StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 03:39:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft 2
| |-+  Fabuła
| | |-+  Sara Kerrigan
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Sara Kerrigan  (Przeczytany 28825 razy)
pablo22
Level 2-1
*
Wiadomości: 5


« dnia: Września 06, 2009, 01:21:08 pm »

Zauważyłem, że nie posiadacie opisu Sary Kerrigan. Jedyne polskie tłumaczenie jakie znalazłem znajduje się na http://darkarchon.pl/
Jak wam się wydaje, czy jest postacią tragiczną ?
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2009, 08:16:04 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #1 dnia: Września 06, 2009, 01:28:23 pm »

Chyba nie wiesz, co mówisz. Postać tragiczna to taka, która stoi przed wyborem. Nie zależnie co wybierze, to i tak przegra.
Zapisane

Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #2 dnia: Września 06, 2009, 05:43:33 pm »

Hooah, Tropheus porusza się w określeniach antyku, jestem pod wrażeniem ;) Sara sama w sobie nie jest postacią tragiczną, za to jej historia to całkiem odmienna para kaloszy.
Zapisane

tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #3 dnia: Września 06, 2009, 06:30:19 pm »

Trydium, jestem człowiekiem inteligentnym, obytym, więc coś niecoś się wie :D. Chociażby zdana matura to potwierdza :D.

BTW. Nie ma to jak skromność :P.
Zapisane

Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #4 dnia: Września 06, 2009, 06:38:23 pm »

I offtopic :]
Zapisane

Winth
Level 4-3
*
Wiadomości: 75


Commence nullification of data link.


« Odpowiedz #5 dnia: Września 06, 2009, 06:41:01 pm »

Kerrigan... *fapfapfapfapfapfapfapfapfapfapfap* Unnnnhh...
Dobra, chyba już mogę coś napisać.

Cytuj
Sara sama w sobie nie jest postacią tragiczną, za to jej historia to całkiem odmienna para kaloszy.


Bo ja wiem? Jasne, że miała patologiczną przeszłość w Konfederacji. Ale z drugiej strony, teraz ma całe hordy Zergów pod swoją egidą i już wystarczająco zemściła się na swoich oprawcach. What's not to like? A przy okazji, jest świetnie skonstruowanym czarnym charakterem, bez żadnych planów w stylu "Podbić cały wszechświat". ("OF COURSE!" [M. Bison])
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2009, 08:16:57 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

Yuki Nagato <3
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #6 dnia: Września 06, 2009, 06:59:36 pm »

A co to ma do tematu czy Sarah jest postacią tragiczną? Nic. Według mnie nie jest taką postacią. Ogromna większość podjętych przez nią decyzji podjęła świadomie i nie musiała drastycznie zmieniać swoich przekonań/głownych zasad życiowych. Początek jej historii jest troszkę tragiczny, ale tylko troszkę.
Zapisane

And that's to say "thank you".
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #7 dnia: Września 06, 2009, 07:47:05 pm »

No tak, temat założony jedynie po to, by zareklamować wspomnianą stronę... (na bnet.pl pojawił się identyczny, co do kropki temat)

No ale skoro już coś takiego jest...
Zasadniczo historię tą należy rozłożyć na dwie części. Pierwsza to historia Sary Kerrigan. O ile nad tragizmem samej postaci można by mocno dyskutować, to nie podlega wątpliwości, że jej historia tragiczna jest. Już jako małe dziecko trafiła na szkolenie dla Duchów, które sielanką nie jest. W dużym stopniu wyprana z emocji, bez rodziny, praktycznie bez własnego życia. Szczęśliwa nie była. Dopiero gdy poznała Raynora troszkę zaczęła się zmieniać. Jednak nie było dane pożyć jej zbyt długo. Wydarzenie na Tarsonis tak na prawdę zabiło znaną nam dotąd Sarę.
Drugą historią jest historia Queen of Blades. Mimo, iż na początku przejawiała jeszcze szczątkowe uczucia do starych znajomych, to z czasem wyzbyła się ich zupełnie. Tu już o historii tragicznej mówić ciężko, gdyż Sara jest Panią swojego życia. Robi co chce, nie jest od nikogo zależna. Teraz to inni cierpią z jej powodu.
Zapisane

oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #8 dnia: Września 07, 2009, 03:35:41 am »

I offtopic :]
I ban ]:-D.


Biedna Sara :(, Zergowie obudzili jej 'ciemną stronę mocy'. Jest teraz wolna, krwiożercza i nie lubi ludzi. Myślę, że decyzje, które podejmowała po zmianie drużyn, były najbardziej świadomymi decyzjami w jej życiu.
Zapisane

Mateusz
Level 6-4
*
Wiadomości: 296


AH AH AH AH AH


« Odpowiedz #9 dnia: Września 07, 2009, 11:43:49 am »

Polecam się Administracji jak trzeba zrobić takie świństwo innej stronce! :D

Co do tematu, walić Sarę. Wolę Duke'a :D
Zapisane

pablo22
Level 2-1
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #10 dnia: Września 08, 2009, 09:40:36 am »

Heh, Negro jedyny co zczaił bazę ;], ale dopiero po tym jak zobaczył ten sam post na innym forum  8).

Negro: Regulamin! Ogonki, zdanie z wielkiej litery.
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2009, 10:04:15 am wysłana przez Negro » Zapisane
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #11 dnia: Września 08, 2009, 10:10:27 am »

Biedna Sara :(, Zergowie obudzili jej 'ciemną stronę mocy'.

Porównanie nie do końca trafne. Bo o ile przejście na ciemną stronę mocy (skoro już odwołujemy się do SW) to proces właściwie psychiczny, to Sara została odmieniona tak psychicznie jak i fizycznie. Co więcej - w tym przypadku powrót nie jest już tak łatwy jak powrót na jasną stronę mocy.

Polecam się Administracji jak trzeba zrobić takie świństwo innej stronce! :D

Jakie świństwo? My się w takie rzeczy nie bawimy. Po za tym - konkurencji bać się nie należy.

Heh, Negro jedyny co zczaił bazę ;], ale dopiero po tym jak zobaczył ten sam post na innym forum  8).

Zmartwię cię - skojarzyłem to od razu. Na BN.pl sprawdziłem dopiero później, z ciekawości.

Tak czy inaczej - koniec offtopu. Pomijając okoliczności w jakich temat powstał nie jest to powód by totalanie offtopować.
Zapisane

Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 04, 2010, 05:59:31 pm »

A ja wam powiem, że gdyby Mengsk nie zostawił Sary, to SC kończyłoby się wieeeelkim happy endem  ;D. Po śmierci Overminda, Zergowie by się mogli pocałować w swoje paskudne tyłki, Protossi siedzieliby sobie na swoim Aiur, a Kerrigan i Raynor założyliby szczęśliwą rodzinkę xD. Jednak Blizzard woli bardziej dramatyczne i ponure zakończenia... W Warcrafcie III mamy podobny motyw. Dotyczy on księcia Arthasa i Jainy. (nie wiem czy ktoś grał, ale podejrzewam że ktoś powinien xP). Za te i inne tego typu motywy Blizzard ma kolejny "+" na swoim koncie. Nie lubię zbyt kolorowych zakończeń znanych z innych gier czy filmów xd.

      Wracając do naszej kochanej Sary to myślę, że po śmierci Overminda, dziewczyna odzyskała "wolną wolę" i gdyby nie "nowe doświadczenie" jakie zdobyła będąc Zergiem na usługach Overminda to mielibyśmy starą Sarę, tą przed przemianą w Zerga. Odzyskując jednak wspomnianą wolną wolę doszła do wniosku, że czas na zemstę na tych którzy ją opuścili oraz że czas zniszczyć tych wobec których nigdy nie pałała zbytnią miłością (Protossów). Najpierw więc zrobiła w "jajo" Zeratula, zamordowała Aldarisa, osłabiła Protossów tak, że nie byli w stanie jej przeszkodzić. Później nadeszła pora na zemstę na Mengsku i Raynorze (Jim chciał ją co prawda ratować, ale... nie uratował więc także jest winny). Wykorzystała obu panów w celach militarnych xP, po czym zabiła Fenixa (aby zranić Raynora) i Duke'a (Mengska nie udało jej się dopaść, więc lepsze to nic niż). Całe jej postępowanie było postępowaniem "ludzkiej" Sary Kerrigan która w wyniku własnych przeżyć (pomijając zainfekowanie) stała się zimną i podłą Królową Ostrzy. Nie miała nikogo, na nikim jej nie zależało, a od ludzi doznała jedynie cierpienia i zdrady.
Taka jest moja opinia na temat Sary. Osobiście całkowicie ją rozumiem i jak zwykle Blizzard wykreował świetną postać  :)
Zapisane
Belwar
Level 2-3
*
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 06, 2010, 08:30:47 pm »

Wszystko się zgadza, tylko że ta zimna i podła Królowa Ostrzy musi być wyjątkowo samotna :F. Jej człowieczeństwo jest na pewno względne i dyskusyjne, lecz nie ulega wątpliwości, że w otoczeniu samych śmierdzących, wynaturzonych Zergów musi jej być baaaardzo smutno.

A co do jej zemsty na Raynorze: jestem niemalże pewien, że Raynor zatłucze ją w SC II. Jego mowa po śmierci Fenixa wskazywała na to, że jest tak wkurzony, iż od samego spoglądania na Królową Ostrzy może zatrzymać się jej serce.
Jednocześnie pozostaje Zeratul i jego darowane życie. To też zemści się na Kerrigan i zaniesie ją do grobu.
Zapisane
Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 06, 2010, 09:23:40 pm »

A ja myślę, że Blizzard jak zwykle zaskoczy fabułą  ;). To by było zbyt piękne gdyby tak po prostu Królowa Ostrzy została zabita przez Raynora czy Zeratula. Na pewno coś z nią ciekawego wykombinują  ;D
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
« poprzedni następny »