StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 05:16:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Offtopic
| |-+  Kosz
| | |-+  Odp: Analiza repków z laddera Iccup
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Odp: Analiza repków z laddera Iccup  (Przeczytany 2922 razy)
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« dnia: Września 11, 2009, 09:10:58 am »

edit:
Słuchaj no, nie wiem co cię ugryzło, ale czepiasz się jakbyś nie miał co robić. Nikt mnie nie uczył jak się pisze na kompie, gdy chodziłem do podstawówki to w szkole jeszcze komputerów nie mieli ...
Stawiam spacje tak - a nie inaczej, gdyż robiłem w edytorze do robienia www, i ze spacjami jest bardziej czytelnie dla mnie. Co to jakiś zakaz nadmiernego użycia spacji ?
Nie stawiam kropek, no dobra. Nie każdy jest idealny, raz się zapomni dodać spację, raz kropkę.
Wywołujesz zamęt człowieku. Ja rozumiem, że powinno być estetycznie, i poprawnie po polsku napisane. Uwierz mi staram się jak mogę. Od ponad 10lat nie używałem polskich znaków ( głównie szybkość pisania to poprawia ), więc takie poprawne pisanie jest dla mnie uciążliwe, chociaż się przyzwyczajam powoli.
Nie każdy się urodził polonistą i nie każdy ma głowę do takich rzeczy, według mnie jak nie ma jakiś rażących błędów w zdaniu, że po przeczytaniu nie idzie zrozumieć o co chodzi, to wtedy się stara poprawić styl, a nie czepiać się każdego detalu - skoro i tak informacja jest przekazana.
Pozdrawiam panie moderatorze tudzież administratorze.

ps. a pisanie nazw jednostek z dużych liter to pajacowanie :] jak napiszę skrótem ling zamiast zergling to mi uznasz za poprawnie napisane ? Czy może mam pisać Ling ?
Sry za te spacje przy pytajnikach, przyzwyczajenia nie łatwo zmienić, tym bardziej, że jak dotąd nikomu to nie przeszkadzało.
[/color]
Panie kolego a przeczytał pan regulamin? Bo jak nie to won z działu i przeczytać zanim więcej bzdur nagadasz. Na tym forum zawsze obowiązywał i mam nadzieje będzie obowiązywał dalej NAKAZ pisania POPRAWNIE po polsku. I nikogo nie będzie obchodziło czy z bez ogonków pisze ci się szybciej czy nie, albo czy w podstawówce nauczyli cię podstaw języka pisanego czy byłeś zbyt leniwy żeby to sobie przyswoić a teraz pozostało lenistwo bo nawet korekty tekstu nie chce ci się włączyć w przeglądarce. Po prostu, nie wymądrzaj się i pisz jak Polak powinien zamiast tłumaczyć się głupimi wymówkami.
Zapisane

Gantar
Level 5-1
*
Wiadomości: 101



« Odpowiedz #1 dnia: Września 11, 2009, 09:15:15 am »

Ale w tym postscriptum to ma trochę racji ;]
Zapisane

"W okopach nie ma ateistów..."
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #2 dnia: Września 11, 2009, 09:38:27 am »

Ja przyszedłem na to forum mając przyzywczajenie, że nie piszę się w necie polskich znaków. Do tej pory moje posty wyedytowali 5 czy 6 razy (wliczając poprzednią wersję forum :D). Przecież możesz wysłać post, przeczytać go i wyedytować błędy, które zrobiłeś. Czy to aż taki wielki problem?
Zapisane

rafikozor
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Września 11, 2009, 10:41:40 am »

Ale w tym postscriptum to ma trochę racji ;]

Trochę racji? Że jemu się szybciej pisze? Że jemu wygodniej jest to odczytać? To wszystko.
Problem w tym, że on pisze do innych userów, a mi (i innym) przyjemniej i szybciej czyta się tekst poprawnie napisany. Jakoś nie rajcują mnie opowieści o podstawówce bez komputerów, że nie jest doskonały, albo co dla niego jest pajacowaniem.
A co do wymówek wziętych z piaskownicy: "Nikt mnie nie uczył jak się pisze", "czepiasz się jakbyś nie miał co robić", "Stawiam spacje tak - a nie inaczej", "Nie każdy jest idealny", "Nie każdy się urodził polonistą", "po przeczytaniu idzie zrozumieć o co chodzi", "nie czepiać się każdego detalu", "i tak informacja jest przekazana", "przyzwyczajenia nie łatwo zmienić" - to z takich rzeczy się wyrasta.
Regulamin jest łatwo dostępny. Mooper sam zdecyduje, czy z nami zostanie.
Zapisane
Winth
Level 4-3
*
Wiadomości: 75


Commence nullification of data link.


« Odpowiedz #4 dnia: Września 11, 2009, 03:19:30 pm »

Ale jednostki można by pisać małymi literami... w końcu "polski żołnierz", nie "Polski Żołnierz". Więc czemu nie po prostu "zerg zergling"?
Zapisane

Yuki Nagato <3
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #5 dnia: Września 11, 2009, 03:38:49 pm »

A bo to nazwa własna, Zergling to nie znaczy "żołnierz". :P
Zapisane
practiseh
Level 2-4
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #6 dnia: Września 11, 2009, 06:16:02 pm »

Po prostu wystarczyłoby upomnienie na pw, a tutaj zamiast takowego, mój post został totalnie wyedytowany.
Jeszcze chamsko publicznie pokazane gdzie mi brakło przecinków, a gdzie kropek.
No dobra to mogę zrozumieć. Mogę się starać to poprawić, skoro AŻ tak to przeszkadza i AŻ tak razi w oczy, ale litości.
Upominać mnie z powodu braku spacji tu czy tam ? To jest jakiś internetowy pedantyzm tudzież totalitaryzm.

Jeśli natomiast chodzi o te całe kropki, to jak kończę zdanie emotką np. :asd to mam po tym dawać kropkę ? ( sorry nie mogę się przyzwyczaić do nie wstawiania spacji między pytajniki - dla mnie pytajnik w połączeniu z jakimkolwiek wyrazem zlewa się w jedną całość i jest nieczytelny, swoją drogą w szkole też pytajniki razem przy wyrazach się ustawia ? czy może robi się odstęp ? )

Trochę też bez sensu, i też mi to podpada pod pajacowanie, a raczej niepotrzebne znaki utrudniające czytelność.
Użyję np. takiej emotki (: i co po tym . ?
to to będzie wyglądać komicznie wręcz.

Dobra może i nie przestrzegam regulaminu, ale prawda taka, że jak się gdzieś ktoś rejestruje to nie zawsze jest czas na przeczytanie go, z resztą nie zawsze może być poprawnie sformułowany.

Co do poprawnego wstawiania kropek - tak edytujesz moje posty:
"... pozwoliłem przeciwnikowi postawić 2 : /.    ..."   -  tu jest kropka po emotce
"... Ogólnie ciężko mi się grało z tym gościem ;p (składniowo też poprawnie pisać nie umiesz?)   ..."   -  tu natomiast  nie ma kropki ani po emotce, ani po nawiasie ...

Nie rozumiem co ma na celu takie totalnie detaliczne zachowanie. Owszem będę się starać poprawnie i w miale zrozumiale pisać, bez błędów ortograficznych i stylistycznych - ale no nie czepiajmy się takich farmazonów jak nadmierna ilość spacji czy też ich brak.

Ja bardzo jestem ciekaw, jeśli tutaj taki rygor panuje to jak po premierze starcrafta2 przyjdzie tu masa ludzi, to większość od razu będzie urażona "pajacowaniem" albo dostanie bana za nie przestrzeganie regulaminu, którego nikt nie zna na pamięć i tak - taka prawda, raz się przeczyta i tyle, stara się zapamiętać to i owo, ale nikt przecież nie będzie tego umieć jak pacierza.


ps. nie kasuj i nie edytuj tego posta, bo to oznaka totalnego olewania użytkowników w myśl zasady - nie stosujesz się do naszego super ścisłego regulaminu - nie jesteś tu mile widziany,
no ale zrobisz co będziesz chcieć - masz władzę jesteś gozu ...
Zapisane
Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #7 dnia: Września 11, 2009, 06:38:25 pm »

Masz trochę racji. Oczywiście forum powinno trzymać pewien poziom pisowni, ale przesadą jest się czepianie każdej literówki czy przecinka.
W sumie to jest jedyne znane mi forum, gdzie admin czy mod poprawia prawie wszystkie posty na forum. Na innych forach jak ktoś robi rażące błedy to sami użytkownicy go upominają żeby poprawił. Ale drobnych błędów nikt się nie czepia.
Zapisane
Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #8 dnia: Września 11, 2009, 08:48:47 pm »

Devourer, to siedź na tamtych forach jak Ci to przeszkadza.

Dla mnie to forum jest najlepsze między innymi dlatego, że trzyma właśnie poziom pisowni.

Moderatorzy poprawiają to z WŁASNEJ woli, nikt ich za to nie wynagradza. Oni też mają granicę swojej cierpliwości. Ja bym się denerwował gdybym musiał ciągle poprawiać to samo. Jakby user nie mógł się w końcu nauczyć(dlatego nigdy nie wołam się na moda, bo bym ostro jechał za takie byki Xd).

A co do tej całej szybkości pisania i poprawnej ortografii - da się połączyć jedno z drugim. Na przykład - tak jak wspomiał speeder - pisz w Wordzie lub Firefoxie. Sam tak na początku robiłem. I teraz nawet jestem wdzięczny, że ktoś mi na tym forum podsunął taki pomysł gdyż, moja pisownia poprawiła się o 300%.
Zapisane

Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »