StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 05:24:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Offtopic
| |-+  Dyskusje dowolne (Moderator: oOldXman)
| | |-+  Wezwanie do zapłaty (:
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Wezwanie do zapłaty (:  (Przeczytany 5278 razy)
Kiko
VIP
*
Wiadomości: 91


SCA Graphic


WWW
« dnia: Października 14, 2009, 06:03:58 pm »

Witam,
Spotkała mnie taka dziwna sytuacja i sam nie mam pojęcia jak udało mi się w nią wplątać :). Otóż jechałem sobie do lekarza autobusem słuchają muzyki. Kiedy wszedłem do autobusu skasowałem bilet, był to autobus starszej wersji, więc i kasownik był taki na 'dziurkacz' ;p, nie zwróciłem szczególnej uwagi do tej czynności. Potem wszedł kanar i oczywiście poprosił o bilety, ja mu pokazałem swój i oczywiście zaczął się o coś czepiać. Jednocześnie autobus zjechał na zajezdnie bo się zepsuł. Wszyscy zaczęli wysiadać a ja oczywiście nie mogłem, bo człowiek blokował mi przejście i wiadomo jak to każdy kanar był niezmiernie uprzejmy. Powiedział, że bilet jest zły i poprosił o dokument, ja myślałem, że był zły bo był ulgowy i on myślał że potrzebuję normalnego. Więc pokazałem mu legitkę szkolną, a ten mi ją wyrwał i zaczął przepisywać dane. W międzyczasie jakaś kobieta wstawiła się za mnie i zaczęła krzyczeć na niego, że nie ma prawa brać mojego dokumentu do ręki (to prawda?). Oczywiście nie oddał mi jej dopóki wszystkiego dziad nie spisał. Przez to oczywiście nie zdążyłem na następny bus i spóźniłem się ponad godzinę do lekarza :|. Ten "Pan" oczywiście po wszystkim musiał sobie zapalić papieroska na przystanku, co chyba raczej jest niedozwolone. Nie dostałem żadnego kwitka, ani też nigdzie nie podpisywałem więc pomyślałem, że człowiek tego nie zgłosił... Aż tu nagle dzisiaj, po pięciu miesiącach dostaję wezwanie do zapłaty - 121,20zł w ciągu 7 dni. Mało tego moje nazwisko na wezwaniu zostało przekręcone i napisane przez złą literę...  Napisano, że jeśli nie zapłacę w ciągu 7 dni od otrzymania listu to sprawa zostanie skierowana do sądu :P.

I moje pytanie do Was brzmi: co mogę zrobić w takiej sytuacji? Czy moim jedynym wyjściem jest zapłacenie tego? Przecież podczas tej procedury było tyle błędów ze strony komunikacji miejskiej, jak sami widzicie, pomijając już fakt, że miałem bilet! :P Ktoś miał już styczność z podobną sytuacją?
Zapisane

If I am silent then I am not real
Jak vip to vip :P
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #1 dnia: Października 14, 2009, 06:24:58 pm »

Kiko i mandat? Przecież to VIP o_O.
Zapisane

rafikozor
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Października 14, 2009, 06:25:33 pm »
Modyfikuj wiadomość

Istotnie - kontroler nie ponosi żadnej odpowiedzialności w przypadku zniszczenia dokumentu tożsamości. Dlatego nie musisz dawać mu go do ręki - wystarczy "okazać" (tzn. trzeba okazać).
Jeszcze jest kwestia "przyjęcia kary" - tzn. podpis: wystarczy, że go złożyłeś. I od tego momentu to ty musisz się martwić o resztę:/ Ale ty go nie złożyłeś, to tak, jakby kontroler sam wypisał ot tak mandacik - i tu masz szansę.
W kwestii ewentualnego odwołania, na które już za późno, musiałbyś nadal trzymać ten trefny bilet... i potem konfrontacja z kontrolerem...
Z tego, co mi wiadomo, nie przyjąłeś kary (nie podpisałeś kwitka) - więc nikt nie może wymagać od Ciebie zapłaty. Imo kontroler zlamił i Ci się upiecze, o ile uważasz, że warto procesować się o tą stówkę.
Zapisane
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #3 dnia: Października 14, 2009, 06:38:07 pm »

Po przeczytaniu tego wątku pogłębia się moja dzisiejsza myśl przewodnia "Życie jest do..."
Rafikozor ma chyba rację, ale poczytaj o tym z jakiegośs 100% pewnego źródła.
Na pewno nie zaszkodzi.
Zapisane

And that's to say "thank you".
Kiko
VIP
*
Wiadomości: 91


SCA Graphic


WWW
« Odpowiedz #4 dnia: Października 14, 2009, 06:49:05 pm »

No cóż nie wiedziałem, że jest się do czego odwoływać skoro nic nie dostałem, ani niczego nie podpisałem. Znajomi mi mówili, że jeśli nic nie podpisywałem tzn., że nie ma się do czego odwoływać. Oni zresztą też się zbytnio nie śpieszyli, w ciągu tych 5 miesięcy zdążyłem stać się pełnoletni. Czyli mówisz, że za późno żeby ustalać to z nimi? Został mi tylko sąd? Tylko czy ktoś będzie opłacał te procedury sądowe? W każdym razie jeśli dostanę jakieś wezwanie, to pójdą z torbami i tyle mam do powiedzenia w tej sprawie :P. Zresztą rozprawa bez żadnych dowodów? Tylko ich słowa przeciwko moim? Dziwne.

Mr. Nazi, to nie jest mandat tylko kara, ale rozumiem Twoje oburzenie xD.
Zapisane

If I am silent then I am not real
Jak vip to vip :P
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Października 14, 2009, 07:41:17 pm »
Modyfikuj wiadomość

Dla mnie też jest to dziwne... w sumie z czymś takim się nie spotkałem, strasznie egzotyczny przypadek. Tak jak mówisz: są tylko Twoje słowa vs. słowa zarządu komunikacji. Bo nie ma czym się odwołać.
Ogólnie nie ma z tym problemu, bo dzwonisz do jakiejś firmy, która przysłała ci trefne roszczenia, ale ZK raczej nie ma nic do stracenia, na porozumienie nie liczę. Nie chciałbym być w Twojej skórze.
Zapisane
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #6 dnia: Października 14, 2009, 08:42:26 pm »

Kilka lat temu kumpel jeździł sporo bez biletów, pełnoletni ale uczący się, a więc bez źródła dochodów. Wszystkie 7 mandatów mu umorzyli bo nie miał czym zapłacić. Z że miał 18 lat skończone to oficjalnie nie był na utrzymaniu rodziców, taki mały precedens ;)
A co do samej sytuacji, tak jak powiedziano, nie podpisałeś to nie ma sprawy. I wątpię żeby mieli cię ciągać po sądach za takie pierdoły. A jeśli już to myślę, że po przedstawieniu twojej wersji zdarzeń kanar dostanie po dupie. Zwłaszcza, że byli współpasażerowie i nawet ktoś się za tobą wstawił ;)
Zapisane

Kiko
VIP
*
Wiadomości: 91


SCA Graphic


WWW
« Odpowiedz #7 dnia: Października 15, 2009, 01:35:27 pm »

Heh tak czy inaczej w ciągu tych siedmiu, a w zasadzie już sześciu dni nie udałoby mi się uzbierać tej kasy, bo mam obecnie ważniejsze wydatki :P. A pisma tak czy owak nie dostałem, bo to nie moje nazwisko na nim widnieje ;p. Zobaczymy co to będzie, najwyżej pójdę siedzieć! xD
Zapisane

If I am silent then I am not real
Jak vip to vip :P
Mardok
VIP
*
Wiadomości: 111



« Odpowiedz #8 dnia: Października 15, 2009, 02:01:08 pm »

Tam w pace powinien być jakiś internet, więc będziemy w kontakcie :P
Zapisane


"Jeżeli przeciwnik gra somewhat 3 Gate 1 base all-in, nie techuj na siłę."
Rafikozor
spychi
Promotor
*
Wiadomości: 81


Twilight Spychi


« Odpowiedz #9 dnia: Października 17, 2009, 10:09:27 pm »

Sprawę kieruj do sądu grodzkiego i masz 99%  wygrania jej.
Zapisane

Kiko
VIP
*
Wiadomości: 91


SCA Graphic


WWW
« Odpowiedz #10 dnia: Października 17, 2009, 11:34:44 pm »

Piszą: Niniejsze pismo jest ostatecznym wezwaniem do zapłaty w terminie 7 dni od daty jego otrzymania. Po bezskutecznym upływie w/w terminu Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta działający w imieniu Gminy Wrocław skieruje sprawę na drogę postępowania sądowego"
Więc chyba nie ma sensu kierować jej samemu. Nie wiem jak to będzie dalej wyglądać, ja tak naprawdę nawet nie dostałem tego wezwania, nic nie podpisywałem, o niczym mnie nie poinformowano, dziękuję :P.

P.S. Ten list szedł do mnie ok. 3 tygodni, nawet klej na nim jest przeterminowany :)
Zapisane

If I am silent then I am not real
Jak vip to vip :P
MagiczneJadro
Level 5-5
*
Wiadomości: 189


Jeżeli chcesz do klanu SCA napisz na GG 10069945 !


WWW
« Odpowiedz #11 dnia: Października 18, 2009, 10:23:46 am »

Moim zdaniem, jeżeli jest wpisane inaczej Twoje nazwisko to nic Ci zrobić nie mogą 8).
Zapisane

Chcesz do klanu SCA? zgłoś się;)
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »