StarCraft Area Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 08:28:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
+  StarCraft Area Forum
|-+  Miejsce dla was
| |-+  Mapki, kampanie
| | |-+  Kampanie Radanata
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Kampanie Radanata  (Przeczytany 13369 razy)
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #15 dnia: Lipca 23, 2009, 07:16:47 pm »

Nie bo nie jest dobra, mogę ci na maila wysłać. Jeśli nadal chcesz to podaj maila :P
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2009, 08:06:37 pm wysłana przez SirRaspberry » Zapisane

And that's to say "thank you".
Winth
Level 4-3
*
Wiadomości: 75


Commence nullification of data link.


« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 23, 2009, 08:05:05 pm »

Chcesz zrobić kampanię?
Opracuj plan (taki jakiego uczą w podstawówce) fabuły w zeszycie, krótkie opisy bohaterów, ustal temat, pomęcz się w edytorze (niedawno na Teamliquid w ramach konkursu o CD-Keye wyszło interesujące kompendium o tworzeniu map) i playtestuj.
Też kiedyś zrobiłem kampanię na odwal się i się wstydzę.
Teraz bym zrobił, ale nie chce mi się.
Zapisane

Yuki Nagato <3
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #17 dnia: Lipca 23, 2009, 08:55:08 pm »

Pal licho plan, ważne żeby gość miał POMYSŁ, i żeby całość nie była pocona na siłę. Ja sam miałem plan fabuły swoich kampanii w bardzo ogólnych zarysach (zresztą początkowo w ogóle nie miało być trylogii, tylko jedna jedyna kampania - Przerwany Odwrót właśnie - której fabuła była dość średniawa), a jakoś podołałem. Oczywiście, po drodze wprowadziłem do warstwy merytorycznej multum modyfikacji. Wcześniej moje kampanie nie miały tak zawiłej fabuły, skutkiem czego kilka wątków wyglądało dość łopatologicznie. Pomysł z wprowadzeniem jeszcze jednego dna (znaczy, losów Kręgu Czterech i tego, jak ci Zergowie wpływali na przebieg wojen) wpadł mi do głowy już po tym, jak kampanie były gotowe.

Niepokoi mnie za to lekkość, z jaką koleś potraktował uwagi krytyczne. Nie obraża się i nie bluzga, jak to statystyczni Polacy lubią robić - to bardzo pięknie. Ale z drugiej strony, machnął też tylko ręką, nie zainteresował się w ogóle tym, aby poprawić starą kampanię, a już (dość beztrosko) zapowiedział prace nad kolejną. Przy tym nie wystosował żadnej konkretnej prośby o pomoc przy tworzeniu tej kampanii, nikogo o nic nie pytał, a kiedy zaoferowałem mu, że napiszę wyczerpującą krytykę Przymierza - co BARDZO pomogłoby mu w niepopełnianiu kardynalnych błędów w przyszłości - ofertę ową najzwyczajniej w świecie olał. Równie łatwo, jak olał dopracowywanie misji w Przymierzu (o Jezu, była jedna taka, która w ogóle się nie kończyła, mimo wypełnienia misji i usłyszenia - a raczej odczytania - dętej gadki o triumfie, inną wygrałem, mimo że nie wypełniłem wszystkich zadań z listy).

Jeśli dalej będzie miał takie podejście, nie wróżę sukcesów.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
radanat
Level 4-1
*
Wiadomości: 59

Fan Of Clannad


« Odpowiedz #18 dnia: Lipca 24, 2009, 12:08:31 pm »

Der...

A czy muszę napisać że dziękuje za to że komentujecie, i chcecie mi pomóc? Mam powiedzieć " ok dzięki za pomoc" Ale po co mam pisać skoro mam to wszystko w myślach, Der_SpeeDer nie wiesz co w mojej głowie siedzi więc nie wygaduj bzdur że was olałem... czy napisałem coś typu: "Wy się nie znacie na tym, ja zrobiłem dobrą mapę, ignoruje was i robię następną kampanie"? Nie nie napisałem... bo naprawdę czy dla ciebie MUSZĘ pisać na forum, aby cie NIE olewać? ...


SirRasp, mój email to golibark@pino.pl
Zapisane

 
Winth
Level 4-3
*
Wiadomości: 75


Commence nullification of data link.


« Odpowiedz #19 dnia: Lipca 25, 2009, 01:24:30 pm »

Radanat...
Speeder ma rację. Często Czasem ją ma. Ale (zwłaszcza na filmwebie) widać, że mógłby zostać sobowtórem Williama Shatnera, więc po prostu się postaraj lepiej na przyszłość. Weź sobie to do serca, albo...

...nie skończy się dobrze.
<DUN DUN DUN!!>
Zapisane

Yuki Nagato <3
Der_SpeeDer
Global Moderator
*****
Wiadomości: 343


Jaszczury GÓRĄ!


« Odpowiedz #20 dnia: Lipca 25, 2009, 03:36:52 pm »

Hę? A co ma William Shatner do tego?

Radanat wymienia ze mną już od jakiegoś czasu PW, więc może jednak coś lepszego mu z tego wyjdzie.
Zapisane

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą"

Eurypides
radanat
Level 4-1
*
Wiadomości: 59

Fan Of Clannad


« Odpowiedz #21 dnia: Lipca 23, 2010, 09:14:38 am »

Wiem... w tym wątku nie pisano od 120 dni. Jednak ponawiam go i zmieniam nazwę tematu. Od dzisiaj będą tu wstawiane wszystkie moje kampanie, aby nie robić 5 innych tematów. W moim pierwszym poście zostało umieszczone demo mojej następnej kampanii (3 misje). Więcej na temat fabuły przeczytacie w pierwszym poście.
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2010, 09:34:06 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

 
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #22 dnia: Lipca 23, 2010, 10:45:03 am »

To ja lecę przechodzić :].

Edit: Trochę się zawiodłem. Ogólnie fajny pomysł, ale nie wiadomo, kiedy kończy się briefing, walka w pierwszej mapie WTF is that?!
W drugiej mapie zmień triggera, że dopiero jak ci umrze, to jest koniec, bo z command at least 0 (zgaduję, że użyłeś właśnie tego) przegrywasz na początku. Samoistne ładowanie mapek też nie ugryzie...

Iiii... weź jakoś ogarnij teren O_O.

Edit2: Chodzi o to, że w misji 1 teren wygląda, jak robiony w 10 sec... tzw. cztery kąty i piec piąty, jeżeli wiesz, co mam na myśli. I ci zabijający się Marines... co to ma być?
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2010, 09:35:33 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
radanat
Level 4-1
*
Wiadomości: 59

Fan Of Clannad


« Odpowiedz #23 dnia: Lipca 23, 2010, 11:14:47 am »

Skoro bym użył command At least 0, to bym przegrał na początku, ale tak nie jest, bo u siebie użyłem Exactly 0. U mnie jest wszystko w porządku... no, może z wyjątkiem 3 misji, w której rzeczywiście na końcu nie zauważyłem, że jak wracasz do bazy, to przegrywasz...

A co do mapy 1 to o co ci chodzi z WTF IS THAT?

Przypominam - to jest Demo, Nie działa jeszcze przekierowywanie do następnego scenariusza, no i jak widać... jest parę bugów. I dlatego właśnie wysłałem wam demo, żebyście nałapali jak najwięcej błędów, by w przyszłość nie było takich niespodzianek.

Tak samo niejasne dla mnie jest ogarnięcie terenu... czy chodzi ci o to, że jest brzydki?


EDIT:
Co do drugiej misji, to rzeczywiście masz rację. Nawet gdy dałem komendę Exactly 0 to i tak Starcraft Editor lubi stroić kawały, więc musiałem ręcznie pogłówkować. Tak więc daje od nowa naprawioną misję do ściągnięcia.
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2010, 09:36:55 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

 
Zardon
Level 5-4
*
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #24 dnia: Lipca 23, 2010, 12:50:28 pm »

Najpierw zapytam... czy ja ściągnąłem demo tej kampanii z dobrego źródła ?
http://www.mediafire.com/?3o5plhfc3987bjm - to to ?

Misja 1:
- Teren tak jak już stwierdził SirRaspberry robiony trochę na łapu capu. Dwa korytarze i jeden kwadrat, na terenie którego walczą ze sobą Marines, właściwie nie wiadomo, po co.
- Fabuła generalnie ok, oprócz wspomnianych Marines.
- Grywalność taka sobie, bo mapkę się przechodzi w 3 minuty. Zanim się dobrze zacznie, to już się skończy. Przekierowanie do następnej misji byłoby mile widziane ;)

Misja 2:
Tu nie powiem zbyt wiele ponieważ po pierwszym dialogu trzy jednostki purpurowego (nasz bohater, Firebat i cywil) przechodzą sobie kawałek, zatrzymują się i... nic O_O. Czekałem pięć minut, ale nic się nie działo. Oni sobie stali, widziałem gdzieś w rogu Stasis Cel/Prison i właściwie tyle.

Misja 3:
- Teren pasowałby mi, gdybyś wstawił trochę drzew, dorobił jedną górkę itp. bo mapka jest miejscami zbyt pusta. "Rock" zrobiony z Protoss Temple jest pomysłem fajnym, chociaż zakrywanie nim przejść już nie jest takie fajne. Myślałem, że po wypełnieniu częściowej misji "Rocki" w pewnych miejscach będą znikać, a tak się niestety nie stało.
- Fabuła zaczęła się tutaj bez "briefingu", ale nic nie szkodzi, bo to w końcu tylko demo. Później nasz bohater wchodzi do bazy i tu pojawia się dialog, który jest całkiem w porządku.
- Grywalność nadal nieco kuleje. Łaziłem po tej mapce właściwie nie wiedząc co i jak mam tu zrobić. Dostałem misję zabicia Infektora, ale nie mogłem do niego dojść, bo "Rock" blokowały przejście. Leczenie w bazie było absolutnie zbędne, bo Zergowie są nieaktywni (celowo?). Wróciłem do bazy, gdzie pojawił się dialog, w którym nasz bohater powiedział Goliathowi, że już zabił Infektora (mimo, że nic takiego nie miało miejsca) i dostałem drugą misję. Później wróciłem pod "Rock" i znalazłem jednak małe przejście, którym udało mi się przecisnąć. Zabiłem Infektora, kilka Zergów i znów wróciłem do bazy. Połaziłem jeszcze trochę bohaterem i wyłączyłem, bo nic więcej nie mogłem zrobić. Fajna sprawa z medykiem, ale ja bym tu dał kompa-sojusznika który sterowałby medykiem i leczyłby postać normalnie.

Podoba mi się ogólny zarys (motyw z kolorowymi nazwami jednostek itp.). Awans bohatera przydałoby się nieco urozmaicić. Poćwicz rysowanie terenu (też mi to zwykle nie wychodziło zbyt pięknie). Pooglądaj sobie zrobione mapki przez Blizzka czy innych użytkowników. Dużo bugów, krótkie mapki, ale jeśli to rozwiniesz i dopracujesz, to myślę, że może Ci wyjść ciekawy RPG.
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2010, 09:40:50 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane
radanat
Level 4-1
*
Wiadomości: 59

Fan Of Clannad


« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 23, 2010, 07:05:02 pm »

No, nie, ja już nie rozumiem. Testowałem mapy 5 razy każdą i nie znalazłem błędów. Chociaż mam pewną teorię... czy Winrar może mieć wpływ na triggery w SC?
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2010, 09:41:16 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

 
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #26 dnia: Lipca 23, 2010, 07:13:14 pm »

Szczerze wątpię. Możliwe jest, że my mówimy o pierwotnej wersji, którą wstawiłeś, a nie tej poprawionej już. Ja tej nowej jeszcze nie ściągałem.
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2010, 09:41:38 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
radanat
Level 4-1
*
Wiadomości: 59

Fan Of Clannad


« Odpowiedz #27 dnia: Lipca 23, 2010, 07:38:52 pm »

Litości... nie wiem, co dzieje się z misją. Gdy robiłem beta testy, wszystko działało jak cacy. Jak wstawiłem na Winrara, nie działały komendy z kill Rocks (chodzi mi o 3 misje), tym bardziej że przed wstawieniem do neta komendy te działały i po wykonaniu kolejnych misji przejścia miały się odsłaniać. A teraz misja traktuje player 4 (Zerga) jako neutralnego, a dałem mu lokację, i nastawiłem jego przynależność jako "Computer".


Przykro mi, jeżeli nadal będzie się tak dziać, to przeniosę swoją kampanię na SC2 (Pod warunkiem, że nauczę się korzystać z edytora SC2 ;)).
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2010, 09:42:48 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

 
SirRaspberry
VIP
*
Wiadomości: 354


Krystal fan


« Odpowiedz #28 dnia: Lipca 23, 2010, 10:43:20 pm »

Wow :], coś dziwnego ten Winrar świruje. No nic, życzę rozwiązania problemu, albo szczęścia z edytorem do dwójki.
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2010, 09:43:08 pm wysłana przez Der_SpeeDer » Zapisane

And that's to say "thank you".
Strony: 1 [2] Drukuj 
« poprzedni następny »