StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 09:16:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Miejsce dla was
| |-+  Artykuły, opowiadania (Moderator: oOldXman)
| | |-+  "Pierwsza Krew" - military SF
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Jak oceniasz to opowiadanie?
1 - 0 (0%)
2 - 1 (20%)
3 - 0 (0%)
4 - 0 (0%)
5 - 0 (0%)
6 - 0 (0%)
7 - 2 (40%)
8 - 0 (0%)
9 - 1 (20%)
10 - 1 (20%)
Głosów w sumie: 0

Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: "Pierwsza Krew" - military SF  (Przeczytany 21305 razy)
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #30 dnia: Października 22, 2009, 09:01:45 pm »

A "Pierwsza krew" to dla tego że Sazeli z towarzyszami jako pierwsi zginęli w tej bitwie, i ginąc poświęcili się za życie Ekrevy, Veraniusa i wszystkich tam na planecie, zgadłem?

To też, ale akurat ten aspekt jest najbardziej oczywisty.

„Pierwsza Krew”, także dlatego, że polała się tutaj pierwsza krew w związku z użyciem nowej broni, z której skorzystać mieli Akirni.
Pierwsza krew, ponieważ w bitwie na Ignar IV brało udział wielu młodych żołnierzy (podkomendni Saepena i Mendeza), którzy przelali swoją pierwszą krew.
Pierwsza krew, jaką Sthresianie przelali nie w obronie własnych światów przed agresją Auvelian i Ildan, tylko w ataku na ich światy. Oraz pierwsza ildańska i auveliańska krew, jaka przelana została w beznadziejnej obronie tych światów.

I tak można wyliczać, jak na lekcji języka polskiego :).


No, a teraz, tak na zakończenie, malutki bonus, jaki dodałem już na dwóch innych sajtach, gdzie „Pierwszą Krew” wkleiłem. Mianowicie, nieco bazgrołów, będących w istocie demonstracją opracowanego przeze mnie sthresiańskiego alfabetu.
Kartkę zapisaną znakami w owym alfabecie, zeskanowana i wrzuconą na imageshack, znajdziecie na tym sajcie: http://img23.imageshack.us/my.php?image=listinstrevla8.jpg

Co znajduje się na owej kartce? Wbrew pozorom, nie bezładne robaczki – jest to lista „jaszczurczych” postaci, jakie pojawiają się w powieści „Bramy Neoterry”. Są tam wypisane ich imiona oraz (jeśli takowe się pojawiały) „nazwiska”.


Zapisane na liście nazwiska to (od góry):

Zhack Khesarius
Dheon Iravezan
Zera Idrack
Taiden Evanes
Azius Indene
Akrave Lizevear
Fuarez Egoren
Kaim Khesarius

Rhadean
River
Sedhime (tu pomyliłem się w pisowni, więc drugi symbol jest średnio wyraźny)
Zheron
Khivere
Thier
Etrain
Immuread
Seva
Vaidan
Rave


Na podstawie tylko tej listy, jedna osoba zdołała już ów alfabet „rozszyfrować”.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #31 dnia: Października 24, 2009, 04:47:36 pm »

Już mam klucz... tylko będę analizował odpowiednie znaki i jutro będę miał rozwiązanie.
Ps. W imieniu "Rhadean" zrobiłeś literówkę.
Ps2: Nie ma literek "P" "J" "B"  :'(
ps3: Ja wrzucę coś od siebie
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2009, 05:22:49 pm wysłana przez Mardok » Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #32 dnia: Października 24, 2009, 09:09:11 pm »

Prawie mistrz, bo "s" tak nie wygląda. 8)

Musisz dopisać jeszcze jedną długą pionową kreskę, idącą pod kątem prostym od prawego końca tej poziomej, i git.

Litera "p" wygląda w tym alfabecie jak "f", tylko że jest odwrócona do góry nogami.

Liter "j" oraz "b" w tym alfabecie nie ma. "B" może wprowadzę, ale "j" raczej nie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2010, 10:22:00 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
« poprzedni następny »