StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:41:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  Problemy z kolorami w Win7
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Problemy z kolorami w Win7  (Przeczytany 30878 razy)
Ilfirin
Level 1-4
*
Wiadomości: 3


« dnia: Września 19, 2009, 10:50:24 am »

Witam. Na tę stronę często zaglądałem szukając pomocy grając w SC i dlatego pomyślałem, że warto zwrócić się właśnie tutaj z moim problemem. Otóż niedawno kupiłem nowy sprzęt, zainstalowałem nowy system Windows7 Ultimate. Wszystko cacy, tylko SC ma problemy z kolorami (a w dodatku się wiesza czasami :/ )

Problem jak widzę jest nie tylko mój, bo znalazłem rózne fora, na których ludzie żalą się na ten sam problem. Choć zwykle to fora zagraniczne, jakoś Polacy chyba jeszcze zbyt gromnie się z tym problemem nie zetknęli.

Opcji naprawienia tego podano już trochę, ale u wielu ludzi wciąż nie działa.

http://www.sevenforums.com/gaming/2981-starcraft-fix-holy-cow.html

Tutaj w zasadzie jest dość dokładnie opisane jak to wygląda

http://forum.idg.pl/karty_graficzne_wideo-f102-radeon_9250_problem_z_wyswietlaniem-t72575.html

http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=86258

I naprawdę średnio to pomaga. Kolory wciąż są zniekształcone. Sam też przyznaję, że jakimś wymiataczem w kompach nie jestem, więc mogę niektórych instrukcji dobrze nie zrozumieć. Nie mniej jednak chciałbym zaznaczyć, że taki problem istnieje, więc jeśli ktoś ze strony znajdzie rozwiązanie problemu to może warto będzie je opublikować na stronie głównej, by inni też skorzystali.

Ja się po kilku dniach prób naprawy trochę już pogodziłem, że moja przygoda ze SC się pewnie niestety skończyła :/ Przynajmniej dopóki nie wyjdzie druga część. Jednak jeśli znajdzie się jakiś sposób na naprawę, to będę niezmiernie szczęśliwy :)

Pozdrawiam
Ilfirin
Zapisane
Lukin
Administrator
*****
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #1 dnia: Września 19, 2009, 07:37:38 pm »

Sorki, że nie zajrzałem nawet do linków, które podałeś, ale coś Ci poradzę.

Windows 7 ogólnie wspiera wirtualizację. Najlepsze co możesz z nim zrobić to zainstalować program VirtualPC i postawić tam wirtualnego Windowsa XP. Możesz to wszystko ściągnąć ze strony producenta, nie jest potrzebna nawet żadna licencja na XP!

Pozdrawiam serdecznie :)
Zapisane
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #2 dnia: Września 19, 2009, 08:01:52 pm »

LPM na ikonę BW -> właściwości -> zakładka 'zgodość' -> zaznaczasz "Uruchom ten program w trybie zgodności z: Windows XP(wybierasz to z listy poniżej) -> OK. Może coś poprawi oO'.
Zapisane

Ilfirin
Level 1-4
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #3 dnia: Września 19, 2009, 08:26:41 pm »

Ja naprawdę trochę godzin spedziłem na różnych forach. Ustawienia zgodności już wszelakie przerobiłem. XP, Vista, z różnymi Service Packami. Do tego dodatkowe funkcje jak uruchom w 256 kolorach itd itd. Niestety nic nie pomaga. Natomiast po zainstalowaniu w XP mode pojawiają się jakieś komunikaty że jakieś błędy z grafiką. Naprawdę wiele rzeczy próbowałem i niestety nic nie działa...  a szkoda bo dla mnie StarCraft to jedna z najlepszych gier :)

Ktoś tam napisał do blizzarda podobno, to mu odpisali coś w stylu "Windows 7 is not supported"
Także krótka piłka, no ale niektórym działa. Może jak problem będzie bardziej powszechny i dokuczliwy to coś Blizzard z tym zrobi. Jakieś patche albo coś.
Zapisane
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #4 dnia: Września 21, 2009, 01:06:09 am »

Na tą chwilę jedyne rozwiązanie to zainstalować drugi system na jakiejś wolnej wydzielonej partycji, utnij sobie 15GB na XP-ka tylko ze sterami i Starcraftem i już ;) Jedyny minus, trzeba za każdym razem reboot robić jak chcesz na inne aplikacje przejść.
Zapisane

practiseh
Level 2-4
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #5 dnia: Września 21, 2009, 02:07:14 pm »

Dziwne, myślałem, że Windows 7 dopiero wychodzi w połowie października, a tu kolega ma już wersję ultimate oO.
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #6 dnia: Września 21, 2009, 02:22:12 pm »

W ogóle nie rozumiem, po co komu ten nowy system, skoro na XP jeszcze wszystko działa (może z wyjątkiem niektórych starszych gier). Zresztą jak każdy nowy Windows pewnie będzie najeżony błędami i po paru latach optymalizowania będzie jakoś tam chodzić.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2009, 04:34:39 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #7 dnia: Września 21, 2009, 03:43:19 pm »

Niektórzy po prostu lubią nowości ;), Ja miałem W7 beta wersję, i jakoś mi nie przeszkadzał w graniu w SC. Co prawda, uruchomić się nie chciał, ale zmieniłem ten tryb zgodności i wszystko działało jak chciałem.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2009, 04:35:10 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Zwirzu
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Października 16, 2009, 01:35:07 pm »

Witam. Widzę, że problem nie został rozwiązany, więc podam, jak to naprawić, może się komuś przyda :). A więc:

Tworzymy nowy dokument tekstowy i wklejamy do niego takie coś:

taskkill /f /IM explorer.exe
d:\gry\Starcraft\StarCraft.exe      <--- Tutaj podajemy lokalizację StarCraft.exe
pause
start explorer.exe

i zapisujemy np. jako StarCraft.bat

No i uruchamiamy nasz stworzony plik. Gramy!  ;)

Po zamknięciu gry naciskamy dowolny klawisz, aby zamknąć konsole i ponownie uruchomić explorera.

Nie zamykać konsoli "X", bo wtedy explorer się nie uruchomi i będzie trzeba uruchomić go ręcznie albo zrestartować komputer.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2009, 09:14:09 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Ilfirin
Level 1-4
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 07, 2010, 05:14:52 pm »

O jejku, dziękuję Ci pięknie. Już sobie dałem spokój ze Starem, ale ostatnio Beta SCII wyszła, to jakoś tak mi nastrój wrócił. Spróbowałem Twojego sposobu i działa :D (nie wiem jak na to wpadłeś), tak więc dziękuję Ci pięknie za pomoc. Kolory już są normalne, mam nadzieję, że gra też nie będzie się zawieszać jak do tej pory :).
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2010, 02:07:10 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
nAiL
Administrator
*****
Wiadomości: 41



WWW
« Odpowiedz #10 dnia: Marca 16, 2013, 01:46:36 pm »

Przepraszam, że odgrzewam zimne kotlety, ale może komuś to się jeszcze przyda.

Osobiście miałem problem z SC 1 pod Win7 ponieważ po włączeniu ekran był czarny, dopiero w chwili wyjścia z gry (magiczny Esc) widziałem menu, aczkolwiek w zniekształconych kolorach. Przeczesałem internet, stosowałem kilka rad udzielanych na różnych forach, ale nic nie pomagało.

Rozwiązanie okazało się trywialne w swej prostocie. Wystarczyło przełączyć się na zintegrowaną grafikę Intela :) Od tej chwili wszystko działa idealnie :)
Zapisane

Once you get locked into a serious drug collection, the tendency is to push it as far as you can.
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »