StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 01:56:51 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Muzyka do umsa
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Muzyka do umsa  (Przeczytany 2418 razy)
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« dnia: Października 02, 2009, 05:25:01 pm »

Chciałem wrzucić do umsa muzyczkę. Przyśpieszoną wersje jednego utworu. Przyspieszyłem o 55%, i jest ok, tylko jak oryginał ważył 2mb to to waży 21.... do umsa tego nie wrzucę. Macie jakiś dobry program który przyspieszy muzę o 55%, zapisze w wavie, i nie powiększy zbytnie rozmiaru?
Zapisane

And that's to say "thank you".
oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #1 dnia: Października 06, 2009, 10:10:19 pm »

Audacity. Tylko nie jestem pewien czy Cię zadowoli, ale bardziej tak niż nie.
Zapisane

SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #2 dnia: Października 07, 2009, 03:01:08 pm »

No właśnie Audacity używałem, i to ono zrobiło mi z 2mb 21. Wiem, że wav'y ważą ogólnie więcej niż mp3, ale bez przesady. To będzie muzyka podobna do tej z speed bounda Strip The Olsen Twins 2 lub 3. I jak ona tam jest "wsadzona" :P
Zapisane

And that's to say "thank you".
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Października 07, 2009, 03:47:26 pm »

Nie bardzo rozumiem, co rozumiesz przez pojęcie "bez przesady". WAV to format nieskompresowanego dźwięku, MP3 kompresuje i dodatkowo sprytnie pomija niektóre dźwięki. Zawsze waży ~10x mniej, niż WAV. Mam gdzieś jakiegoś UMSa na dysku, też jest muzyczka w tle - taki motyw 3-4 sekundowy powtarzany w kółko. UMS waży aż 0,5 MB. I myślę, że autor tamtejszego też nic nie wymyślił, żeby go zmniejszyć. Mogę tylko polecić obniżenie jakości. Jeżeli nie jest to koncert instrumentów smyczkowych, można spokojnie zjechać do 8 kHz Mono.
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2009, 04:29:28 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »