StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 10:08:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft 2
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  Kilka pytań
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Kilka pytań  (Przeczytany 5108 razy)
LukasDD
Gość
« dnia: Grudnia 21, 2008, 02:36:44 am »
Modyfikuj wiadomość

Mam kilka pytań związanych z SC. Mianowicie:
- Jak nazywa się ulepszona wersja  "Sensor Tower" ?
- Jakie czary mają: Nufiler? I jakie czary ma High Templar?
-Czy nowa wersja Nomada nazywa się Nighthawk?

I takie nie związane z sc2: jak mikrować jednostkami, tak aby lecieć i strzelać w tym samym momencie.
Często jest to pokazywane na koreańskich vodach - mikrują tam tak głównie Mutaliski, Carierry, czasami Wraithy. :)

Negro: Nazwy własne z wielkiej litery. I pisz poprawne nazwy jednostek, a nie z jakimiś wrightami wyskakujesz!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2008, 03:30:52 pm wysłana przez Negro » Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 21, 2008, 12:55:36 pm »
Modyfikuj wiadomość

Carriery wypuszczają interceptory pojedynczo, wracają wszystkie naraz. Wypuszczanie trwa długie sekundy, w tym czasie cel musi być w zasięgu Carrierów. Kiedy interceptory wylecą, można cofnąć Carriery, ale pilnować, żeby po każdej zniszczonej jednostce, znowu mieć w swoim zasięgu następną, bo inaczej wszystkie interceptory będą wracać niezależnie od tego, jak blisko celu znajdzie się Carrier, i potem od nowa musi je wypuszczać. Jest to taka taktyka "Hit&Run". Używasz komendy move, attack (ew. z Shiftem).

Wraith - one są bardzo dobre do microwania, ale mają pewne ograniczenie. Mają sliding attack, kiedy strzelają zgodnie z kierunkiem lotu. Nie potrafią jednak strzelać do tyłu... Jednak ciągle można używać komendy "patrol", żeby strzelić i natychmiast zawrócić.

Mutaliski mają nieograniczoną możliwość microwania:  strzelają w każdą stronę, mają sliding attack, właściwie nie trzeba używać komendy "patrol" - wystarczy "move"/"attack". Zajrzyj sobie w jakiś VOD Jeadonga ZvZ na youtube i poczuj tą siłę, jaką mają mutaliski otrzymujące ponad 7 rozkazów na sekundę...  Parę dni temu jeszcze widziałem ZvP w wykonaniu Calm'a, który mutami strącał archony jeden po drugim.

Każdą z tych jednostek micruje się inaczej. Ale generalnie kliknięcie na przeciwnika i natychmiastowe polecenie  move w przeciwną stronę. Włącz sobie pojedynczego gracza i spróbuj.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2008, 03:31:08 pm wysłana przez Negro » Zapisane
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 21, 2008, 01:32:04 pm »

Odpowiadając na twoje 3 pierwsze pytania:

1. Sensor Tower może być ulepszone do Radar Tower.

2. Po pierwsze - nie Nufiler tylko Nullifier. Posiada on umiejętności: Force Field, Hallucination, Molecular Displacement. Natomiast High Templar posiada Psionic Storm, Phase Shift, Archon Warp.

3. Może nie tyle nowa wersja Nomada, co Nomad został zastąpiony Nighthawkiem. Obecnie jednostka ta posiada takie umiejętności: Detekcja, Auto Turret, Spider Mine, Targeting Drone.

Należy jednak pamiętać, że co chwilę wiele rzeczy się zmienia, toteż nie jest pewne czy powyższy stan się nie zmieni przed wersją finalną.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2008, 03:31:58 pm wysłana przez Negro » Zapisane

LukasDD
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 26, 2008, 03:44:35 pm »
Modyfikuj wiadomość

Ok, wielkie dzięki za pomoc. Mam jeszcze jedno ostatnie pytanie. Posłużę się tutaj screenem.

Link: http://img220.imageshack.us/my.php?image=screen4694sp4.jpg

Czy to co jest pokazane czerwoną strzałka to Spine Crawler ? Czy ten budynek nadal istnieje, czy został zastąpiony już inną wersją? Wiem, że w kwestii obrony Zergów nastąpiło bardzo dużo zmian.
Kompletnie nie wiem, natomiast czym może być drugi budynek, pokazany białą strzałką. Wiecie co to jest?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2008, 09:01:13 pm wysłana przez Negro » Zapisane
Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 26, 2008, 09:06:26 pm »

Strzałka czerwona - tak, jest to Spine Crawler. Nie kojarzę, by budynek ten przechodził ostatnio jakieś zmiany, tak więc chyba nadal jest on w grze w tej samej formie (możliwość poruszania się, "zagnieżdżanie" tylko na creepie).

Strzałka biała - jest to Nydus Network. Budynek ten wymagany jest do budowy Nydus Wormów, jednocześnie jest ostatnim wyjściem z sieci Nydus (nie może być użyty jako wejście) - dopóki budynek stoi, jednostki znajdujące się w sieci Nydus nie zginą (nawet mimo utraty wszystkich Nydus Wormów).

I nie bój się - pytaj. W końcu od tego jest forum.
Zapisane

Sprinter
Level 4-3
*
Wiadomości: 74



« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 27, 2008, 02:54:37 am »

I nie bój się - pytaj. W końcu od tego jest forum.

Są tacy których można się bać za same - , (czyt. przecinki  ;D).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2008, 09:25:35 pm wysłana przez Gotrek » Zapisane

!!!!!!!!!!!!!!!!!!Odpowiecie na mój apel - http://forum.scarea.pl/index.php?topic=483.0   ??!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ranoic
Level 2-5
*
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #6 dnia: Września 21, 2009, 10:47:43 am »

Witam wszystkich.

Mam pytanie dotyczące jednostek typu Mothership w SC2. Sprawdziłem na sc2armory.com, że zadaje obrażenia 8 (x8) - 8 pocisków po 8 dmg. Teraz zasadnicze pytanie. Jeśli atakuje on pojedyńczy cel posiadający pancerz co najmniej 1 to redukują się obrażenia od każdego pocisku z osobna, czy całkowitych zadanych obrażeń?
Zastanawiał się ktoś nad tym?

Zapisane
rafikozor
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Września 21, 2009, 01:50:20 pm »
Modyfikuj wiadomość

W "jedynce" np. taki FireBat zadaje 2x8 concussive damage. I Jeżeli atakowana jednostka ma 1 Carapace, to od każdego ataku odejmowane jest 1, czyli atak wynosi 2x7.
To samo Valkyrie - wystrzeliwuje rakiety i każda zadaje 6 dmg. Jeśli cel ma 6 Air Armor, to jeden pocisk zada tylko 0,5 dmg jednemu celowi :/
Jak będzie w dwójce, zobaczymy: wszystko jest kwestią balansu.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »