StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 03:47:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  StarCraft 2
| |-+  Dyskusje ogólne
| | |-+  Glynnis Talken vs Karren Strassman - Debata.
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Kogo wolisz w roli Kerrigan
Karren Strassman - nowa aktorka - 1 (9.1%)
Glynnis Talken - odtwórczyni pierwotnego głosu Kerrigan - 10 (90.9%)
Głosów w sumie: 0

Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Glynnis Talken vs Karren Strassman - Debata.  (Przeczytany 6343 razy)
spychi
Promotor
*
Wiadomości: 81


Twilight Spychi


« dnia: Sierpnia 17, 2009, 11:01:54 am »

Pod tym linkiem:
http://www.youtube.com/watch?v=TGi6T-NBFuc
mamy pierwszą wersję filmiku CG z BlizzConu 2008, pod koniec słyszymy głos Glynnis Talken  (jest to aktorka, która podkładała głos Kerrigan)

A w tej wersji:
http://www.youtube.com/watch?v=qsmcBpmr9zQ
słyszymy nową "Kerrigan", jest to Karren Strassman znana z podkładaniu swojego głosu w serii Command  & Conquer.
Tutaj mamy porównanie obydwu aktorek w CG z pierwszego StarCrafta
http://www.youtube.com/watch?v=YIbowZqsB-4
Która aktorka bardziej się Wam podoba?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2009, 04:43:50 pm wysłana przez spychi » Zapisane

SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 17, 2009, 11:10:06 am »

Naprawdę trudny wybór. Jednak chyba wolę głos tej z jedynki, jest po prostu ok. Ten drugi głos jest bardziej przenikliwy, ale brzmi trochę bardziej hmmm jak głos dziewczynki:P, no i bardzo dokładnie wymawia każdy wyraz, zbyt dokładnie. Nie bardzo mi się to uśmiecha.

Nr. 2 ;]
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2009, 05:19:39 pm wysłana przez SirRaspberry » Zapisane

And that's to say "thank you".
spychi
Promotor
*
Wiadomości: 81


Twilight Spychi


« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 17, 2009, 11:11:31 am »

Dodałem ankietę do tematu :).
Zapisane

tropheus
Level 8-5
*
Wiadomości: 819


Poo, it's hot.


« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 17, 2009, 12:03:18 pm »

Przyzwyczajenie i wogóle, dlatego głosuję na Glynnis Talken.
Zapisane

oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 17, 2009, 03:46:10 pm »

A ja wole nową, ma jakiś taki lepszy głos do tej roli, chociaż lubię też starą Kerrigan z jej starym głosem :P.

To, że chyba wolę nowy głos to wyjątek, bo Jimy to jakiś Kaszankus z tym nowym wyglądem i głosem.
Zapisane

Negro
Abaddon
Administrator
*****
Wiadomości: 173


The Armageddon is coming...


« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 17, 2009, 04:56:31 pm »

Tak na prawdę, ciężko jest w chwili obecnej podejmować jakąś konkretniejszą decyzję. Wynika to stąd, że mamy tylko dwie, bardzo krótkie próbki głosu Strassman w roli Kerrigan, podczas gdy Talken mieliśmy okazję słyszeć wielokrotnie.
Jeżeli jednak mam już się wypowiadać. Najnowszy filmik w porównaniu z tym z Blizzconu. W tej kwestii moją zdecydowaną faworytką jest Karren Strassman - jej wypowiedź jest zdecydowanie bardziej "realistyczna" i moim zdaniem lepiej pasuje do charakteru Kerrigan.
Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku filmiku porównawczego. Tutaj, pomijając kwestie przyzwyczajenia, Glynnis Talken wypadła o niebo lepiej. Kwestia Strassman jest tu strasznie sztuczna, każdy wyraz jest zbyt mocno intonowany, jakby recytowała jakiś wiersz. Podobnie barwa głosu wypada tutaj dużo gorzej w przypadku tej aktorki.

Reasumując:
W StarCraft: Brood War właściwie nie można zarzucić nic Glynnis Talken, jako Kerrigan. Czy Strassman jest lepsza? Musiała by podłożyć głos pod kilka tych samych kwestii by można to było porównać. Jak to będzie w przypadku SC2? Na sensowną odpowiedź musimy raczej jeszcze poczekać. Bo jak do tej pory mamy tylko dwie krótkie wypowiedzi, o bardzo różnym poziomie.
Zapisane

spychi
Promotor
*
Wiadomości: 81


Twilight Spychi


« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 17, 2009, 05:19:50 pm »

Ja powiem to co mi się raz cisnęło na usta:
co do Karren Strassman mam mieszane uczucia, kocham Kerrigan jako postać i zmiana aktorki podkładającej głos to jakby ktoś mi jaja uciął dzień przed nocą poślubną.
Zapisane

Winth
Level 4-3
*
Wiadomości: 75


Commence nullification of data link.


« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 17, 2009, 08:04:03 pm »

Talken. Z sentymentu. Zawsze się źle czułem, gdy pozwoliłem mojej łuczniczce umrzeć w Diablo (pierwszej części) i musiałem słyszeć jej krzyk. :(

Strassman jest trochę za bardzo szynkowata IMO. Jasne, że to pasuje do roli tej megalomanki ("Queen Bitch of the Universe"), ale to lekka przesada...

Ale nie będę narzekał.
Zapisane

Yuki Nagato <3
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 17, 2009, 09:41:33 pm »

Myślę, że ankieta(i nie tylko) dobitnie pokazuje, że tego co dobre nie należy na siłę poprawiać   q-_-p
Zapisane

And that's to say "thank you".
oOldXman
Level 6-1
*
Wiadomości: 211



« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 17, 2009, 11:42:40 pm »

Hahahah, chyba jestem jedynym^_^, chociaż sam nie jestem pewny swojego wyboru.
Zapisane

spychi
Promotor
*
Wiadomości: 81


Twilight Spychi


« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 18, 2009, 01:39:44 pm »

Każdy lubi co innego ;P.
Zapisane

Kiko
VIP
*
Wiadomości: 91


SCA Graphic


WWW
« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 18, 2009, 07:36:51 pm »

Hm... rzeczywiście trudno jest zdecydować kto ma podkładać głos na podstawie tak krótkiego materiału, ale skoro mam porównać to proszę :P. Dotychczasowe materiały z głosem "starej" Kerrigan brzmią trochę dziwnie. Możliwe, że to głos Pani Talken tak się zmienił, albo po prostu osoby pracujące nad dubbingiem użyli jeszcze za mało filtrów, jej głos jest po prostu za mało złowieszczy, brzmi jak naturalny głos tej aktorki ;P.
A jeśli chodzi o głos nowej Kerrigan, to w filmiku porównawczym wyszedł strasznie "sztywniacko", jakby z angielskim akcentem. Za to muszę przyznać, że w najnowszym filmiku gdzie Kerri walczy z Zeratulem głos nowej aktorki jest świetny! Taka krótka kwestia, a jednak bardzo mi się spodobała i dlatego na razie mój głos wędruje do niej :). Oczywiście Talken odwaliła świetną robotę w SC nadając postaci Kerrigan niesamowity charakter. Mam nadzieję, że twórcy dokonają odpowiedniego wyboru ;).
Zapisane

If I am silent then I am not real
Jak vip to vip :P
deimos0
Newsman
*
Wiadomości: 251


Light's champion in stronghold of darkness


« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 20, 2009, 10:51:47 am »

Jeśli o mnie chodzi, wybieram Glynnis Talken. Nie na podstawie dostępnego materiału, a doświadczeń z poprzedniej odsłony - jej głos był tam po prostu lepiej zmiksowany. Jeśli nowa pani też dostanie takie filtry, wtedy będę na "tak" w kwestii Karren Strassman. Nie byłem jakimś ultra fanatykiem starych aktorów i prawdę mówiąc, bardziej ucieszył mnie powrót "starego" głosu Jima Raynora :P
Zapisane

"There is no greater burden than choosing who to save" - Kamahl, Fist of Krosa
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »