StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:52:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft + Brood War
| |-+  Problemy
| | |-+  StarEdit: Jak, zrobić, aby gracz dostawał surowce za zabicia.
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: StarEdit: Jak, zrobić, aby gracz dostawał surowce za zabicia.  (Przeczytany 3577 razy)
Acho
Level 1-4
*
Wiadomości: 3

Sercem Jamajka


WWW
« dnia: Września 01, 2009, 05:21:36 pm »

Conditions:
Player 1 kills exactly 1 man
Actions:
Add 50 minerals for player 1
Preserve trigger

Conditions:
Player 1 kills exactly 1 building
Actions:
Add 100 minerals for player 1
Preserve trigger

I nie działa... Nie mam pojęcia co robię nie tak, bawiłem się trochę tymi triggerami ale nie znalazłem rozwiązania. Chcę, aby za każde zabicie jednostki gracz dostawał 50 minerałów, a za każdy zniszczony budynek - 100 minerałów.
Zapisane
Trydium
VIP
*
Wiadomości: 291


Stary ogr


WWW
« Odpowiedz #1 dnia: Września 06, 2009, 05:56:46 pm »

Spróbuj zamienić "man" na "unit", jak nie pomoże to może "actions" na "action". I nie jestem na 100% pewny ale chyba pisze się "Perserve" anie "Preserve". Analognicznie spróbuj zamienić "Conditions" na "Condition". Triggery piszę się liczbami mnogimi?
Zapisane

SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #2 dnia: Września 06, 2009, 07:16:10 pm »

Trydium... To jest skopiowany i te szczególiki są poprawne.
Mogę ci powiedzieć jedno, Acho.

Największy błąd to sam pomysł na zrobienie triggera. Ustawiłeś, że jeżeli player (nie bardzo opłaca się używać p1, ale trudno) zabije równo jedną jednostkę, to player dostaje 50 kasy - powtarzaj. Po zabiciu jednostki dostajesz tę kasę... ale non stop. A po zabiciu kolejnej już nie. Bierze się to z tąd, że licznik fragów się nie zeruje automatycznie. Zabijasz coś i dostajesz fraga, masz równo jednego fraga więc dostajesz te kasę, zabijasz coś jeszcze i nie dostajesz kasy bo nie masz już równo jednego fraga kills exactly 1 man
Na zerowanie licznika jest jakiś skrypt, nie pamiętam jaki. Powinien być umieszczony w actions. Poszukaj czegoś takiego. Kojarzę set deaths, poszukaj set kills czy coś takiego. I jeżeli będziesz mógł to nie ustawiaj set to 0 (ustaw na 0), tylko substract 1 (odejmij 1) i w warunku ustaw at least 1 (czyli co najmniej 1, a nie równo 1). Chodzi mi o to, że jak zabijesz Firebatem dwa lingi naraz to skrypt przestanie działać, lub w najlepszym wypadku zaliczy tylko 1 fraga. Poszukam tej komendy.


PS: Mam nadzieje, że rozumiesz, o co mi chodzi, jeżeli nie, to wal na 9706273, postaram się wyjaśnić lepiej.


Der_SpeeDer: przed nawiasami robi się odstępy. Nazwy jednostek piszemy z dużej litery. Przecinki. "Stąd" tak się nie pisze.
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2009, 06:27:11 pm wysłana przez SirRaspberry » Zapisane

And that's to say "thank you".
Acho
Level 1-4
*
Wiadomości: 3

Sercem Jamajka


WWW
« Odpowiedz #3 dnia: Września 06, 2009, 08:35:28 pm »

Jakoś sam wykombinowałem to się podzielę ;]

Nie chce mi się pisać, zrobiłem więc screena ;]

Tam na dole jest jeszcze preserve trigger ale się nie zmieściło ;]
Pozdrawiam
Zapisane
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #4 dnia: Września 07, 2009, 01:51:27 pm »

Widzę, że nie chciało ci się czytać mojego postu :P. Używając jednostek ze splashem lub przy większych bitwach uznawany będzie co trzeci frag, albo i mniej :P.
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2009, 08:31:06 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
Acho
Level 1-4
*
Wiadomości: 3

Sercem Jamajka


WWW
« Odpowiedz #5 dnia: Września 07, 2009, 01:58:16 pm »

Czytałem i planuje poprawić, tylko mi się na razie nie chciało ;]
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »