StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:48:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Offtopic
| |-+  Dyskusje dowolne
| | |-+  Muzyka (Moderator: oOldXman)
| | | |-+  Freezing Moon...
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Która wersja Freezing Moona jest najlepsza?
Deada - 4 (80%)
Atilli - 1 (20%)
Głosów w sumie: 0

Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Freezing Moon...  (Przeczytany 37148 razy)
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« dnia: Października 22, 2008, 05:46:28 pm »



Od razu uprzedzam - to temat dla osób słuchających mocniejszej muzyki.
 
Zespół MayheM każdy metalowiec zapewne zna. Jeden z najbardziej legendarnych i kultowych (grim&kvlt :D ) zespołów black metalowych. Do najbardziej znanych utworów tej kapeli należy The Freezing Moon. Powiem tak - pierwsza wersja autorstwa Deada mnie całkowicie powaliła. Nie mogłem przestać tego słuchać, jednak potem usłyszałem inne wersje (Atilli i Maniaca). Co do Maniaca - on raczej jest specjalistą od wykrwawiania się, darcia pyska do mikrofonu i rzucania zwierzęcymi szczątkami, więc nie umieściłem go w ankiecie. :) Jak może niektórzy wiedzą Dead popełnił samobójstwo 2 lata przed nagraniem De Mysteriis Dom Sathanas, a MayheM potrzebowało nowego wokalisty. Wybór padł na węgierskiego Atillę (lubię mu mówić po imieniu :D ). Ogólnie uważam, że Dead był lepszym wokalistą, ale wersja The Freezing Moon wykonana Atillę okazała się naprawdę niesamowita. Jestem ciekaw, czy słuchającym mocniejszej muzyki forumowiczom podoba się wersja z legendarnym Deadem, czy Atillą? Osobiście uważam, że wersja z Deadem jest minimalnie lepsza, ale Atilla również "kicks ass" w tej piosence.
 
http://pl.youtube.com/watch?v=58o17dnB6hk
to wersja z Atillą
 
http://pl.youtube.com/watch?v=o6jOWlUmp-A
a to z Deadem :)
 
W razie ocen prosiłbym o komentarz, dlaczego. :D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2008, 02:38:50 pm wysłana przez Euronymous » Zapisane
deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #1 dnia: Października 22, 2008, 06:28:17 pm »

Cóż, zagłosuję na Deada, mimo że wykonanie Attili jest bardzo dobre. Dead jednak niósł ze sobą tę dziwaczną atmosferę, której nie da się powtórzyć ;).
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #2 dnia: Października 22, 2008, 06:31:17 pm »

Ogólnie wokal Deada jest dużo bardziej brutalny, gdy Atilla bardziej stara się modulować głosem itd. Mimo wszystko Dead ma świetny głos i jest (a raczej był) większym szaleńcem. :) Pewnie dlatego umiał taką atmosferę wytworzyć.
Zapisane
deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #3 dnia: Października 22, 2008, 06:45:37 pm »

I dlatego właśnie Freezing Moon Dead'a zawsze w jakiś sposób będzie górowało nad pozostałymi wykonaniami ;).
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #4 dnia: Października 22, 2008, 08:15:19 pm »

Ja zagłosowałem na wersję z Dead'em, ponieważ nie można zagłosować na Maniaca :P.
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #5 dnia: Października 23, 2008, 12:47:06 pm »

O ty bluźnierco! Na Maniaca chciałeś zagłosować? :D
 
MayheM - Live In Leipzig to najczęściej przeze mnie słuchany album tego zespołu. Naprawdę polecam, bo jest zajebongo. :D
Zapisane
sinner
Level 2-2
*
Wiadomości: 11



« Odpowiedz #6 dnia: Października 23, 2008, 02:22:26 pm »

Trudno mi ocenić bo nie słucham takiej muzyki  :D ale wersja wykonana przez Dead-a jakoś bardziej mi się podoba...
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #7 dnia: Października 23, 2008, 02:29:44 pm »

I dobry wybór, Sinner. :D Niby nie słuchasz takiej muzyki, ale i tak wiesz, co dobre. :)
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #8 dnia: Października 23, 2008, 04:00:13 pm »

Najczęściej wyszukiwaną frazą na yt przeze mnie jest Mayhem - Freezing Moon live in Wacken 04 :P .
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #9 dnia: Października 24, 2008, 12:59:43 pm »

Naprawdę polecam wersję z Deadem każdemu. REWELACYJNY wokal do jednego z najlepszych kawałków ever.
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 01, 2008, 03:33:27 pm »

Mnie się bardziej podoba wersja z Atillą (taki wokal jakby przepity  ;D). Zresztą z Mayhema najbardziej lubię "De Mysteriis dom Sathanas" gdzie Atilla był na wokalu. (to chyba zresztą tylko na tej płycie był Atilla na wokalu).
Zapisane
Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #11 dnia: Listopada 01, 2008, 03:40:33 pm »

Atilla wrócił jakiś czas temu do MayheM (zdaje mi się, że to był 2004 rok).

Ogólnie po śmierci Deada MayheM bardzo ucierpiał, ale "De Mysteriis Dom Sathanas" to mimo wszystko dobra płyta. Szkoda tylko, że Euronymous został zabity - to najlepszy gitarzysta, jakiego miało MayheM. Potem było średnio, ale powrót Atilli, który jest bardzo dobrym wokalistą nastawia mnie optymistycznie do dalszych dokonań zespołu. :)

Ogólnie po śmierci Euronymousa jako kontynuacje MayheMu uznaję Marduk. :) Też bardzo ostry, brutalny black metal. Bardzo polecam "Bleached Bones".
Zapisane
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 04, 2008, 02:05:12 pm »

Osobiście wole wersję z Dead'em i właśnie dlatego tę opcję wybrałem ;). Ten głos.... Śni mi się po nocach! ;D.

Burzum forever!  ::)
Zapisane

Euronymous
Level 7-3
*
Wiadomości: 454


www.burzum.org


« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 04, 2008, 02:35:31 pm »

Ta Burzum również wymiata... :D

Ostatnio dorwałem niesamowicie łakomy kąsek: Tribute To The Black Emperors. Fenomenalny album - są 4 najlepsze utwory Morbid (z Deadem na wokalu - "December Moon") oraz 4 kawałki MayheM. 3 z nich są z Deadem na wokalu, tylko Necrolust z Maniakiem. Z utworów MayheM na tej płycie z Deadem na wokalu, to mamy: The Freezing Moon (yay!), Carnage oraz Funeral Fog. Naprawdę świetne do posłuchania. :) Wszystkim metalowcom polecam.
Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 04, 2008, 05:34:18 pm »

Dobrze Ci się zdaje. Maniac odszedł w 2004, tylko nie wiem czy od razu po Wacken, czy jeszcze trochę pogrowlował :P, a po nim przyszedł Atilla.
A co do zdjęcia to świetne :P. A tak btw, to kto to ten w środku, bo po lewej jest Euronymus, a po prawej Dead, tak?
Zapisane

Strony: [1] 2 3 Drukuj 
« poprzedni następny »