprawy będę po prostu wyrzucał.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2010, 05:33:37 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 30, 2009, 01:38:50 pm »

A ja powiem, to co zawsze mówię, w takich przypadkach: POLSKIE ZNAKI! Człowieku, przeczytaj najpierw regulamin, a potem się rejestruj. Nie odwrotnie!
Zapisane

Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 30, 2009, 04:04:16 pm »

Polskie znaki? Przecież i tak SC ich nie odczyta  :-\. Przynajmniej "ł" nie odczytuje xd.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2010, 05:33:52 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 30, 2009, 04:31:07 pm »

<hahaha>

Zardon, Tropheusowi chodziło, o używanie polskich znaków na forum ^^. Nie w SC :)
Zapisane

Rico
Level 3-3
*
Wiadomości: 37



« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 30, 2009, 07:15:29 pm »

Fajna kampania, ale popracuj nad terenami w następnej. I nie wiem, czy to jest niedoróbka, czy twoje zamierzenie, ale gdy się uprzesz w misji, gdzie masz zabić Cerebrate'a, to i tak go zabijesz bez użycia bomb. ;p


Der_SpeeDer: całkowity brak przecinków w tekście. Podpowiedź: klawisz ponad prawym altem, nieco na lewo, nie jest tylko do ozdoby.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2010, 05:35:10 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 30, 2009, 07:50:36 pm »

Fajna kampania ale popracuj nad terenami w następnej. I nie wiem czy to jest nie doróbka czy twoje zamierzenie ale gdy się uprzesz w misji gdzie masz zabić cerebrate'a to i tak go zabijesz bez użycia bomb. ;p

Wiem o tym  :). To było celowe. Twoja misją jest: "Find a way to kill Cerebrate" więc albo na chama go rozwalisz siłą ognia albo jeśli masz większe ambicje: kombinujesz  ;).
Zapisane
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 30, 2009, 08:19:35 pm »

Hm... To i Ja, w to zagram xD.

EDIT: Dude... Sorry, ale zagrałem w dwie, pierwsze kampanie i jakoś nie mogłem ciągnąć tego dalej xD
Przede wszystkim, teren. Już Ci wspominali o tym forumowicze nasi i ja to raz kolejny powiem, abyś wziął sobie to "do serca" xD.
No cóż, aby mieć więcej do powiedzenia, trzeba więcej przejść tych misji... Spróbuję się za nie zabrać :).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2009, 10:50:01 am wysłana przez jude_hunter » Zapisane

SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 31, 2009, 02:03:09 pm »

Pomysł na kampanię jest fajny, kilka smaczków wywołuje uśmieszek, ale teren niszczy ogólne wrażenie. Sytuacje typu "podchodzę samym Firebatem, a gada Marine" też sprawy nie ratują, a szkoda, że podobne niedoróbki są częste. Widzę też, że to nie StarEd.
Widać też, że znasz się na fabule Starcrafta i roli jednostek za co duży +. Ogólnie iż nie przepadam za Terrem grało się ok. Osobiście dałbym 75%(kocham motywy z duranem i hybrydami i nigdy mi się nie znudzą!).
Rada: popraw to(no chociaż teren:D) i wrzuć od nowa .

NO I ZDECYDUJ SIĘ W JAKIM JĘZYKU PROWADZISZ KAMPANIE!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2010, 05:58:50 pm wysłana przez SirRaspberry » Zapisane

And that's to say "thank you".
Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 01, 2010, 10:36:58 am »

To ten teren naprawdę jest taki tragiczny ? Hmm... skoro tak twierdzicie, to popracuję nad tym  ;) (mimo, iż póki co jak na moje oko: teren ujdzie... moglibyście mnie jakoś nakierować dokładniej jaki popełniam błąd odnośnie terenów ?).

NO I ZDECYDUJ SIĘ W JAKIM JĘZYKU PROWADZISZ KAMPANIE!

Zapewne chodzi Ci o "Bad to the bone" i "Deja vu"... to tylko nazwy misji... symboliczne :). Z tym, że w tej pierwszej wyżej wymienionej mamy kawałek utworku, który osobiście lubię i który pasuje mi do głównego bohatera. Poza tym kampania jest całkowicie po polsku xP.


« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2010, 05:37:20 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Belwar
Level 2-3
*
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 01, 2010, 09:33:15 pm »

kampania jest całkowicie po Polsku xP.

A cele misji? :D Jeśli już tak zależy ci  na międzynarodowości kampanii to zrób dwie wersje ^^.

A ode mnie jeszcze dorzucę, że kiedy kończy się 1. misja, Montag coś tam mówi dokładnie w tym samym momencie, gdy pojawia się okienko "victory". Niezbyt ładnie to wygląda.

W tej samej misji znajdujemy neutralne, niebieskie jednostki. Powinny mieć jakiś cel, a one tylko stoją (chyba że nie odkryłem jakiegoś sikreta ;P)
Zapisane
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 02, 2010, 01:09:07 am »

Belwar, "sikretem" jest to, że można je przejąć, w "sikretny" sposób, a mianowicie przez "wejście" Marine'a do pojazdu :).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2010, 05:37:54 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Belwar
Level 2-3
*
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 02, 2010, 10:38:51 am »

O kurde, a ja podszedłem Firebatem i je rozwaliłem przezornie :D.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2010, 05:38:05 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 02, 2010, 11:26:46 am »

Aha, cele misji xD. Heh, nie myślałem, że to robi jakąś różnicę  :D, a po angielsku ładniej wyglądają xD.
Ten sikret o niebieskich jednostkach jest wyjaśniony... zależy z której strony wyruszasz na wroga  ;) (zresztą można się było domyśleć, że pozostawione na śniegu vulture i tanki da się wykorzystać x) ). Co do zakończenia 1. misji i tekstu Montaga w momencie "victory" to masz całkowitą rację - powinienem to zmienić... i zmienię.

Panowie, żeby nie przedłużać. Powiedźcie mi czy coś z tej kampanii  będzie, czy uważacie że mogę tworzyć dalej. Jeśli tak to wymieńcie mi po kolei błędy i to co muszę poprawić w tej obecnej i czego unikać w następnej.
Zapisane
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 02, 2010, 05:39:48 pm »

Kiedy wszedłem na link, żadnego pliku nie znalazłem. Ile razy można powtarzać, aby pliki załączać do postów, bo wrzucone na jakiejś stronie po kilku dniach znikają?

Co do tego, czy się nadaje, to ja poddawałem oficjalnie poprzednie kampanie testom. I bodaj ja ze wszystkich tu obecnych mam największe doświadczenie, jeśli o to chodzi, niezbyt skromnie się chwaląc. Ale decyzja zależy od admina.


Aha, cele misji xD. Heh, nie myślałem, że to robi jakąś różnicę  :D, a po angielsku ładniej wyglądają xD.

Nie. Wcale nie wyglądają ładniej. Dodawanie makaronizmów do polskich tekstów, co wielu innych autorów również robi, też nie pozwala wcale na podnoszenie poziomu całości.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 03, 2010, 05:58:14 pm »

Pytałeś, co dokładnie poprawić. Proszę:

- Mury w 3 mapce_(miłe zaskoczenie z randomowym spawnem): po pierwsze takie bazy powinny być symetryczne, jeśli nie, chociaż mieć PROSTE ściany.
- Misja, gdzie trzeba zabić High Templara: postaw go gdzieś w bazie i zrób triggera, że jak go nie będzie w tym miejscu, to go tam teleportuje_(czy coś, byle nie stał sam), bo przeszedłem to, lecąc vesselem, rzucając EMP i Irradiate_(za pierwszym razem 1:34).
- Hybrydy: są fajne, ale niektóre wyglądają po prostu głupio_(ling ze Scoutami i arbem nad sobą). Widziałem też, jak otworzyłem mapkę, całkiem sporo hybrydek, ale w grze pojawili mi się tylko DT i ling_(specjalnie czekałem pół godziny), radzę to sprawdzić.
- Rozstawienie budynków (!!!): jeżeli używasz czegoś innego niż StarEdit, to używaj wyrównania do siatki, bo nic nie można postawić w tych bazach, a szczególnie wkurzają gejzery.
- 3 plansza: jak wysyłasz te Wraithy, to zrób to tak, żeby nie latały w kółko, bo to głupio wygląda, użyj np. wysłania na random missions, a po minucie punkt zbiorczy czy coś, no i wyłącz w tej mapie kompowi burrowa (zakopał się lingiem w rogu mapy i się dziwiłem, że Durek nic nie gada (szukałem 20 minut, rozwalając turrety po całej mapie ;/), albo ustaw warunek, że nie 0 unitów kompa tylko np. at most 5 :P, to pomoże na takie sytuacje.
- Motyw z ciałem Fenixa i nim samym, nawet ciekawy, ale wymyśl, jak je znaleźli czy namierzyli i dlaczego tyle przetrwało_(bo jakoś sobie nie wyobrażam trupa i wraku Dragoona, które przetrwały tyle czasu w samym środku roju Zergów i jest tylko lekko uszkodzone) ;]
- Nexus Zeratula, to jest po prostu dziwne i mi się nie podobało :P.
- Pierwsza misja: lokacje służące do wchodzenia do pojazdów są za duże (zmarnowałem tam 2 marines na vultury, chociaż przeszedłem 3-4cm od nich, to za dużo):P.
Popracuj też na dialogami w tej misji, przeszedłem połowę samym Montagiem i Medicem, a jednak gadał do mnie Marine, chociaż był kilometr dalej :D.

To tyle z tych najbardziej gryzących baboli_(chociaż, raz trafiłem na wręcz poetycko durnawy [nie ma takiego słowa w języku polskim] tekst w dialogu, niestety nie pamiętam, gdzie), ogólnie grało mi się bardzo przyjemnie chociaż z Firebatem z 40dmg to takie trudne nie jest:D. Dobra kampania_(powiedziałbym zaje***a, ale nie lubię Terrana :D).
Znasz rolę jednostek, i fabułę, umiesz ją ładnie wkomponować w tło i to jest twój największy atut (jak na_razie w niewielu kampaniach widziałem to DOBRZE zrobione).

PS: Jeżeli robisz te Hybrydy, to nie może być hybrydy z Reavera_(to robot...). No i po cichu liczyłem, że będzie jakiś wybór, zostać z Duranem czy przejść z Doktorkiem na stronę tossów, ale nie żałuję, bo ładnie to dalej poprowadziłeś.


Der_SpeeDer: ile razy mam to powtarzać, do jasnej ciasnej? Nazwy jednostek, ras, specjali, itd., piszemy z DUŻEJ litery! W ogóle cały post jest po prostu koszmarny pod względem ortograficznym, a o brakach znaków przestankowych nawet mi się już nie chce gadać.

Edit: Wiesz, może tego nie zauważyłeś, ale każdy post czytam na następny dzień i jeżeli wyczaję babola to go poprawiam, a ten post jest tak napisany, gdyż SOBIE NOTOWAŁEM co wypiszę, a że poprawiłeś all zanim dokończyłem to już inna historia:P.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2010, 03:24:33 pm wysłana przez SirRaspberry » Zapisane

And that's to say "thank you".
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
« poprzedni następny »