StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 06:21:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  SC się zacina
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: SC się zacina  (Przeczytany 7939 razy)
oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« dnia: Grudnia 09, 2009, 05:34:36 pm »

Z jakiegoś powodu od niedawna zacina mi się StarCraft. Są to potworne zwiechy, dzieje się tak kiedy toczy się jakaś bitwa.

W życiu mi się StarCraft na singlu nie zacinał, to trochę pokręcone, żeby łapać serię zwiech trwającą dwie minuty przez cztery atakujące Zerglingi. Mój laptop to gruchot, ale bez przesady!

Wczoraj czy przedwczoraj poszedłem na łatwiznę i reinstalowałem, ale to też nie pomogło. Na pewno to nie jest od przegrzania laptopa, bo rano, zaraz po uruchomieniu laptopa też się zawiesza.

To co się dzieje to jakaś masakra! Kompletnie nic nie mogę zrobić przez dwie minuty. Jedyne co działa to  F10.

Pomocy!

EDIT: Zacina się w ogóle, ale najczęściej właśnie podczas walk.
Zapisane

Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 09, 2009, 07:48:45 pm »

A komputer poza SC? Może podłapałeś jakiegoś wirusa?
Zapisane

rafikozor
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 09, 2009, 08:33:32 pm »

Może spytam... czy to jest jakaś misja w kampanii/misja w trybie melee, czy jakaś własny UMS?
Zapisane
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 09, 2009, 08:45:11 pm »

Ja mam taki sam problem, gdy gram na iCC. Ale na Euro, już wszystko działa oO.
Zapisane

oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 10, 2009, 07:24:55 am »

bizkit: ja gram na single, nie przez sieć.

rafikozor: w kampanii, jak dotąd, wszystkie misje i własny UMS.

Trydium: Jakiegoś na 100% mam, ja zawsze mam jakieś wirusy na kompie, ale jeszcze nigdy mi się SC nie zwieszał. Właśnie robię skan, mam AVG Anti-Virus Free.
Zapisane

Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 10, 2009, 01:00:48 pm »

Obowiązkowo zaopatrz się w jakiś konkretny antywirus. Darmówki nie chronią tak jak powinny. Polecam coś z Eset-u albo soft Symanteca. I nie daj się nabrać na propagandę kasperskiego ;P
No i nie powiedziałeś, czy rwie ci tylko SC czy komp w ogóle. Jak jest przy innych grach/aplikacjach?
Zapisane

oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 10, 2009, 05:38:33 pm »

Nie chcę mieć pirackiego anty wirusa, a na oryginał po prostu mnie nie stać...

WarCraft III mi się wiesza, tylko że przez cały czas, są to krótsze, ale częstsze. Wiem, że na full detalach, i tak dalej, będzie łapało zwiechy więc zmieniłem na najniższe opcje graficzne, ale dalej się zacina. W sumie można powiedzieć, że stało się to samo co ze Starem.

W inne gierki nie gram. Grałem tak dawno, że już nie pamiętam czy się zacinały czy nie, o Diablo II zawsze mi się na tym laptopie zacinało...

Inne programy (w oknie) działają niby dobrze, tylko co jakiś czas łapią pięciosekundową zwięchę.

Jeszcze robię skan, jak się skończy to napisze jakie wyniki. W każdym razie jestem pewien, że najlepiej było by zrobić format. Problem w tym, że mam na kompie dużo badziewia, które chciał bym sobie gdzieś zgrać czy wypalić, żeby zachować. Tylko, że nie mogę wypalać, Nero mi nie działa, reinstalowałem i dalej jakiś cholerny błąd wyskakuje, a dysku przenośnego nie mam.

Słyszałem, że darmowy anty wirus Avira jest dobry, czy to prawda, będzie mi bardzo spowalniał mojego złomiaka?

EDIT: , <_< i dalej idzie!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2009, 06:00:32 pm wysłana przez oOldXman » Zapisane

Barol
Level 4-4
*
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 10, 2009, 07:20:20 pm »

Słyszałem, że darmowy anty wirus Avira jest dobry, czy to prawda, będzie mi bardzo spowalniał mojego złomiaka?
Prawdopodobnie będzie lagował ci mniej niż AVG. Avira według http://www.virus.gr/portal/en/content/2009-08%2C-10-august-05-september tego testu jest na 6 miejscu i jest najlepszym dostępnym darmowym antywirusem.
Zapisane

oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 10, 2009, 07:39:06 pm »

Więc raczej warto spróbować skoro i tak się zawiesza wszystko :P.

Ponad 12h i dalej skanuje.
Zapisane

Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 10, 2009, 09:01:42 pm »

Spróbuj przeinstalować DirectX-a, potem defrag twardzieli (broń cie panie Boże przed systemowym). Ściągnij sobie CCleaner i RevoUninstaller. Dwa świetnie narzędzia do sprzątania kompa. Bo jeśli to nie wirus porządki mogą pomóc. Wyczyść rejestry, wywal śmieci z autostartu odinstaluj niepotrzebne stare programy etc.
Zapisane

oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 10, 2009, 10:16:55 pm »

Nie bardzo się znam na systemowych sprawach więc mi powiedz: czemu nie defragmentacja systemu? Bo o to Ci chodzi, nie?

Skan się skończył, wszystko co było wykryte zostało wyleczone. Jeszcze nie sprawdzałem czy dalej się SC zawiesza.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2009, 10:28:13 pm wysłana przez oOldXman » Zapisane

tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 10, 2009, 10:26:47 pm »

Chodzi mu o defragmentowanie dysku, a nie formatowanie :D.
Zapisane

oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 10, 2009, 10:28:51 pm »

A właściwie co to za różnica :P? Ja na serio nie jestem w temacie.

EDIT: Właśnie oczyszczam kompa z pomocą RevoUninstallera, tylko że na dysku mam dużo rzeczy i nie wiem do czego one są i czy są potrzebne :/, nie chcę usunąć czegoś co jest potrzebne do działania czegoś z czego korzystam. Jakaś rada?

EDIT: Wyczyściłem co się dało :P, ale teraz tła forum nie widzę...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2009, 03:29:27 am wysłana przez oOldXman » Zapisane

Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 11, 2009, 07:19:49 am »

Toś wyczyścił za dużo ;)
A defragmentacja polega na lepszym rozmieszczeniu danych na dysku (w skrócie i łopatologicznie) a format dysk czyści ;) To tak jakbyś miał do wyboru albo w chałupie posprzątać albo wywalić wszystko razem z meblami i kupować nówki.
Zapisane

oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 11, 2009, 09:13:18 am »

Tło już działa :P.

Wole wywalić wszystko i od nowa urządzać, z resztą jak sprzątam pokój to prawie tak właśnie robię :P.

Dla pewności przeskanowałem jeszcze dwa razy (nie wiem czy to coś zmienia ale tak zrobiłem).

Czy SC się zwiesza; napiszę potem!

EDIT: Coś zrąbałem, gra dalej się zacina, wszystko teraz mi się zacina, nie mogę kopiować (tekst się nie chce kopiować) i przed włączeniem każdego filmiku na necie wyskakuje mi jakiś komunikat.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2009, 08:29:25 pm wysłana przez oOldXman » Zapisane

Strony: [1] 2 Drukuj 
« poprzedni następny »