StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 04:02:54 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Strategie i taktyki
| | |-+  Starcraftowe przedszkole, czyli coś dla noobów.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Starcraftowe przedszkole, czyli coś dla noobów.  (Przeczytany 43712 razy)
Winth
Level 4-3
*
Wiadomości: 75


Commence nullification of data link.


« Odpowiedz #30 dnia: Września 18, 2009, 11:35:07 pm »

Cytuj
Po drugie piszesz tonem, jakbyś wszystkie rozumy pojadł, a wszystkich użytkowników forum miał za debili.

Czy wiesz, że teraz ja mam tak samo?

Ziomuś ma teraz taką śmiechawkę* swoim mało odkrywczym tekstem, że sam się was wstydzę. Te komentarze są zabawniejsze od artykułu.

(*Ja z kolei mam z niego, gdy widzę, z jaką finezją używa słynnej umiejętności Mnicha z D&D - skakanie tak daleko, jak tylko chcesz, z tym, że u Aramila można to wykorzystać w konkluzjach.)

Aramil - fajnie było, a teraz idź przypudrować nosek. ;)

EDIT: A zresztą i tak nie mam nic lepszego do roboty.

Cytuj
Jeśli ktoś mówi coś, z czym się nie zgadzamy, to należy go sflugać, wyśmiać, obrazić...
Ktoś tu mówił o frustracji ? 
Wchodzisz na forum pełne zatwardziałych, hardkorowych fanów, z których masa nigdy nie przeszła singla i nie ma oryginała. Lubią też pryskać śliną na jeszcze niewydane SC2. Szczyt wyrafinowanego dowcipu to dla nich Rico. Takie teksty pasują do jakiegoś tematu na forum koła gospodyń miejskich, gdzie pani Marysia chce pograć 5 poola.

Cytuj
Ja obraziłem tutaj pewną świętość i głównie o to chodzi. Starcraft jest w zasadzie grą zręcznościową i ze strategią ma bardzo niewiele wspólnego (głownie nazwę gatunku). No cóż - wam się inaczej wydawało... Biedni wy.

Nie jestem w stanie się zgodzić, ale ten gość lepiej to wyjaśni niż ja (mi się nie chce).

Cytuj
Jeśli ktoś ma APM 300, to już się w zasadzie może czuć bezpieczny pod tym względem, bo granica wynosi około 500. Czyli jak ktoś ma 300, to nie napotka nikogo, kto ma od niego 3 razy więcej.

Tylko kto takie ma? Ja spamuję komendami jak wariat, dając mi 200 APM, ale to głównie spam. I przegrywam. Soł?



« Ostatnia zmiana: Września 18, 2009, 11:50:27 pm wysłana przez Winth » Zapisane

Yuki Nagato <3
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #31 dnia: Września 18, 2009, 11:48:30 pm »

Ja obraziłem tutaj pewną świętość i głównie o to chodzi. Starcraft jest w zasadzie grą zręcznościową i ze strategią ma bardzo niewiele wspólnego (głownie nazwę gatunku). No cóż - wam się inaczej wydawało... Biedni wy.

Biedni my. Biedni ci wszyscy głupi progamerzy, męczyli się przez te dziesięć lat Broodwara nad szukaniem coraz to nowych taktyk, żeby przeciwdziałać tym starym (przez co te sprzed dwóch lat są już przestarzałe), biedni ci głupi gracze, którzy starają się dostosować builda do builda przeciwnika nie na zasadzie ślepego trafu, ale na zasadzie odpowiedniego zarządzania zasobami oraz zwiadu. Biedni są wszyscy gracze, którzy myślą, że StarCraft to strategia, bo oto Wielki Aramil wygłosił prawdę ostateczną.

Co do niereformowalności, to dyskusja ta dowodzi jak zwykle właśnie tego, że gracze w SC są niereformowalną bandą rozhisteryzowanych przedszkolaków (kto się poczuje urażony tym stwierdzeniem, niech spojrzy jakie inwektywy zostały wobec mnie tutaj użyte). Zapisałem ją sobie na potrzeby dowodu :)

Z ciekawości sprawdziłem, jakimi to "inwektywami" zostałeś obrzucony.
Ja cię nazwałem frustratem, Winth coś wspomniał o trollu (co, biorąc pod uwagę twoje "metody działania", nie jest inwektywą, tylko gorzką prawdą). Koniec listy. Resztę inwektyw ani chybi sobie wyimaginowałeś. Albo też w twoim języku "inwektywy" to też jakiekolwiek próby podważania twoich słów, co jest niewykluczone. Niewykluczone też, że dla ciebie "inwektywą" jest to, że ktoś nazwał twój tekst stekiem bzdur.

Nie ma sprawy, zapisz sobie, zatrzymaj tę dyskusję. I pokaż jak największej ilości ludzi - niech też cię wyśmieją i zobaczą, jaki ty biedny jesteś i sfrustrowany, i że nawet jeśli nikt cię zanadto nie obraża, to ty i tak sobie wmówisz, że zostałeś zmieszany z błotem. Masochizm, czy jak?

Czyli - gratuluję. Tym biadoleniem o inwektywach udowodniłeś, że mam rację. Czyli, że jesteś frustratem.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Lord_Pyther
Level 3-3
*
Wiadomości: 37


Naczadzony Pikacz


« Odpowiedz #32 dnia: Września 19, 2009, 12:21:43 am »

Ludzie, ale wy pieprzycie ^^''' Tekst z założenia jest napisany z przymrużeniem oka, o czym świadczą pierwsze zdania. z punktu widzenia bardzo początkującego gracza to wszystko jest prawdą, z jednym wyjątkiem. APM wpływa na tak zwane Mikro, ale istnieje jeszcze pojęcie Makro. Trzeba wiedzieć JAK rozplanować gospodarkę i produkcję robotników, aby uzyskać jak najszybciej i jak najwięcej jednostek. tak więc faktycznie SZYBKOŚĆ MA KLUCZOWE ZNACZENIE, ale na szybkość wpływa nie tylko prędkość klikania, czyli APM, ale także odpowiednio przemyślane i dostosowane do sytuacji Makro. W przypadku gdy widzimy że mamy do czynienia z oponentem na naszym poziomie włącza się dopiero mechanizm "jak dobrać wojsko do jego wojska" i wykrywanie go odpowiednio.

W grach noobów naprawde Zerg będzie większość gier wygrywać. Powody: masz skan od początku (przeciętny noob o tym nie pamięta), twoja ekspansja to od razu jednostki: (przeciętny noob nie dorabia więcej budynków produkcyjnych tylko kolejkuje), twoje wieżyczki wydają się drogie więc robisz wojsko. Ale to wszystko pod jednym warunkiem: Nie zapomnisz o robieniu DRONÓW : P Titaj jest olbżymia pułapka na noobów, o której autor tekstu zapomniał xD

p.s. Der_Speeder, nie pusz się tak, to niezdrowo xD

Cytat: Winth
Wchodzisz na forum pełne zatwardziałych, hardkorowych fanów, z których masa nigdy nie przeszła singla i nie ma oryginała.
Jak w mordę strzelił xDDD

BTW warto zauwazyc ze APM powyżej pewnej granicy staje się beznadziejnym i bezsensownym wielokrotnym klikaniem i wtedy właczą się naprawdę umysł strategiczny. Ta granica to około 100 jeżeli nie klikasz bezsensu. np Pojotr miał 90-100 i robił z dupy jesień średniowiecza graczom ponad 200, ale "EAPM"(effective APM, bez wielokrotnych kliknięć)  mieli niższe od Pojotra ^^''' (U Pojotra APM=EAPM zwykle)
Zapisane
Aramil
Level 1-5
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #33 dnia: Września 19, 2009, 01:35:05 am »

Cytuj
Biedni my. Biedni ci wszyscy głupi progamerzy, męczyli się przez te dziesięć lat Broodwara nad szukaniem coraz to nowych taktyk, żeby przeciwdziałać tym starym (przez co te sprzed dwóch lat są już przestarzałe), biedni ci głupi gracze, którzy starają się dostosować builda do builda przeciwnika nie na zasadzie ślepego trafu, ale na zasadzie odpowiedniego zarządzania zasobami oraz zwiadu. Biedni są wszyscy gracze, którzy myślą, że StarCraft to strategia, bo oto Wielki Aramil wygłosił prawdę ostateczną.

No być może, być może... Całkiem niewykluczone, że twoja agresja (żeby nie powiedzieć: frustracja  8)) wynika z tego właśnie.

Jak się uspokoisz, to wyjaśnię ci, co rozumiem pod pojęciem "gry strategicznej" i czym to sie różni od Starcrafta.

Cytuj
Z ciekawości sprawdziłem, jakimi to "inwektywami" zostałeś obrzucony.
Ja cię nazwałem frustratem, Winth coś wspomniał o trollu

Ach jacy wy niewinni, prawda ? :)  Wcale nie złamaliście regulaminu forum :)
I w zasadzie, gdyby nawet chodziło tylko o te dwie inwektywy i koniec, to niby co z tego ?  O dwie za dużo z punktu widzenia regulaminu!  I powinieneś to wiedzieć.


A dołóż jeszcze do tego jawne lekceważenie:

Cytuj
Jeden wielki bullshit bez ani jednego ziarenka prawdy. Aramilku, jeżeli to przeczytasz, wskaż mi proszę chociaż jeden sensowny akapicik.
Cytuj
Dobra, autor tematu pewnie wrzuca swój tekst na masę innych communities o StarCrafcie we wszystkich językach, a nawet zapewne na forum Koła Gospodyń Miejskich i nie interesuje go zbytnio to, co tu piszemy, w końcu jest zajęty zbieraniem fanów swoich poglądów na całym świecie.
@Aramil:
niepoparte żadnymi merytorycznymi uwagami.

Z drugiej strony np. Devourer pisze:
Cytuj
piszesz tonem, jakbyś wszystkie rozumy pojadł, a wszystkich użytkowników forum miał za debili.

Jego też nazwiesz frustratem, bo jest wyczulony na ton wypowiedzi ?


Ja przecież na końcu pierwszego posta napisałem, że jeśli ktoś nie ma nic do powiedzenia w kwestiach merytorycznych, to niech się lepiej nie odzywa.

Wrzucanie takich tekstów, jakie zacytowałem powyżej, to po prostu offtop i spam (w tym przypadku również rysunkowy). Więc jeśli ktoś tu jest trollem, to raczej nie ja.

A ty, jaśnie wielmożny Global Moderatorze, nie tylko nie zwracasz uwagi na to i tolerujesz jawne łamanie regulaminu, ale jeszcze zamiast łagodzić dyskusje, sam bębenka podbijasz i wyzywasz mnie od frustratów... 

Cytat: z regulaminu i to jeszcze było tam wyróżnione na zielono
Żaden użytkownik, włącznie z moderatorami i adminami, nie ma prawa obrażać innych użytkowników.

I koniec końców dyskusję luzuje zamiast ciebie  Pyther .


Swoją drogą z ciekawości: piszesz o moich "metodach działania". Co rozumiesz pod tym pojęciem ?
Napisanie postu, z którym się nie zgadzasz to są jakieś "metody działania" ?

Jestem agentem służb specjalnych, robiących najazd na wasze forum ?  Światowy spisek antystarcraftowy i zielone ludziki ?  A może działam na zlecenie Kerrigan ?  ::)



Przy okazji, co do Pythera.
Z tym się akurat właśnie zgodzę, że można zdefiniować coś takiego jak EAPM, bo faktem jest, że niektórzy klikają, ale nie trafiają.

Dyskutowałbym tylko, czy rzeczywiście granicą "sensownego APM" jest 100... Boxer miał - o ile pamiętam 500 - i wyrabiał sobie przewagę tą prędkością.

Tzn... :)

Dyskutowałbym pod warunkiem, że nie powiesicie Pythera za Grzech Zgodzenia się Z Aramilem oraz Kolaborację ze Światowym Spiskiem Zielonych Ludzików w służbie Kerrigan... 
Zapisane
Lord_Pyther
Level 3-3
*
Wiadomości: 37


Naczadzony Pikacz


« Odpowiedz #34 dnia: Września 19, 2009, 02:41:33 am »

Cytuj
Dyskutowałbym tylko, czy rzeczywiście granicą "sensownego APM" jest 100... Boxer miał - o ile pamiętam 500 - i wyrabiał sobie przewagę tą prędkością.
W przypadku Koreańskich Progamerów, to oni z tego co wiem klikają tyle po to, żeby cały czas mieć rozgrzane palce etc bo w tych grach sekundy mają znaczenie, a szybkie klikanie przyspiesza ich czas reakcji (cały czas jednostajnie klika i tylko porusza myszą jak potrzebuje). Po za tym liczba 500 jest absurdalna ^^ Pro-Gamerzy jadą w przedziale 300-400, a sprawdzałem kiedyś EAPM jakiś Pro-Gamerów, EAPM przekraczało chyba lekko 150 u tych najlepszych, ale nie jestem pewien, bo dokładnie nie pamiętam. W przypadku nie-koreańskich nie-progamerów takie nap****lanie w klawisze naprawdę niewiele daje, musisz być świadom, po co klikasz a będziesz wygrywał okoliczne turnieje etc. z APM koło 90 jesteś już naprawdę szybkim graczem, jeśli to nie jest klikanie bez sensu. Tylko trzeba nauczyć się że trzeba klikać i trzeba dużo robić, wtedy już przestanie to robić taką wielką różnicę.

 W RTS'ach tego typu chodzi o co innego niż zwinne palce, bo nap****lac w myszkę to ja sobie mogę. Chodzi o to. że taki Boxer, który jest bogiem tej gry (tak naprawdę to on rozpoczął szybkie klikanie i pro zagrywki na światowym poziomie), umie koordynować jednocześnie bardzo dużo operacji,natomiast jego kliki myszką świadczą o tym że kontroluje każdy aspekt swojej gry, to naprawdę jest coś co mało który gracz jest w stanie osiągnąć, a w nowszych strategiach staje się mniej potrzebne przez wprowadzane uproszczenia (auto-casty etc ^^) Przyjrzyj się pro zagrywkom, jakie nieraz pokazywane są na video z muzyką^^  Są takie "pro" bo facet steruje autonomicznie każdą jednostką  (wykonując pro zagrywkę naturalnie, nie cały czas xD).
Wśród graczy na naszym poziomie APM oznacza, że facet który ma 30 EAPM mało robi, nie kontroluje wojska etc i sobie ogólnie nie poradzi. Facet który ma 80 EAPM od razu zaznacza robotników, od razu buduje, a wojskiem manewruje, odsuwa wojsko dystansowe, operuje obserwatorami. Szybki klik powinno się wyrabiać poprzez staranie się opanować to cholerstwo xD  Kiedyś byłem w to cholera nawet dobry i nie zapomnę jak złoiłem Terrana z ponad 250 APM nie przekraczając 80 (60EAPM) XD Ciekawe jak się po tym klikacz czuł, jak zbadał replay xD

Znaczy się : szybkość w tej grze ma podstawowe znaczenie, ale próbuję wytłumaczyć, że dla przeciętnego gracza APM nie jest czynnikiem decydującym, jeśli wiesz w jakiej kolejności stawiać pylony, którym dronem co robić etc, to wystarczy ci poziom potrzebny na skoordynowanie tych operacji, tak aby robić jedno po drugim od razu i nie zapominać o probach przy wydobyciu. Natomiast jak ktoś zaczyna dopiero grać to APM jest dla niego kluczowym wyznacznikiem czy da sobie radę, 30 oznacza że działa za wolno by być w stanie mechanikę tej gry należycie opanować, bo co jak co, ale SC wymaga tego klikania troszkę. Jednak nie zwalaj wszystkiego na APM i nie myśl że jak będziesz dużo klikać to wystarczy :P Pojotr większości dawnemu forum brutalnie udowadniał, ze mam teraz rację xD' Szkoda że nam się obu tak zdziadziało już xD''

Tyle ogólnie do powiedzenia WSZYSTKIM na temat APM^^''''
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2009, 02:49:31 am wysłana przez Lord_Pyther » Zapisane
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #35 dnia: Września 19, 2009, 08:22:45 am »

Przeczytałem znowu cały tekst, Aramilu i opinia ma jest taka sama. :)
Poradnik dla noobków napisany ironicznie, wyolbrzymia parę kwestii i stawia SC w świetle głupiej, ZŁEJ gry zręcznościowej. Większość treści to prawda napisana w do bólu szczery sposób, jednak miejscami przesadziłeś. Sprawia wrażenie bzdur. Gdzieś tu są też czyste bzdury, ale mało. Natomiast powinieneś wziąć pod uwagę, że APM rośnie wraz z umiejętnościami strategicznymi, macro, micro, doświadczeniem, techniką... zatem nie chodzi o to, że przeciwnik trzy razy szybszy nie da ci szans. Chodzi o to, że przeciwnik trzy razy szybszy z reguły oznacza to samo co przeciwnik duużo od ciebie lepszy, więc po prostu wygrywa bo jest lepszy, a szybszy to tylko przy okazji.  APM pozwala "zmierzyć" na oko tę różnicę w skillu, jednak często dochodzi do zakłamań.
Zapisane
Xelloss
Level 4-2
*
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #36 dnia: Września 19, 2009, 08:56:48 am »

Cytuj
Na BN rozegrałem ponad pięćset gier i pewnych rzeczy nie muszę się dowiadywać od was.
Hahaha, mało z krzesła nie spadłem :D:D:D I ty po rozegraniu tylu gier masz w ogóle czelność wypowiadać się na temat Starcrafta ? Jak śmiesz zabierać głos w kwestiach, o których nie masz zielonego pojęcia ? Sc to RTS więc nie dziwne, że ty uważasz tą grę za czystą zręcznościówkę skoro nie dajesz rady opanować tego czasu rzeczywistego i twoja mechanika gry jest mówiąc łagodnie żałosna :D Na twoim poziomie to faktycznie wygrywa ten kto szybciej klika. Zagraj jeszcze z 5000 gier i wtedy porozmawiamy o strategi w Starcrafcie [cenzura] ignorancie. A najlepiej to idź pajacować gdzie indziej.


Der_SpeeDer: oj, nieładnie. Mało, że się kłócimy i pyskujemy, to jeszcze wyzywamy z użyciem najbardziej wulgarnego słownictwa, w tym przypadku zaczynającego się na literę j"? Nie zdziw się, jeśli ujrzysz w swoim profilu warna. Jeszcze o tym z Negro pogadam.
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2009, 03:14:29 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Winth
Level 4-3
*
Wiadomości: 75


Commence nullification of data link.


« Odpowiedz #37 dnia: Września 19, 2009, 10:36:55 am »

Cytuj
Zagraj jeszcze z 5000 gier i wtedy porozmawiamy o strategi w Starcrafcie [cenzura] ignorancie. A najlepiej to idź pajacować gdzie indziej.

EDIT do Xellossa: Bo pisanie słowami, jaką głupotę strzeliłeś, to syzyfowa praca (nie chce mi się). Zacznijmy od tego, że właśnie potwierdziłeś w oczach autora tematu, jakie w community StarCrafta są wulgarne rodzynki. I może jeszcze, że nie napisałeś nic konstruktywnego, czyli facet ma teraz naprawdę podstawy, by mówić, że wszyscy na niego tylko wrzucają. Myślałem, że to oczywiste. Poza tym facepalmy nie są durne. Durni są ludzie, którzy je powodują.
Cytuj
A dołóż jeszcze do tego jawne lekceważenie:


Cóż, twój pierwszy post wziąłem za "napiszę sobie coś, puszczę w internecie i sobie pójdę, a niech się inni żołądkują". :P Szkoda, że tak to zostało odebrane.

Cytuj
Jestem agentem służb specjalnych, robiących najazd na wasze forum ?  Światowy spisek antystarcraftowy i zielone ludziki ?  A może działam na zlecenie Kerrigan ? 


Byliby skuteczniejsi. :P (dalej przypominam o linku do wypowiedzi gościa, z którym się 100% zgadzam.)

Cytuj
Wrzucanie takich tekstów, jakie zacytowałem powyżej, to po prostu offtop i spam (w tym przypadku również rysunkowy). Więc jeśli ktoś tu jest trollem, to raczej nie ja.


Wrzucanie na forum zajadłych fanów gry dość przestarzałego, nudnego (nie chciało mi się czytać od początku do końca) tekstu, mającego na celu grze dać ochrzan, i założenie konta tylko po to, żeby go napisać, bym podrzucił pod trolling. Dawanie im do zrozumienia, że są no-life'owymi frustratami grającymi w przereklamowaną grę, podchodzi pod obrażanie innych userów. :P

(Tak, wiem, sam nie jestem święty. Ale mnie jakoś ten tekst nie wzburza.)

Cytuj
Dyskutowałbym pod warunkiem, że nie powiesicie Pythera za Grzech Zgodzenia się Z Aramilem oraz Kolaborację ze Światowym Spiskiem Zielonych Ludzików w służbie Kerrigan... 


Lol, nie, skaczesz do wniosków troszeńkę za szybko. Pyther jest za fajny, by go powiesić. :) Poza tym ten tekst, jak sam stwierdziłeś, to "naga prawda dla początkujących". Innymi słowy, dla większości bywalców tego forum, old news.
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2009, 03:16:30 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Yuki Nagato <3
Xelloss
Level 4-2
*
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #38 dnia: Września 19, 2009, 10:42:34 am »

O co Ci chodzi, Winth? Może napiszesz po prostu, zamiast wrzucać kolejne denne obrazki?
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2009, 03:19:22 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #39 dnia: Września 19, 2009, 12:06:18 pm »

Ewidentnie przesadza z obrazkami. :) Chodziło mu o to że ręce opadają...
Zapisane
Lord_Pyther
Level 3-3
*
Wiadomości: 37


Naczadzony Pikacz


« Odpowiedz #40 dnia: Września 19, 2009, 12:08:14 pm »

O co Ci chodzi Winth ? Może napiszesz po prostu zamiast wrzucać kolejne denne obrazki ?
Facepalm to jedyny komentarz jaki mam na ciebie w tej chwili^^'' Szkoda gadać, skoro i tak nie słuchasz, najlepiej bluzgaj się dalej i zrób z tego forum kompletny gnój, gratulacje.  Weź lepiej łopatę i sobie poprzerzucaj trochę gnoju w stodole to ci dobrze na mięśnie zrobi, a rozrywki tyle...

Sap:  Obrazki wintha są spoko o ile nie używa więcej niż jednego na raz w poście xD (wtedy zaczyna to robić kiczowate wrażenie)
Zapisane
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #41 dnia: Września 19, 2009, 12:43:34 pm »

Heh, ale od debili odróżnia ludzi to, że dyskutują a nie "objeżdżają". Winth owszem, obrazki ma adekwatne do tematu ale zdecydowanie używa ich zbyt często.
Zapisane
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #42 dnia: Września 19, 2009, 03:50:54 pm »

No być może, być może... Całkiem niewykluczone, że twoja agresja

Jejq. Nic tylko się cieszyć powinieneś, że mnie nigdy nie spotkałeś wkurzonego.

Jak się uspokoisz, to wyjaśnię ci, co rozumiem pod pojęciem "gry strategicznej" i czym to sie różni od Starcrafta.

Czyli - jesteś hardkorem, dla którego strategia to tylko gra z dziesiątkami współczynników, pokroju Cossacks czy też Civilization? To po co w ogóle się zabierałeś za StarCrafta i tam szukałeś strategii?

A dołóż jeszcze do tego jawne lekceważenie

Jest takie powiedzenie - jeśli chcesz być traktowany poważnie, tak samo traktuj innych. A ty, jeśli przyszedłeś tutaj z garścią ironicznych sugestii wobec fanów, to czego się spodziewałeś? Fanfar?
Ile tak na dobrą sprawę powiedziałeś na obronę swojej opinii o tym, że SC to zręcznościówka? W sumie nic - wałkowałeś na kilka akapitów ten nieszczęsny APM, mówiąc albo o rzeczach, które wszyscy dobrze wiedzą, albo przedstawiałeś jako marne poparcie swoich opinii jakieś absurdalne sytuacje - jak mam 30 APM, to na pewno przegram z tym, kto ma 300. Ot, ktoś na nowo Amerykę odkrył. Pominę już fakt, że głoszenie twierdzenia, iż rozgrywka z kimś lepszym od ciebie niczego cię nie nauczy, jest bzdurą totalną, podważaniem jednej z elementarnych reguł, obowiązujących nie tylko w SC, ale też w real life. A przy kim chcesz trenować, przy innych noobach? Wtedy to się na pewno nie wyjdzie poza poziom tych kilku centymetrów powyżej dna. Uczyć się można tylko i wyłącznie od lepszych - to reguła, której się nie podważy. Jak inaczej nazwać głoszenie teorii "nie graj z lepszym od siebie, bo i tak przegrasz i niczego się nie nauczysz", niż stekiem bzdur?
A co powiedziałeś o nie-strategicznym charakterze SC, poza tym APM? Cokolwiek? Nie przypominam sobie. A teraz mówisz o "lekceważącym stosunku", kiedy sam zupełnie lekceważąco potraktowałeś innych. Ot "mnie wolno, innym nie". A to dobre.

Wrzucanie takich tekstów, jakie zacytowałem powyżej, to po prostu offtop i spam (w tym przypadku również rysunkowy). Więc jeśli ktoś tu jest trollem, to raczej nie ja.

Owszem, ty.
Ty bowiem z rozmysłem i premedytacją założyłeś taki temat, aby wywołać maksymalną burzę, a na fakt, iż wiedziałeś, jaki będzie tego wszystkiego efekt, wskazują twoje ironiczne wypowiedzi pod koniec pierwszego postu. No i czemu miał - poza zirytowaniem jak największej liczby osób - służyć ten temat? Udzieleniu słabym graczom takich "porad", żeby dalej byli słabi i nie rozwijali się?
Trolling jest bardzo adekwatną nazwą takiego zachowania - jak chcesz, poszukaj o tym informacji choćby w Wikipedii.

A ty, jaśnie wielmożny Global Moderatorze, nie tylko nie zwracasz uwagi na to i tolerujesz jawne łamanie regulaminu, ale jeszcze zamiast łagodzić dyskusje, sam bębenka podbijasz i wyzywasz mnie od frustratów...

Jaśnie Wielmożny Użytkowniku Aramilu, przyznaję ci rację, i żałuję, że tematu nie zamknąłem od razu i bez gadania, bo w sumie mogłem się spodziewać, co z tego wyniknie.

Swoją drogą z ciekawości: piszesz o moich "metodach działania". Co rozumiesz pod tym pojęciem ?
Napisanie postu, z którym się nie zgadzasz to są jakieś "metody działania" ?
Jestem agentem służb specjalnych, robiących najazd na wasze forum ?  Światowy spisek antystarcraftowy i zielone ludziki ?  A może działam na zlecenie Kerrigan ?  ::)

Uspokój się, bo jeszcze w tym napadzie podniety w końcu Al-Kaida się znajdzie na liście. W końcu nie ma to jak fantazja i dopatrywanie się ukrytych treści w prostych słowach.
A jeśli cię interesuje, o jakich działaniach, mówiłem, cofnij się do jednego z wcześniejszych akapitów. Tego o trollingu w twoim wykonaniu.

Dyskutowałbym pod warunkiem, że nie powiesicie Pythera za Grzech Zgodzenia się Z Aramilem oraz Kolaborację ze Światowym Spiskiem Zielonych Ludzików w służbie Kerrigan...

Zdumiewasz mnie. Najpierw uskuteczniasz jawne zaczepki wobec innych, których znamiona były już w pierwszym poście, a teraz robisz z siebie męczennika i biedaka, który przyszedł tu w dobrej wierze, aby odbyć dojrzałą dyskusję, gdy tymczasem został zbluzgany. Nie ukrywam, cała ta sytuacja jest dla mnie ambarasująca, ale biorąc pod uwagę twoje nastawienie, jakoś ci nie współczuję.
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2009, 08:59:02 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Xel'Demon
Level 2-4
*
Wiadomości: 19


Pani Wielka OWN [PWO]


« Odpowiedz #43 dnia: Września 19, 2009, 09:57:24 pm »

Hmm, chyba jednak coś napiszę.

Wpierw od siebie i do Aramila. Myślałem, że jesteś takim spam - botem, co to pierwszy post równa się jednemu topicowi. Myliłem się. Przyznaję się do błędu, za ostro, według mojej opinii, zareagowałem. Ale jedno szczere pytanie. Przeszedłeś singla Stracrafta? Wtedy zgodziłbyś się ze mną, że z SC tzw: zręcznościówkę taktyczną zrobili gracze. W singlu jest pełna taktyka, a przy szybkość AI brakuje tylko aktywnej pauzy. Ogólnie bodajże Winth podał link do wypowiedzi pewnego pana na temat RTS.

Cytuj
Na BN rozegrałem ponad pięćset gier i pewnych rzeczy nie muszę się dowiadywać od was.

Hmm, nie ilość, a jakość się liczy. Zdecydowanie więcej, nauczyłem się grając 10 gier z lepszymi, niż 100 z równymi bądź słabszymi. Dla przykładu, pewien gracz klasy A podczas pojedynku zastosował pewną technikę. Po grze nie omieszkałem zapytać o porady w wykorzystaniu jej. Udzielił mi informacji, a ja stosując tzw. " Hurri" zdobywałem przewagę. przykład wzięty z życia.

I trochę mojej opinii. Hardcorowi gracze SC przemilczeliby temat, albo również pożartowali trochę ze swojej ulubionej gry. Panowie, zachowujecie się jak fanatycy a nie hardkorowi gracze (no, może z wyjątkiem Pythera, ale pewnie kogoś pominąłem". osobiście nie czuje się jakoś urażony, tak samo jak dojrzały kibic (nie mylić z kibolem) przemilczy obraźliwe uwagi na temat swojej drużyny. Otóż wy nie milczycie, tylko ciągniecie temat. Aby nie było, że uważam Aramila za czystego. Moje wątpliwości wyjaśnili inni użytkownicy, cytując i odpowiadając na twoje wypowiedzi.

I na koniec, ten dział to nie kodeks tylko forum. Więc nie patrzmy co ma w nim być, tylko jak dyskutować na dany temat. Bo narazie widzę tu narost obustronnego spam - trollingu.
Zapisane
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #44 dnia: Września 19, 2009, 10:20:58 pm »

Aramil, weź ty sobie lepiej idź pograć w Knights & Merchants, bo pewnie tylko w tej strategii nie przegrasz (wnioskując z pierwszego posta)...

Tak się zastanawiam, po co tutaj ciągle jest ten temat... Jego nie przekonamy, bo on wie lepiej. Idźcie lepiej pograć w piłkę lub na imprezę, a nie marnujcie czas tutaj (w tym wątku). Ja autentycznie idę i więcej do tego topicu nie zajrzę, radzę to samo...

« Ostatnia zmiana: Września 20, 2009, 12:11:55 am wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj 
« poprzedni następny »