StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:53:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Strategie i taktyki
| | |-+  Starcraftowe przedszkole, czyli coś dla noobów.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Starcraftowe przedszkole, czyli coś dla noobów.  (Przeczytany 43711 razy)
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #15 dnia: Września 14, 2009, 10:00:18 pm »

No bo ja np. gram na poziomie APM 70-120 zależnie od okresu, w którym grałem i uważam, że mi więcej nie trzeba. Do SC trzeba mózgu, a nie walenia w klawiaturę.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2009, 11:21:26 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Xelloss
Level 4-2
*
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #16 dnia: Września 15, 2009, 07:10:10 am »

Możesz być mistrzem starcraftowej teorii, ale jak przyjdzie co do czego, to po prostu nie wcielisz swojego genialnego pomysłu w życie, bo będziesz najzwyczajniej w świecie za wolny. Już nie chcę wnikać głębiej w ten temat, skoro uważasz, że tobie takie APM wystarcza, ale chciałbym Cię zobaczyć w mid i late game w takim chociażby ZvT albo w jakimś ZvZ z lepszym przeciwnikiem ;).

Co do tego przydługiego tekstu to myślę, że pomimo paru oczywistych błędów dla kogoś, kto właśnie przeszedł kampanię i ma przed sobą pierwszą grę na BN, będzie to dosyć przydatna lekcja. Co do tych błędów to m.in. nie radziłbym nikomu patrzeć na statystyki, bo one nic nie znaczą. Wyżej kilka osób już zwróciło uwagę na niektóre głupoty, więc nie będę się rozpisywał. Reszta natomiast powinna to traktować jako swego rodzaju satyrę. Muszę przyznać, że ja czytając ten tekst parę razy się uśmiechnąłem :)


Der_SpeeDer: nie cytujemy w całości poprzedzających postów. Patrz regulamin.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2009, 11:23:11 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #17 dnia: Września 15, 2009, 09:43:23 am »

Wszystko się liczy. I myślenie strategiczne, i mechanika. Co do APMu, to ok. 100 powinno wystarczać do gry na poziomie D czy nawet D+, byle tylko grać sensownie. Ok. 200 APM już wystarcza, żeby być pro, a przecież niewielu graczy mających taki APM nimi zostaje. Bo nie liczy się APM jako same w sobie, tylko to, co się na nie składa - mikro, makro, hotkeye, itp. Poza tym jeszcze buidy, timingi, taktyki, strategie.
Ucząc się grać powinno się właśnie skupiać się na tych wyżej wymienionych rzeczach, a samo APM przyjdzie z czasem jako skutek uboczny dobrej gry ;).
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2009, 11:24:15 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Winth
Level 4-3
*
Wiadomości: 75


Commence nullification of data link.


« Odpowiedz #18 dnia: Września 15, 2009, 04:56:59 pm »

Dobra, autor tematu pewnie wrzuca swój tekst na masę innych communities o StarCrafcie we wszystkich językach, a nawet zapewne na forum Koła Gospodyń Miejskich i nie interesuje go zbytnio to, co tu piszemy, w końcu jest zajęty zbieraniem fanów swoich poglądów na całym świecie.
@Aramil:

@Goście, którzy się tak w tym temacie produkują nad tą kupą:

@Co zrobić z tematem?
Zapisane

Yuki Nagato <3
Xel'Demon
Level 2-4
*
Wiadomości: 19


Pani Wielka OWN [PWO]


« Odpowiedz #19 dnia: Września 15, 2009, 05:22:09 pm »

Offtopem mówiąc. Nie wpadłeś na to, że np: Ja napisałem to, co napisałem, bo miałem akurat taką zachciankę? Tak samo, jak autorowi wisi co "ludzie powiedzą", mnie wisi reszta tematu. Postawiłem swoją ocenę i kropka. Aktualnie, w tym temacie, ludzie oprócz komentarza, dodają własne składniki i wychodzi kanapka z paczki, zwanej tematem.

Odnośnie rysunków. Ten z trollem jest niecelny. Pomyliłeś trolla z botem.

« Ostatnia zmiana: Września 15, 2009, 11:25:46 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #20 dnia: Września 15, 2009, 06:35:07 pm »

Po prostu jeśli on ma APM 180 i wydaje średnio 3 komendy na sekundę, a wy macie APM 30 i wydajecie średnio jedną komendę na dwie sekundy

Uuuuh, o stary, dzięki, że to napisałeś, dawno tak się nie uśmiałem. 30 APM... czy to jest możliwe poza singlem?!?

Odnośnie tekstu: Jeden wielki bullshit bez ani jednego ziarenka prawdy. Aramilku, jeżeli to przeczytasz, wskaż mi proszę chociaż jeden sensowny akapicik.

Ten tekst ma jednak swoją zaletę. Przypomniał mi czasy, gdy wszyscy lamili na potęgę i każdy kombinował, co tu zrobić, gdy... i dlaczego to się nie udaje. To były IMO złote czasy SC ;). Mam nadzieję, że pierwszy rok z SC2 będzie taki sam. Pozdro dla Spongerka, bo to on mi pokazał tę świetną gierkę, która wciągnęła mnie na tyle lat ;D.


PS: Jak dla mnie, do usunięcia, bo jeszcze jakiś początkujący (o ile jeszcze taki się znajdzie) weźmie to na serio.


Der_SpeeDer: przecinki i ogonki...
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2009, 11:47:12 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #21 dnia: Września 15, 2009, 07:00:02 pm »

Oj, uwierz mi, są na necie mistrzowie z APM < 30 :D. Mam gdzieś repa Muziego, na którym jego przeciwnik ma 6 (!) APM. Magiczny grał kiedyś z gostkiem, którego APM wynosiło chyba 20.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2009, 11:28:22 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #22 dnia: Września 15, 2009, 07:02:36 pm »

O w mordę ;D. Jak znajdziesz tego repa, to podeślij mi plz ---> 9706273.


Edit: Heh, szkoda ^^. To jest dopiero coś, grać dobrze na 6 APM  :D.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2009, 11:28:57 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #23 dnia: Września 15, 2009, 07:09:56 pm »

Sorry, pomyliło mi się. Muzi grał z jakimś gostkiem 28 APM, a ktoś z ekipy Ząbkowskiej mi opowiadał o mistrzu 6 APM (o ile czegoś nie przekręciłem :P).
Zapisane

rafikozor
Gość
« Odpowiedz #24 dnia: Września 15, 2009, 08:32:15 pm »
Modyfikuj wiadomość

Wbijajcie na Europę do "3v3 hunters 4noobs", mnóstwo ludzi <60 apm, a przy odrobinie cierpliwości znajdziecie ~30 apm playerów. Na "4v4 fastest noobs" to chyba jeszcze szybciej można znaleźć 'strategów', którzy każdy ruch muszą przemyśleć.
Zresztą nie wiem, co jest takiego niezwykłego w 30 apm... jednocześnie grać w sc na lapku touchpadem, a drugą ręką wcinać kanapki i rozmawiać przez telefon. Ciężko więcej wyciągnąć :/.

PS. Znalazłem w AutoReplay gościa 31 APM ^^.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2009, 11:30:00 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Xel'Demon
Level 2-4
*
Wiadomości: 19


Pani Wielka OWN [PWO]


« Odpowiedz #25 dnia: Września 15, 2009, 08:44:21 pm »

Cytuj
jednocześnie grać w sc na lapku touchpadem

Teraz piszę ten post na netbooku za pomocą touchpada. Pogrywam sobie też na nim, w jakieś starsze gierki. Odpaliłem dziś chaoslaunchera (wieeeeem, wersja sprzed 2 lat) i średni APM wyniósł 60+ podczas walki na 7 AI. Niektórzy wolą na spokojnie. Mając w pamięci kilka finałowych gier stwierdzę, że ani strategia, ani APM Cię nie uratuje, jeśli podczas finałowego starcia twojemu przeciwnikowi dopisze szczęście. A wiele razy się już tak zdarzało :P .

Właściwie, to miałem się z Negro umówić na partyjkę. :D Ale ciii.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2009, 11:31:14 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #26 dnia: Września 15, 2009, 08:52:01 pm »

Nawet na ICC się zdarzają ludzie po 30 APM. Zresztą grajac na BN kazdy zaczynał od 30-50 APM.
Zdarzało mi się czasem przegrać z takimi, szczególnie grając swoją najgorszą rasą - Terranem w swoim chyba najgorszym MU z Protossem.

Co do gier typu 3/3, 4/4 to z reguły ma się gorsze APM niż normalnie.
Zapisane
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #27 dnia: Września 15, 2009, 11:32:04 pm »

Jeśli ten wątek ma się dalej tak "rozwijać", to nie widzę innego sensu, jak go zamknąć.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
Aramil
Level 1-5
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #28 dnia: Września 18, 2009, 10:33:52 pm »

No i właśnie tak to wygląda...

Jeśli ktoś mówi coś, z czym się nie zgadzamy, to należy go sflugać, wyśmiać, obrazić...
Ktoś tu mówił o frustracji ? 

A czym, jeśli nie frustracją właśnie można wytłumaczyć podobne wybuchy agresji ?

Ci, co nie dali rady doczytać do końca, niech może lepiej przeczytają samą końcówkę i niech trochę nabiorą dystansu do siebie samych. Ten tekst w ogóle nie powinien budzić żadnych emocji. Ot: ktoś napisał coś głupiego - zdarza się...

No ale nie! 
Ja obraziłem tutaj pewną świętość i głównie o to chodzi. Starcraft jest w zasadzie grą zręcznościową i ze strategią ma bardzo niewiele wspólnego (głownie nazwę gatunku). No cóż - wam się inaczej wydawało... Biedni wy.

Co do niereformowalności, to dyskusja ta dowodzi jak zwykle właśnie tego, że gracze w SC są niereformowalną bandą rozhisteryzowanych przedszkolaków (kto się poczuje urażony tym stwierdzeniem, niech spojrzy jakie inwektywy zostały wobec mnie tutaj użyte). Zapisałem ją sobie na potrzeby dowodu :)

Czy możecie mnie przekonać ? 
Histeryczne inwektywy przekonują mnie jak na razie  - co najwyżej - o słuszności moich stwierdzeń.

Na BN rozegrałem ponad pięćset gier i pewnych rzeczy nie muszę się dowiadywać od was.

Tak się tu może wykażę cierpliwością, na którą was nie stać i poświęcę wam te kilka zdań na które nie zasługujecie:

Racja, że APM to jeden z kilku wskaźników i że zdarza się, że wygrywa ten wolniejszy.
Ale po pierwsze istnieje kwestia statystyki moich gier: miałem może dwa lub trzy przypadki, kiedy mnie rozjechał ktoś wolniejszy. Ale nie 3 razy wolniejszy, tylko wolniejszy o jakieś 20, 10 jednostek.

A poza tym miałem kilkaset innych gier, które potwierdzały to, co napisałem w pierwszej notce: przeciwnik 3 razy szybszy zawsze zwyciężał poprzez prędkość.

Po drugie: o jakich prędkościach my tu mówimy...

Jeśli ktoś ma APM 300, to już się w zasadzie może czuć bezpieczny pod tym względem, bo granica wynosi około 500. Czyli jak ktoś ma 300, to nie napotka nikogo, kto ma od niego 3 razy więcej.

A ktoś, kto ma APM 30 może spokojnie spotkać kogoś, kto ma od niego 10 razy więcej.

I to się od razu odbija na mikro i na multitaskingu: Jeśli jesteś 10 razy szybszy, to możesz wykonać 10 razy więcej rzeczy w tym samym czasie. Czy to jest aż takie skomplikowane ? 
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #29 dnia: Września 18, 2009, 11:08:58 pm »

Różnice typu 10-20 APM to nie mają prawie wcale znaczenia. Wielokrotnie mi zdarzało się wygrać z ludźmi "szybszymi" o 50 czy więcej APM, czasem mającymi ponad 2x więcej, jak również przegrywać z ludzmi mającymi mniejsze APM. Nie wspomniales o przypdkach gdy ludzie mają podobne APM - sa tak samo "szybcy", mają podobną "zręczność" i co wtedy ma zdecydowac o zwycięstwie jak strategia się nie liczy  :D.

Po drugie piszesz tonem, jakbyś wszystkie rozumy pojadł, a wszystkich użytkowników forum miał za debili.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
« poprzedni następny »