StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 12:02:35 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  Mine defusing Terranem
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Mine defusing Terranem  (Przeczytany 8319 razy)
rafikozor
Gość
« dnia: Września 29, 2009, 12:27:37 am »
Modyfikuj wiadomość

Walka z minami wydaje się dość prosta. Idzie sobie Marine, idzie, aż trafia na minę, a najlepiej na kilka na raz, po jej (ich) wybuchu już chodzić nie może (przynajmniej piechotą). Nie wiem dlaczego, ale oficjalnie nazywa się to rozbrajaniem min, a nie detonowaniem. No ale nie zawsze mamy pod ręką defusora (Marine), Barracks czy też czasu/cierpliwości. Po za tym jeszcze przed wdepnięciem w minę defusor może spotkać Speedvulture'a oppa i nie zdążyć wykonać zadania. Czasem widzę, jak pojedyncze miny (czyli nie gęsta pola minowe)  rozwala się Tankami/Golcami, ale nie masą, tylko właśnie 1-2 sztukami. Attack-move raczej nie skutkuje, jednostki mają słaby refleks. Ktoś może widział jakiś artykuł/tutek w jakiejkolwiek postaci, który wyjaśnia, jak optymalnie niszczyć miny Terranem mając tylko Tanki/Goliathy? Mi się czasem udaje, ale nie bardzo wiem dlaczego, a jest to przydatna umiejętność.
Zapisane
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #1 dnia: Września 29, 2009, 06:13:54 am »

Ja sobie zawsze radziłem attack move kiedy jeszcze grałem Terranem. Spróbuj jeszcze Hold-position. A do ćwiczeń możesz sobie skonstruować prostego umsa.
Zapisane

tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #2 dnia: Września 29, 2009, 09:13:06 pm »

Wszystko zależy od tego, jak gęsto i jak dużo jest poustawianych min. Jak wiadomo, że wyskoczy tylko jedna, to można (chociaż nie radzę bez kontrolowania) wysłać odpowiednią ilość jednostek na a-move. Jak jest gęściej, to bez skanów nie podchodzić (szkoda jednostek), lub ewentualnie, jak po prostu trzeba się przebić (to jest, np. ostateczny atak i żadne miny nas nie powtrzymają od zrobienia miazgi), wysłać po prostu jedną jednostkę na move, aby zdetonowała jak najwięcej min (ja tak robię mając kilka goonów bez obsa, dodam, że nie zawsze skutkuje :P).
Zapisane

Muzi
Level 3-5
*
Wiadomości: 51


chillout


« Odpowiedz #3 dnia: Września 30, 2009, 08:33:52 am »

Tropheus, my mówimy o Terranie, a nie o Protossie. Mnie dobrze się szło na miny jak miałem kilka Goliath'ów i Tanków. Robiłem magic boxa, gdzie ustawiałem Goliath'y na przedzie, a Tanki z tyłu, i jak miny wyskakiwały, moje jednostki dobrze sobie radziły.


Der_SpeeDer: jeszcze jeden tak napisany post, a będę mordował za pomocą zardzewiałych grabi. Przecinki! "Szyło" zamiast "szło"! "Golialthy" zamiast "Goliathów"! A na dodatek jeszcze żmudne poszukiwania w zdaniu szyku właściwego.
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2009, 12:33:47 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Czy ten kot po lewo wygląda na zestresowanego? NIE! kitiket i wszystko jasne!
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #4 dnia: Września 30, 2009, 08:50:57 am »

Ale akurat micro na miny jest w obu przypadkach podobne.
Zapisane

SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #5 dnia: Września 30, 2009, 03:12:35 pm »

Terem jest nawet dużo łatwiej, bo pociski nie lecą do celu 5 minut :P
Zapisane

And that's to say "thank you".
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #6 dnia: Września 30, 2009, 03:43:36 pm »

Hmm... a jakie pociski lecą 5 minut Tossem? Terkiem jest o tyle dobrze, że można rozstawić parę czołgów i w moment miny wystrzelają. Choć Tossem też można mieć czołgi ;).
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2009, 04:08:11 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #7 dnia: Września 30, 2009, 04:04:36 pm »

Devourer, po prostu skończ. Jak toss będzie mieć tanki, to obsy już dawno będą na całej mapie. A o te pociski, które lecą 5 min, to pewnie chodziło o atak goonów (niestety, nie mam pojęcia jak nazywają się ich działka :D).
Zapisane

Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #8 dnia: Września 30, 2009, 04:09:31 pm »

Fan, który nie wie, jakich broni używają jednostki?

Broń Dragoonów nazywa się Phase Distruptor. No i fakt, nie dość, że wolno toto leci, to jeszcze zadaje minom tylko połowę obrażeń (bo Dragoony mają atak typu explosive, a miny są rozmiaru small).
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #9 dnia: Września 30, 2009, 04:49:13 pm »

Nie przesadzajcie. Wolno to lecą reaverowe Scaraby. Białe kulki dragoonowe są znacznie szybsze.

Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Września 30, 2009, 06:11:30 pm »
Modyfikuj wiadomość

Miałem cichą nadzieję, że ktoś widział jakiś gozu filmik na u2bie, jak mikrować Golce vs. Spider Mines. Przeliczyłem się, a czytając te wasze luźne skojarzenia nabieram ochoty założyć kłódeczkę.
Dzięki MoH i carbonitium za próbę pomocy.

Cytuj
Mnie dobrze się szło na miny jak miałem kilka Goliath'ów i Tanków.

Muzi, to, jak sobie radzisz na graczy D- nie bardzo mnie interesuje. Uwierz mi, że miny mogą wkurwić.

Cytuj
Wysłany przez: Devourer

Błagam, nie mów nic na temat gry z perspektywy Terranów. To, że Toss ma MC i może sobie zabrać Tanka to akurat nie jest związane z topiciem. Zaraz zawołam Wintha, a on Picarda... A Scaraby nie lecą wolno, tylko zap.......ą, co bardzo utrudnia mikro vs. Scarab.
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #11 dnia: Września 30, 2009, 07:17:17 pm »

Nie wiem co ty tak śmiertelnie poważnie wszystko traktujesz. Człowiek rzuci luźniejszą uwagę (czasem trochę tak półżartem) to od razu się burzysz.

Co do tego micro to jak nie ma nic na Liquipedii to spytaj na ta forum teamliquid albo forum iccupa.

 
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #12 dnia: Września 30, 2009, 07:19:49 pm »

Fan, który nie wie, jakich broni używają jednostki?

Że tak sobie offtopnę. Po co mi wiedzieć jak nazywa się ich działko, skoro potrafię je wykorzystać?
Zapisane

SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #13 dnia: Września 30, 2009, 07:25:07 pm »

Po to żeby być profanem  :P.
Zapisane

And that's to say "thank you".
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #14 dnia: Września 30, 2009, 07:58:50 pm »

Rafikozor jak chcesz mogę ci coś nagrać i wrzucić na youtube jak przykładowo można miny Golcami albo Vultami rozbrajać.
Zapisane

Strony: [1] 2 Drukuj 
« poprzedni następny »