StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 02:12:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Edytor i bohaterowie
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Edytor i bohaterowie  (Przeczytany 4166 razy)
Woland
Gość
« dnia: Listopada 25, 2009, 03:50:06 am »

Witam! :)
Mam bardzo ważne dla mnie pytanie. Jak umieścić bohatera w zrobionej przez siebie mapce?? Bardzo chciałbym to wiedzieć, a nie dałem rady rozgryźć tego sam. Zawsze kiedy dodam bohatera i zapiszę zmiany, to po odpaleniu tej mapy w grze wcale go nie ma. To samo się dzieje, kiedy umieszczam na mapce jakichkolwiek ludzi lub budynki. Zawsze potem w grze jest tylko jeden budynek podstawowy i czterech robotników. Będę wdzięczny, jeśli dzięki wam będę mógł zagrać moją ukochaną Sarą Kerrigan na zrobionej przez siebie mapce. :) Jakby co, to mam angielską wersję gry i edytor.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Woland
Zapisane
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 25, 2009, 07:56:34 am »

Uuuuu widzę, że dopiero co zaczynasz przygodę z mappingiem :P.

Jak wybierasz mapę, jest taki pasek, gdzie domyślnie jest Top vs Bottom. Jeżeli ustawisz tam Use Map Settings_(UMS), pokażą Ci się wszystkie ustawione przez ciebie unity, i skrypty będą działać :P.


Edit: Pomogło? Jak chcesz, to możesz mi wysłać tę mapkę, zastanawia mnie, co tam zrobiłeś ;].
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2009, 05:46:03 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
Woland
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 26, 2009, 07:50:58 am »

Robiłem już mapki, ale nigdy nie bawiłem się w jakiejś dodatkowe opcje, oprócz nieudanej próby dodania bohatera. :-[ Jeśli chodzi o "Use map settings", to jak po prawej mam np.

Adam - Zerg
Computer - Terran

To po ustawieniu z "Melee" na "Use map settings", zostaje tylko:

Adam

Chętnie wysłałbym Ci tę mapkę, a Ty powiedziałbyś mi, co zrobiłem nie tak. Podałbyś mi tylko swojego maila.
Pozdrawiam. :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2009, 05:47:03 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 26, 2009, 02:32:26 pm »

adek-malina@wp.pl
Chociaż powiem ci teraz, co źle zrobiłeś. Nie ustawiłeś komputera jako komputera, tylko jako albo człowieka, jak jest domyślnie, albo neutrala. Player -> Settings i ustawiasz playera, którym jest komp na computer.

Aha, no i komputer nie będzie normalnie grać, tylko sobie stać, bo wątpię, że umiesz wrzucić skrypt AI skoro nawet nie wiedziałeś o UMSie :P.
Pisz raczej na gg, to ci pomogę, jak chcesz -> 9706273.
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2009, 05:48:24 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
Woland
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 26, 2009, 10:24:45 pm »

Problem naprawiony. :) Było dokładnie tak, jak mówiłeś. Znajomy mi podpowiedział. Jak ustawisz, żeby Twoja drużyna była Human, a resztę playerów ustawisz jako komputer, to komputer będzie się rozwijać. ;) Nie wiem tylko, jak ustawić poziom trudności, bo komputer choć się rozwija i czasem mnie przyatakuje, to raczej taki chętny do walki nie jest. I nie pozyskuje surowców innych, niż tych koło siebie. Będę wdzięczny za małą podpowiedź. ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2009, 05:49:18 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 27, 2009, 08:40:06 am »

Na gg sobie wszystko wyjaśniamy, temat do zamknięcia.

PS: Co jest, gdzie SpeeDer? Nikt już się literówek tutaj nie czepia? ;]


Der_SpeeDer: oj, nie wywołuj wilka z lasu... a te twoje braki spacji przed nawiasami będę na czerwono kreślił, aż w końcu dotrze. Boleję po raz kolejny, że nie umiałeś przeczytać porady z tamtej książki ze zrozumieniem.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2009, 03:25:12 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 27, 2009, 05:56:18 pm »

Computer - Terrain

Widzę, że nie tylko pierwsze kroczki w map makingu, ale w StarCrafcie w ogóle.

Jeśli chodzi o ten feler z UMS, to w sumie SirRaspberry to wyjaśnił.
Co się tyczy skryptów, to w Xtra Editorze jest ich więcej, bo w zwykłym StarEdicie jest ich tylko garść standardowych (przy czym "easy" i "medium" są tak banalne, że nie ma co ich używać). Insane to już ciężki kawałek chleba, z tego względu, że komp atakuje tylko dużymi grupami wojska, a na dodatek nie potrzebuje zbierać surowców - dodają mu się automatycznie. Wkurza mnie tu zresztą (od zawsze) rozstrzał pomiędzy dwoma sąsiednimi poziomami trudności - Difficult jest wbrew nazwie dość prosty (chyba że grasz przeciwko kilku naraz), a Insane, zaraz po nim, na tyle trudny, że potrafi zwyczajnie zjechać niedoświadczonego gracza (tryb z Custom Scenario to przy tym pikuś), a trzy naraz to już gigantyczne kłopoty.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Woland
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 27, 2009, 09:26:32 pm »

Właśnie że nie. :) Jestem fanem StarCrafta i w ogóle Blizzarda. Tylko że nie siedzę akurat zbytnio w temacie Edytorów. StarCrafta przeszedłem dwa razy, teraz przechodzę BroodWar. Ogólnie mapa już działa, bohaterzy są, tylko jak pisałem, komputer się nie stara. W Scenario / Triggers Player 1 to komputer, a Player 2 to ja. I w "Actions" dla Player 1 miałem ustawione "Terran Campaign Difficult", natomiast dla Player 2 "Zerg Campaign Difficult". Później polecono mi, abym w "Actions" dla Player 1 zmienił na "Set Player 2 to Enemy", a dla Player 2 "Set Player 1 to Enemy". Nie wiem czy ktoś się machnął tłumacząc mi, bo tam jest tylko "Set Player to Enemy". Bez 1 czy 2. Więc tak ustawiłem dla siebie i dla kompa. Znajomy polecił mi też, żebym w "Actions" zmienił na "expansion campaing zerg insane", jeśli chcę mieć większy poziom trudności, niestety tej opcji w ogóle tam nie ma. :( Czytam uważnie wasze odpowiedzi i szukałem dokładnie. Nie chcę wyjść na głupka, ale naprawdę w "Actions" nie ma u mnie opcji "expansion campaing zerg insane". :-[ O ile tej opcji mam szukać w Actions / Execute AI script 'Set Player to Enemy' at 'Location 0'. Szukalem w tym pierwszym niebieskim, jakby co.
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2009, 09:33:53 pm wysłana przez Woland » Zapisane
Woland
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 29, 2009, 09:27:55 pm »

Witam ponownie!
Przyczynę znalazłem, otóż mam dwie wersje StarCrafta. Jedną piracką i drugą oryginalną wraz z dodatkiem BroodWar. W wersji pirackiej nie mam opcji "expansion campaing zerg insane", natomiast w oryginale ona jest. Problem jest teraz inny, a mianowicie kiedy zainstaluje pirata, gra chodzi mi bez problemu, natomiast kiedy po zainstalowaniu wersji oryginalnej nie mogę wejść w grę, bo robi mi się czarny ekran i gra się nie odpala. Jeśli znalibyście przyczynę tego problemu to będę wdzięczny i obiecuję już dłużej tym tematem nie zawracać głowy. :)
Pozdrawiam!
Zapisane
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 30, 2009, 12:15:28 am »

Z tego typu problemami proponuję zgłaszać się do CD-Projektu, a w każdym przypadku, kiedy się już ma problemy techniczne, to dołączać do próśb o pomoc konfig kompa.

Na pewno nie będzie działało, jeżeli na piracką podstawkę nagrałeś oryginalnego Broodwara, ale przypuszczam, że tego akurat nie zrobiłeś.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2009, 03:02:04 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 30, 2009, 01:52:35 pm »

Reinstall i tyle.
Zapisane

And that's to say "thank you".
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »