StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:27:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Strategie i taktyki
| | |-+  Analiza repków z laddera Iccup
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Analiza repków z laddera Iccup  (Przeczytany 35464 razy)
practiseh
Level 2-4
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #15 dnia: Września 10, 2009, 01:52:59 pm »

Kolejna gra, tym razem na Polaka ;P.
Wiadomo, doświadczenie robi swoje.

Co zrobiłem źle<nie stawia się tu spacji>? Z tego, co zauważyłem, za późno postawiłem 2 expa, i pozwoliłem przeciwnikowi postawić 2 : /.
Ale te stormy robiły miazgę z moich wojsk. Starałem się ubijać te High Templary w pierwszej kolejności, ale to blado coś wypadło.

W trakcie gry się zastanawiałem, czy by przypadkiem nie przerzucić się na muty. Ale po namyśle stwierdziłem, że z taką ilością Cannonów + High Templarów, z których powstałyby Archony w moich oczach nie miało sensu.

Ogólnie ciężko mi się grało z tym gościem ;p (składniowo też poprawnie pisać nie umiesz?)

Jakby ktoś mi mógł w paru słowach zobrazować, o co kaman w pvz<tu też żadnej spacji się nie stawia>? Mam mieć przewagę expa cały czas żeby dawać radę<ani tutaj>? Czy może nawet więcej<tu również nie>? Ja już nie wiem, w early coś tam dawałem radę, ale w miarę jak się gra przeciągała, przeciwnik miał coraz to więcej wojska, a jego stormy robiły z mojej armii co chciały, a nawet upy robiłem.


Der_SpeeDer: czy pan się w ogóle uczył, jak się pisze na kompie? Nawet w podstawówce pokazują, gdzie się spacje stawia, a gdzie nie. Notorycznie też piszesz nazwy jednostek z małej litery i nie wstawiasz przecinków (a często i kropek) tam, gdzie powinny być.



edit:
Słuchaj no, nie wiem co cię ugryzło, ale czepiasz się jakbyś nie miał co robić. Nikt mnie nie uczył jak się pisze na kompie, gdy chodziłem do podstawówki to w szkole jeszcze komputerów nie mieli ...
Stawiam spacje tak - a nie inaczej, gdyż robiłem w edytorze do robienia www, i ze spacjami jest bardziej czytelnie dla mnie. Co to jakiś zakaz nadmiernego użycia spacji ?
Nie stawiam kropek, no dobra. Nie każdy jest idealny, raz się zapomni dodać spację, raz kropkę.
Wywołujesz zamęt człowieku. Ja rozumiem, że powinno być estetycznie, i poprawnie po polsku napisane. Uwierz mi staram się jak mogę. Od ponad 10lat nie używałem polskich znaków ( głównie szybkość pisania to poprawia ), więc takie poprawne pisanie jest dla mnie uciążliwe, chociaż się przyzwyczajam powoli.
Nie każdy się urodził polonistą i nie każdy ma głowę do takich rzeczy, według mnie jak nie ma jakiś rażących błędów w zdaniu, że po przeczytaniu nie idzie zrozumieć o co chodzi, to wtedy się stara poprawić styl, a nie czepiać się każdego detalu - skoro i tak informacja jest przekazana.
Pozdrawiam panie moderatorze tudzież administratorze.

ps. a pisanie nazw jednostek z dużych liter to pajacowanie :] jak napiszę skrótem ling zamiast zergling to mi uznasz za poprawnie napisane ? Czy może mam pisać Ling ?
Sry za te spacje przy pytajnikach, przyzwyczajenia nie łatwo zmienić, tym bardziej, że jak dotąd nikomu to nie przeszkadzało.



Der_SpeeDer: nie będę z tobą prowadził na ten temat żadnej polemiki, a już na pewno nie będę tolerował pyskówek w tonie "co to mnie ugryzło, a co nie". Zaakceptowałeś regulamin, stosuj się do niego. Twoje wymówki są zaś trywialne i w ogóle mnie nie przekonują. A już na pewno nie ta o szybkości pisania. Poza tym jestem w stanie tolerować, jeśli faktycznie zdarzy ci się raz na jakiś czas zrobić błąd lub błędy w jakimś poście, ale jak dotąd nie napisałeś ani jednego, który nie wymagałby moich poprawek.
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2009, 05:19:18 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #16 dnia: Września 10, 2009, 02:36:06 pm »
Modyfikuj wiadomość

Zapewne chodzi ci o grę vs 1hgood. Byłem w niej nieco wzburzony ( żeby nie użyć niecenzuralnych słów ) cały czas miałem wrażenie, że przegrałem wygraną grę ;/ I o co chodzi z tym katem ? bo nie bardzo rozumiem.

W tej drugiej grze niepotrzebna imo dyskusja się wdała. Sporo graczy na siłę wybiera najsłabszych graczy, żeby tylko wygrać, tłumacząc się, że mają szczęście, że wygrywają itd. (chociaż grają standard...). Jak widzisz, że ktoś jest lepszy, to jest lepszy, choćby nie wiem jak się tłumaczył.

Cytuj
Jeszcze co masz na myśli pisząc, że nieśmiało podchodzę do gry ? :D

Mam wrażenie, że jeszcze nie wierzysz w to, że możesz ownić noobów w 5-6 minut...

Cytuj
Mam parę pytań, może dla was oczywistych, ale dla mnie dosyć problematycznych.
[1] Ile dronków powinno przypadać na 1 minerał ? W grach pro często widuję po 9, a potem zmianę na 12 max ( chodzi mi oczywiście o jedną bazę wydobywczą )
[2] Z tego co widzę, muszę popracować nad szybkością by to wszystko ładniej ogarniać, wspomnieliście coś o hotkeyach ? Tylko nie bardzo rozumiem o co chodzi ? Grupuję sobie wojsko np. 24 zerglingi pod 1 i 2 bo się nie mieszczą w 1 drużynce, czy coś robię źle ?
[3] Jak najszybciej zwiększyć swoją szybkość ?
[4] W załączniku dodałem grę ( wygraną ^^ ) na tossa. Poprosiłbym o analizę co wykonałem źle, mogłem lepiej zrobić.
[5] Generalnie jak powinno się grać na 2gate-tech ( jeśli się nie mylę ) tossa ?
[6] Jak wydawać i na co ? nadwyżki minerałów np. mam mało gazu a mnóstwo minerałów i vice versa ?
[7] Kiedy można stwierdzić, że mam nadwyżki ?

1) ZvP - 1,5 Drone'a/mineral; ZvT 2-2,5 Drone/mineral; ZvZ - z góry ściśle określona ilość Dronek w zależności od strategii...
2) HotKey'ować, co się da... zależy też od palców/klawy (ja np. słabo sięgam 6,7). W szczególności wylęgarnie.
3) Oglądać swoje repy imo... Patrzysz dokładnie, gdzie stoi jakaś idlująca dronka przez ~0,5 sek., albo gdzie są 2-3 larvy, żeby następnym razem poprawić ten błąd, jednocześnie nie zaniedbując niczego innego.
5) Old-school toss... zazwyczaj biega z DT/Reaver, więc na początku graj defensywnie. Ofc to temat na osobny artykuł.
6) Wyprzedzać, a nie reagować. "Będę potrzebował mniej gazu, więc nie potrzebuję kolejnego Extractora"
7) 3 Larvy przy Hatch'ach + >600 minerałów to trochę przydużo (chyba że planujesz jakiś timing z Ultra/Muta/Lurk)

Wygrane ZvP - tamten Toss, mimo zacnego APM, nie miał pomysłu na grę, i nie potrafił reagować na najbardziej standardowe ruchy Zerga... Co mogłeś zrobić lepiej? Wszystko... staraj się robić lepszy zwiad, jakby dołączył do tych Zetów 2 Archony zamiast goona, to byś inaczej teraz śpiewał.
Jaruzelski miał mniejszy APM, ale wiedział gdzie klikać... Mam nadzieję, że Cię nie przestraszył swoim stażem. Dam głowę, że za 5 lat będziesz grać lepiej niż on teraz. Pamietaj, że łatwiej rzucać Stormy, niż mikrować vs. Storm.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2009, 06:51:39 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Xelloss
Level 4-2
*
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #17 dnia: Września 10, 2009, 03:16:00 pm »

Jeśli ten koleś na prawdę gra 5 lat, to mu współczuję :D .
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2009, 06:51:52 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #18 dnia: Września 10, 2009, 06:13:08 pm »

Powtarzałem to wielokrotnie, ale powtórzę jeszcze raz. APM =/= SKILL! Ale bez wysokiego APM (tak na poziomie 170-200) nie da się wszystkiego ogarnąć (mówię o APM, które nie jest nabijane). Poza tym, nie trzeba mieć wysokiego APM, żeby wykonać builda. Trzeba po prostu wyćwiczyć go mechanicznie (na to wystarczy APM ~120).
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2009, 06:52:35 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #19 dnia: Września 11, 2009, 05:14:56 pm »

Usunąłem kilka postów odchodzących od tematu. Kilku osobom dziękuję za poparcie, ale fundowanie kolesiowi ochrzanu to już moja rzecz.

Panu mooperowi udzielam osobistego ostrzeżenia, aby mi więcej nie podpadał. Śledzę ten wątek już od jakiegoś czasu i wciąż poprawiam jego posty, w których regularnie znajduję te same błędy. Nie dość, że już to wytrąciło mnie z równowagi, to teraz jeszcze delikwent kwestionuje moje osądy w tej materii i czyni złośliwe uwagi, co już jest z jego strony przekroczeniem granicy.

Skrótów jednostek, typu ling czy hydra, nie traktuję tak poważnie, i często zostawiam je, jak są. Nie będę natomiast tolerował pisania z małych liter pełnych nazw.
Pajacowaniem jest tylko i wyłącznie zasłanianie się szybkością pisania. Nikt tutaj z batem nad tobą nie stoi, masz dowolnie dużą ilość czasu na pisanie posta, i na używanie poprawnej pisowni. Nic mnie też nie obchodzą twoje zdolności w tej kwestii - jeśli masz problemy z ortografią, pisz teksty w Wordzie, albo przerzuć się na Firefoxa, który błędy od razu podkreśla, jak piszesz post.

Reasumując - radzę przestrzegać regulaminu, bo może się pan przekonać, że potrafię być naprawdę niemiły.
Resztę forumowiczów upraszam zaś, aby nie pisali już więcej postów odchodzących od tematu.


EDIT: przecież prosiłem, żeby więcej na ten temat nie pisać. A jeśli pan mooper ma do mnie sprawę, to niech pisze na PW, a nie znowu zawala wątek offtopem (koleś naturalnie mimo upomnienia regulaminu wciąż nie przeczytał - pewnie w przeciwnym razie nie napisałby "nie kasuj, albo będzie to znaczyło, że coś tam").
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2009, 07:59:43 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
practiseh
Level 2-4
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #20 dnia: Października 02, 2009, 02:45:39 pm »

Możecie powiedzieć co w tej grze źle mi poszło ? ;p
Koleś grał terranem i zagrał mecha.
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 02:55:30 pm wysłana przez mooper » Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Października 02, 2009, 04:37:47 pm »
Modyfikuj wiadomość

Ehhh co tu dużo mówić... nie miałeś pomysła na grę, od kiedy zobaczyłeś Factory. Polecam oglądać repki pro graczy (gosugamers.com itd.) i VODy na u2bie od nevake na przykład.
Ten Terrek to istna lama była.
Co by Tobie doradzić? W 11 minucie, nie będąc ani trochę naciskany przez Terrana, Twój limit populacji wynosił mniej niż 60, a powinieneś już być prawie wymaksowany (~150/160). Potrenuj trochę "powera", czyli staraj się w jak najkrótszym czasie zbudować jak najlepszą ekonomię i jak najwięcej woja. W tej chwili wygląda to tak, jakbyś się ograniczał. Zamiast wykorzystywać pojedyncze jednostki, spróbuj zagrywać jak greedy Zerg, czyli ekspanować/budować ekonomię jak opętany. Parę razy pewnie zostaniesz złapany z opuszczonymi spodniami mając same Dronki. Ale np. w tej grze miałbyś z 80 hydr przeciwko jego 12 Goliathom/4 Tankom zamiast marnych 10 Mutów. Opp w ogóle nie scoutował i nie interesował się Tobą.
Jak nie masz pomysłu jak ugryźć przeciwnika to próbuj przemasować hydrami na przykład. Na Mecha czasem działa.
Aha, na początku jeden Sunken w naturalu i kilka Zerglingów na rampie to aż za dobra ochrona przed pierwszymi Vulturami.
Zapisane
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #22 dnia: Października 02, 2009, 04:53:11 pm »

http://www.teamliquid.net/staff/zatic/Day%5B9%5D0001-StoppingMech.mp3
Zapisane

rafikozor
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Października 02, 2009, 06:25:10 pm »
Modyfikuj wiadomość

Aż sobie przesłuchałem. Teraz carbonitium będzie wymiatał mojego Mecha.
Zapisane
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #24 dnia: Października 02, 2009, 07:06:26 pm »

Ja tego słucham od tygodnia non stop :D Jak przyjdzie Lachesis to biorę się do przekładania tego na praktykę ^^
Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #25 dnia: Października 02, 2009, 07:22:10 pm »

Nie przesadzałbym z tą lamą, chyba że ty jesteś C czy B player i poniżej tego to wszyscy "nooby" dla ciebie. Normalnie koleś mecha grał. Terran ustawił miny na początku, to widziałby, jak mopper wychodzi i czy zaczął expować (zanim będzie transportowanie ovów, to trochę czasu mija).
Zamiast tych Lurkerów, lepiej pójść w Hydry lub Muty na początku. Oczywiście ze wszystkim musisz mieć znaczną przewage liczebną, aby wygrać.
Najgorsze z mechem, to jak się gra przedłuża i Terran ma spora grupę Valkyrii, kupę Tanków i Golców. Wtedy sam nie wiem, co grać, na repach to widać, tylko same Muty i Hydry. Ale ani razu u mech Terrana nie widziałem Valkyrii na repach, a w grze owszem. To raczej mutów już nie ma co grać, jak one są, a hydry też padają jak muchy od tanków.
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 08:55:22 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #26 dnia: Października 02, 2009, 07:56:55 pm »
Modyfikuj wiadomość

Koleś nie grał normalnego Mecha, tylko "niech się dzieje, co chce". Imo nie było żadnych przebłysków, które pozwalałyby nazwać tego, co robił Terran, normalnym buildem. Mimo 261 apm czasem bezskutecznie szukałem jakichkolwiek oznak życia z jego strony.
Mech ma to do siebie, że nie jest w stanie w krótkim czasie niszczyć ogromnych ilości jednostek, dlatego Lurkery czy Ultraliski są beznadziejną kontrą na główny push Terrka. Inna sprawa, że Mooper nie miał praktycznie nic - taki build Two Hatchery Sunkens a'la roll over me badly.
Ja swojego skilla nie wyceniam zbyt wysoko, a przegrana z noobem wcale mnie nie zaskakuje.
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 08:58:46 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #27 dnia: Października 02, 2009, 08:06:47 pm »

"To win with Mech you just need a lot of shit" :). I tyle. Valkyrie dostają miazgę od Scourge i są cost-ineffective, dlatego rozsądny mechujący Terran po prostu zrobi kupę Golców. Jedyne, czym da się to zatrzymać, to GIGANTYCZNA ekonomia, którą można sobie przygotować w mid-game, a potem zwyczajny sauron-zerg.
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 08:59:52 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Devourer
Level 7-3
*
Wiadomości: 448



« Odpowiedz #28 dnia: Października 02, 2009, 08:56:02 pm »

Może koleś uznał, ze przeciwnik jest słabszy i się tak nie przykładał. Albo dlatego, że to raczej jego druga rasa http://www.iccup.com/gamingprofile/v8689895.html . Poza tym ma dobre statystyki, szczególnie z Zergiem (5-1).
Scourge na Valkyrie coś mi się nie widzi chyba, że są same i jest ich bardzo mało. W zasadzie Valkyrie to taki silniejszy Corsair, przy większej ilości slash damage je rozwali. Zresztą na ziemi są jeszcze golce, które łatwo je wybiją.
Gigantyczna ekonomia to w sumie problem z wyrabianiem mam zawsze, ale na taki atak to samymi Hydraliskami nie dam raczej rady, przydałoby się coś jeszcze... tylko co? Ultraliski się nie spisują jak tanków jest za dużo, lingi też kiepsko, chyba że z Dark Swarmem, to może by coś zdziałały. I co to znaczy "sauron Zerg"?
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 09:02:59 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
sap
Recenzent
*
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #29 dnia: Października 02, 2009, 09:07:21 pm »

Nie wiem dokładnie, co to sauron Zerg, ale po prostu "you just need a lot of shit", więc myślę, że chodzi o niezliczone ilości złomu klasy Zergling/Hydralisk/Mutalisk, produkowanych z kilkunastu Hatcheries z potężnym zapleczem ekonomicznym (rozexpij się po całej mapie i produkuj).
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 09:15:31 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
« poprzedni następny »